Přejít na obsah
Breatharián.cz

Moje poznámky a vhledy na cestě pránické výživy


Medunka

Recommended Posts

Založila jsem tento deníček, abych se podělila o své myšlenky a vhledy, které mám co se pránické výživy týče. Možná má někdo podobné poznání nebo otázky a když se navzájem o ně podělíme, tak nás to může posunout dál. Věřím, že jsem v tomto na stejné lodi. Budu moc ráda za jakékoliv poznámky k mým textům.

Co pro mě ZNAMENÁ jít pránickou cestou:

  • pro mne je důležité, aby všechny změny přišly přirozeně. Snažím se vnímat tuto cestu jako něco, co nechám, aby se stalo, spíše než něco, co udělám. Myslím si, že žít z prány je naprosto přirozená věc, tudíž se nesnažím najít něco nového, ale nechat sebe, aby se vrátilo ke své přirozenosti.

  • chápu, že aby se moje tělo mohlo vyživovat pouze z éteru, musí s tím souhlasit všechny složky mojí duše, tedy všechna 4 těla (fyzické, emoční, mentální a spirituální). Aby se to stalo, musím poslouchat svoji intuici a pozorovat, co se mi v životě děje, abych pochopila, co mám udělat nebo na co se zaměřit, pokud je třeba. Nesmím se tedy vyhýbat ani "nepříjemným" věcem, které každodenní život obsahuje. Naopak.

  • všechny součásti svojí duše chápu jako své pomocníky, kteří jsou tu, aby mě podpořily. Ale i já musím podporovat je, aby mi mohly sloužit, např. tím, že budu pravidelně cvičit, meditovat, zdravě jíst apod. Tím podporuju všechny své složky z pozice "děkuji" a ne z pozice "dělej nebo uvidíš" :)

  • cítit se dobře ve své vlastní kůži, tzn. nechtít být nikým ani ničím jiným, ale naopak přijmout se přesně taková jaká jsem, bez přikrašlování nebo podceňování. Řekla bych ale, že je to úkol na celý život, který ale vnímám jako dar.

  • svoboda a nasycení na všech úrovních

Co pro mě NEZNAMENÁ jít pránickou cestou:

  • pro mě není cílem stát se nevinnou. Nemám na mysli dělat špatné věci, ale snaha očistit se od „hříchů“ může vést k tomu, že se odcizíme od své lidské podstaty a začneme se cítit nesví, že jsme vůbec lidé. To ale není účel. Dělat chyby je lidské a posunuje nás to dál. Můžeme tak žít spokojeně aniž bychom se odcizili od svých kořenů.

  • odcizení od rodiny. Pránická cesta pro mne každopádně neznamená izolaci, právě naopak. Jasmuheen sice mluví o tom, že tento životní styl netoleruje okolí příliš dobře, což je pravda, ale o to více se musíme snažit komunikovat a vše dobře vysvětlit. Já osobně to dávkuju postupně, zatím jsem jen oznámila, že jsem vegetariánka :) Pro mne je vyrovnané vztahy s rodinou jako naprostý základ. Brát všechny členy takoví jací jsou bez toho, aniž bychom se je snažili změnit, je základna pro vnitřní mír a vlastní rozvoj.

  • zbavit se ega. Ego je další součást nás a je tedy náš pomocník. Pokud ego izolujeme, můžeme duši připravit o nástroj, který vytváří hranici mezi námi a světem. To může způsobit vážné duševní nemoci (bohužel si nedělám srandu). Proto je základ ego integrovat, ne se ho zbavit, a to tím, že mu budeme vděční za všechnu pomoc, kterou ním dává.

Tipy na integraci svých částí: (čemu všemu můžeme v sobě poděkovat)

Je vždy nutné integrovat jak pozitivní, tak negativní protějšek. Bez jednoho není to druhé.

(Sami si můžete vytvořit svůj seznam vlastností)

budování - slepá činnost

moc a síla - násilí

odvaha - bezhlavost

rozvážnost - zbabělost

velkorysost - ješitnost

vnímavost - přecitlivělost

oddanost - závislost

soucit - lítost

trpělivost - lenost

...

Meditace

Myslím, že je dost důležité se zaměřit na rozvojovou část sebe, spíše než na část "nejíst". K tomu pomáhají meditace od Jasmuheen:

Akashic Records - The book of your life meditation

Cosmic Cable Health Hook In

Etheric Feeding Devices

Gaia and Indigenous Connection Meditation

Love Breath Meditation

Organ Message Meditation

Pranic Nourishment Meditation

Violet Light Coccon Meditation

...

(Až mě zase něco napadne, tak něco připíšu :) )

  • Like 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já si rozhodně myslím, že zbavit se ega znamená, zbavit se problémů. Život bez ega je jedina pravda. Je to moudrost, o kterou by jsme měli usilovat.

Co se týče odcizení od rodiny...asi na počátku bych to dost vítala. Moje rodina mi třeba dělala problémy před pokusem přejít na pránickou výživu. Přenesla na mě jejich problémy a já se dost staralaa byla naštvaná a asi dost často. To byl jeden z důvodu, proč mi přechod nešel.

Já bych to tak neřešila, jestli jsem vinná nebo nevinná. Vím, že postupem času, meditacemi se člověk mění, je na tom lépe než předtím. Tak já jsem například byla dost společenská, divoká a žila nezdravě v minulosti. Teď miluji samotu, přírodu, klid a zdravý životní styl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslím, že ego je část duše, která plní svou roli. Problémy nastávají, když má přílišnou důležitost. Znám lidi, kteří se snažili zbavit se ega a dnes jsou v péči psychiatrů. Něco jiného je rozplynout své ego, o čemž píše Jasmuheen. To chápu jako kompletní integraci a pokoru. To jediné je totiž přirozené.

Je pravda, že rodina se může stavit k tomuto negativně, což je určitě případ 99,9 % domácností. Budovat rodinné vztahy ale trvá celý život. Mně na to pomohly rodinné konstelace.

Co se týče nevinnosti, měla jsem spíše napsat dokonalost. Honit se za dokonalostí je podle mne nezdravé a hlavně nemožné.

Já mám taky teď ráda přírodu více než dříve :))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...