Přejít na obsah
Breatharián.cz

Medunka

Uživatel
 • Počet příspěvků

  29
 • Registrace

 • Poslední návštěva

 • Dní od ocenění

  12

Vše od uživatele Medunka

 1. Chtěla bych všechny seznámit s prací jednoho spirituálního učitele, který se jmenuje Drunvalo Melchizedek. U nás vyšly od něj knihy pod názvy Prastaré tajemství Květu života I. a II. díl, Had Světla 2012 a Žít v srdci. Chtěla bych tyto knihy moc doporučit, jelikož také souvisí s pránickou výživou. Drunvalo učí několik věcí: - seznamuje veřejnost s posvátnými geometriemi, - se změnami, které nyní na této planetě probíhají a to zejména s přechodem Země (takže i lidstva) do 4. dimenze, - a s nástrojem, který se nazývá MER-KA-BA. Merkaba je soustava rotujících těles, které si člověk aktivuje okolo sebe skrze meditace a dechu. Merkaba se skládá ze 2 protilehlých pyramid, které dohromady vypadají jako židovská hvězda. Skrze tyto pyramidy a skrze tělo je taková tuba, která začíná těsně nad hlavou a končí pod nohami. Touto tubou, která má obvod jako když spojíte palec a ukazováček, proudí prána 2 směry, nahoru a dolu. Drunvalo tvrdí, že když se nám podaří aktivovat merkabu, teoreticky je možné přežít na práně v jakýchkoliv podmínkách, jelikož představuje ochranné pole. Je tedy jedno, jestli žijete ve městě nebo v přírodě. Merkaba je ale mnohem víc, než jen nástroj k pránické výživě. Doporučuji jeho knihy k aktivování merkaby. Je třeba si přečíst Prastaré tajemství Květu života (oba díly) a hlavně Žít v srdci. Ještě bych k tomu chtěla říci jednu věc. Drunvalo informuje veřejnost, že se nacházíme v době, kdy se přesunují magnetické pole Země. Naposledy se přesunuly před 13 tisíci lety. Nyní se znovu nacházíme ve fázi, kdy ke změně dochází. S posunutím pólů ale vždy souvisí přesunutí vědomí, buď směrem dolů nebo nahoru. Dobrá zpráva je, že my jsme na samotném dnu, takže můžeme jít pouze nahoru. Pro nás to znamená, že se přesuneme do 4. dimenze. Všichni. Okno pro tuto změnu je otevřené od roku 2007 do konce roku 2015. Až se toto stane, tak budeme všichni žít na práně! Jelikož prána je strava 4. dimenze, ne 3. ve které žijeme nyní. Ačkoliv to může znít velmi divně, doporučuji jeho knihy. Jsou vědecky podložené a on nádherně propojuje vědu a spiritualitu.
 2. Medunka

  Peter Starec

  Prosím, nepochopte můj komentář špatně. Já samozřejmě vím, že Henri říkal, že pokud se člověk vymaní z duality a začne žít v jednotě, tak pro něj přestává být realitou model "dobrý-špatný", "nezdravý-zdravý" apod. Ale naprostá většina z nás v dualitě žije a říci, že tabák neškodí je opravdu nešťastná věta. Jde mi jen o to, že kdyby jste dělal rozhovor do médií, tak můžete 8 hodin mluvit čisté zlato, ale pokud řeknete, že cigarety neškodí, tak se můžete spolehnout, že druhý den vyjde článek s názvem: Cigarety neškodí, tvrdí breatharián. A to Vás totálně zdiskredituje. A kdyby jste cokoliv potom řekl, tak Vás nikdo nebude brát vážně. Takhle to bohužel je a důvod, proč jsem to vyzdvihla je právě to, že si člověk musí dávat extra pozor, co říká do televize pro "běžného" člověka. Petere, já Vám hrozně fandím a vážně mě váš příběh inspiroval. Prosím, neberte to osobně, toto je jen malá poznámka, protože si myslím, že je to důležité.
 3. Medunka

  Peter Starec

  Toto video mě utvrdilo v tom, že je opravdu nejdůležitější řídit se svým vlastním pocitem a intuicí. Také mě potěšilo, že Peter je "běžný" člověk jako ostatní a přesto se mu povedlo tohoto stavu dosáhnout. Ovšem ten komentář k cigaretám je dost nešťastný. V cigaretě je na 2 tisíce škodlivých látek a nejhorší je dehet, který se spaluje právě z tabáku. Možná že Peterovi tabák neškodí, ale nejde to říci o ostatních lidech.
 4. Jasmuheen říkala, že když hodně cestovala, tak ztratila vždy 2 kila své váhy. Dělala si proto banánové koktejly, aby kila znovu nabrala. Pak se naštvala, že je to přece nesmysl a "naprogramovala" se tak, aby dokázala váhu udržet, i když tráví spoustu času v letadlech apod. Chci tím říct, že i matadoři jako je ona, se musí naučit vybalancovat energii, když jsou pod stresem. Vlastně se s tím musí vyrovnat po Přechodu všichni. Ale zase Henri říkal, že pokud tím někdo projde, tak už v podstatě pránický je, i když bude jíst. Ta cesta už ho nějakým způsobem změní.
 5. Je to hezky napsané. Je opravdu důležité vědět, nebo to je alespoň můj názor, že to není věc vůle a toho, jak moc to člověk chce. Spíš razím názor, že se člověk musí jaksi ponořit do tohoto proudu a nechat se unášet. Život většinou sám naznačuje, jestli je to to pravé, jestli je na to správný čas atd. Je to vnitřní transformace a nedá se na to tlačit, byť by si to člověk přál celým srdcem. Držím palce, Romane!!
 6. Ahoj všichni, chtěla bych se podělit o své dojmy z Henriho přednášky v Praze (27.5.2013). Já jsem se účastnila a bylo to moc fajn. Sál v Lucerně byl plný. Hodinu a půl mluvil Henri v podstatě o tom samém, co říkal v roce 2011, což může být pro některé zklamáním, pokud už to jednou slyšeli, ale otázky z publika byly moc zajímavé a celkově to trvalo 3 hodiny. Poté se prodávala Henriho kniha a dával zájemcům podpisy. Můj dojem byl dobrý, někdy mi přišlo, že ten stav, který Henri popisoval zněl možná až příliš idylicky, ale o to víc zajímavě. Také mě potěšila přítomnost paní, která Henriho knihu u nás přeložila a která je sama breathariánka (její jméno jsem bohužel zapomněla). Také odpovídala na otázky, což bylo velmi přínosné vzhledem k tomu, že je žena (Češka) a mohla tak téma obohatit ze své stránky. Zajímalo by mě, pro ty co tam také byli, jak se vám to líbilo. Medunka
 7. Vesmírná energie, strava budoucnosti HENRI MONFORT - Vesmírná energie - strava budoucnosti Pránická výživa spočívá v tom, že se živíme pouze pránou, bez pevné stravy. Tato energie je známa od dávnověku pod různými názvy: PRÁNA v Indii, CHI v Číně, MANAS v Polynésii a Jižní Americe a Duch svatý v křesťanské tradici. Proto abychom se živili pomocí této energie, stačí se dobře připravit, upravit stravu co do množství a kvality, nastolit tento způsob výživy pomocí procesu 21 dní a potom ho zavést do běžného života. Taková je pránická cesta, kterou zachovávám již 10 let. Přináším svědectví o tom, že je to možné pro všechny. - Henri Monfort Henri Monfort uvede svou knihu Pránická výživa / Jiná cesta ke spiritualitě Besedy moderuje Jaroslav Dušek
 8. Dobrý den Vladimíre, jen bych chtěla přidat takovou malou poznámku. Prosím, buďte s přechodem velmi opatrný. Nechtěl by jste ho raději absolvovat s někým zkušeným jako je Henri? Jde o to, že organizovat přechod, kde budou lidé 21 dní "hladovět", se může zvrtnout a někomu to i ublížit. Jasmuheen nám na semináři vyprávěla o jednom přechodu (který ona neorganizovala a kvůli kterému musela později před soud), kdy organizátor i jeho manželka skončili za mřížemi, jelikož jim jedna klientka zemřela. U soudu se hájili, že je každý zodpovědný sám za sebe a tudíž nikdo jiný odpovědnost nenese. To soud absolutně zamítl. Nejen, že někdo zemřel, ale breathariánství je od té doby terčem posměchu a nenávisti. Prosím, dbejte nejvyšší opatrnosti s mějte po ruce doktora. Kdyby se totiž něco zvrtlo, tak to odneseme všichni. Jinak samozřejmě přeji, aby se vám to povedlo a už se nemůžu dočkat, až bude tady na fóru někdo, kdo to dokázal. Hodně štěstí! Medunka
 9. U Henriho na facebookové stránce jsem našla tento vzkaz (překlad v čj a dole v originále) z 4. ledna: Ahoj všem, právě jsem měl vize přímo od mého Průvodce a ten mě požádal, abych pokračoval s konferencemi ve Francii a v zahraničí, jelikož energie, které teď sestupují, rozpustí množství temných sil a moje role je podávat svědectví. Budu tedy znovu tvořit skupinu ve Francii v letošním roce a další v České republice a doufám, že zde udělám sérii konferencí jako v roce 2011. Pokud chcete vy sami uspořádat setkání, kontaktujte mě na e-mailu: henrimonfort@yahoo.fr Mí přátelé v Česku mi také umožní publikovat mou knihu v češtině a přeložit ji do angličtiny. Bude to kniha revidována s přidanou částí, která bude jako praktický manuál. To jsou mé novinky! Naviděnou Henri BONJOUR à tous et toutes, Je viens de terminer une quête de vision en direct avec mon Guide et celui-ci m'a demandé de reprendre les conférences en France et à l'étranger et les groupes car aujourd'hui l'énergie qui descend va dissoudre nombre de forces obscures et mon rôle est de témoigner. Je vais donc recréer un groupe en FRANCE cette année et un autre en Tchéquie et espère faire là-bas une série de conférences comme en 2011 Si vous--même avez le désir de créer un évènement comme une conférence: contactez-moi sur mon adresse-mail : henrimonfort@yahoo.fr D'autre part des amis tchèques vont me permettre d'oeuvrer à publier mon livre en Tchéquie et à le traduire aussi en anglais: ce sera un livre remanié avec une partie ajoutée comportant un manuel plus pratique Voilà pour les nouvelles et que du bonheur!!! A plus tard Henri
 10. To máte pravdu. Dokonce přechod na vegetariánství rozpaluje některé do ruda. Kdybych přešla na pránu, tak bych to asi do světa nevykřikovala, ale zase není možné, aby si toho okolí nevšimlo.
 11. Ve Francii je jídlo jako modla. Navíc tam podle mě nejsou tak tolerantní. Možná taky vadí jistým mocným lidem. Nechce se mi věřit, že obyčejným lidem by to tak hrozně vadilo, když nikomu nic nedělá.
 12. Pokud vím, tak absolvoval 21 proces ve Francii. Také jsem měla možnost se s ním setkat při jedné příležitosti, která se prány netýkala. Celou dobu pouze trochu popíjel čaj. Lidi mu říkali, že on vlastně nejí. Na to řekl, že "jí", ale z jiných zdrojů (čímž myslel pránu). Zvláštní bylo, že jsem asi 2 hodiny před setkáním neměla hlad a to bylo okolo oběda. Během setkání a celý den až do večera jsem také neměla hlad a nekručelo mi v břiše. Hodně jsem se tomu podivovala a pak jsem si vzpomněla, jak Henry říkal, že buňky mezi sebou komunikují a tak se stává, že lidé okolo něj nemají hlad. :)
 13. Ještě jsem si v noci vzpomněla, že na práně žije herec Jaroslav Dušek. Do světa to nehlásá, ale netají se s tím.
 14. Myslím, že dobrá kniha je Life from Light od Michaela Wernera, který zde prezentuje několik příběhů lidí (sami je napsali), kteří úspěšně nebo neúspěšně přešli na pránu. Bohužel většina se vrátila po nějaké době zpět kvůli tlaku okolí (např. odmítli takového člověka zvát na návštěvy, dokud nezačne jíst apod.).
 15. Veganství je určitý způsob života, který si zakládá na rostlinné stravě a nenásilnosti ke zvířatům. Je to taky mezimůstek k přechodu na pránu a proto jsem se rozhodla sdílet tento odkaz: Nejde tady ani tak o pránu, ale o způsob života, který je v souladu s obrazem člověka, který je empatický a nezaslepený. Doufejme, že veganů bude přibývat.
 16. Ahoj Salvie, já jsem taky dost opatrná. Vím, že bych to hned nezvládla. Raději plním pokyny od Jasmuheen a nechávám se vést svou intuicí. Myslím si, že štěstí přeje připraveným :-)
 17. Medunka

  Lion - Pavel

  Tak to je skvělé! Držím palce a dejte vědět, jak to pokračuje. Pro nás "zatím-přechoďáky" je to zajímavé :)
 18. Medunka

  Lion - Pavel

  Ahoj Lione, musím se přiznat, že ve mně hlodá červíček pochybností. Podle tvého deníčku jsi od začátku pil ovocné džusy, což odporuje pravidlu nejíst/nepít prvních 7 dní. Navíc jsi chodil/chodíš při tom do práce, což je taky proti doporučení. Četla jsem případy lidí, kteří přecházeli tímto způsobem v knize od Michaela Wernera a nikomu z nich se to nepovedlo a sami tam píší, že to byla chyba. Také by mě zajímalo, jak to u tebe vypadá dlouhodobě (viz poznámka od Martina). Můžeš taky prosím popsat, jakou jsi si udělal přípravu? (půsty, meditace, ...) Moc by mě to zajímalo. Každopádně držím palce!!
 19. Myslím, že ego je část duše, která plní svou roli. Problémy nastávají, když má přílišnou důležitost. Znám lidi, kteří se snažili zbavit se ega a dnes jsou v péči psychiatrů. Něco jiného je rozplynout své ego, o čemž píše Jasmuheen. To chápu jako kompletní integraci a pokoru. To jediné je totiž přirozené. Je pravda, že rodina se může stavit k tomuto negativně, což je určitě případ 99,9 % domácností. Budovat rodinné vztahy ale trvá celý život. Mně na to pomohly rodinné konstelace. Co se týče nevinnosti, měla jsem spíše napsat dokonalost. Honit se za dokonalostí je podle mne nezdravé a hlavně nemožné. Já mám taky teď ráda přírodu více než dříve )
 20. Založila jsem tento deníček, abych se podělila o své myšlenky a vhledy, které mám co se pránické výživy týče. Možná má někdo podobné poznání nebo otázky a když se navzájem o ně podělíme, tak nás to může posunout dál. Věřím, že jsem v tomto na stejné lodi. Budu moc ráda za jakékoliv poznámky k mým textům. Co pro mě ZNAMENÁ jít pránickou cestou: pro mne je důležité, aby všechny změny přišly přirozeně. Snažím se vnímat tuto cestu jako něco, co nechám, aby se stalo, spíše než něco, co udělám. Myslím si, že žít z prány je naprosto přirozená věc, tudíž se nesnažím najít něco nového, ale nechat sebe, aby se vrátilo ke své přirozenosti. chápu, že aby se moje tělo mohlo vyživovat pouze z éteru, musí s tím souhlasit všechny složky mojí duše, tedy všechna 4 těla (fyzické, emoční, mentální a spirituální). Aby se to stalo, musím poslouchat svoji intuici a pozorovat, co se mi v životě děje, abych pochopila, co mám udělat nebo na co se zaměřit, pokud je třeba. Nesmím se tedy vyhýbat ani "nepříjemným" věcem, které každodenní život obsahuje. Naopak. všechny součásti svojí duše chápu jako své pomocníky, kteří jsou tu, aby mě podpořily. Ale i já musím podporovat je, aby mi mohly sloužit, např. tím, že budu pravidelně cvičit, meditovat, zdravě jíst apod. Tím podporuju všechny své složky z pozice "děkuji" a ne z pozice "dělej nebo uvidíš" cítit se dobře ve své vlastní kůži, tzn. nechtít být nikým ani ničím jiným, ale naopak přijmout se přesně taková jaká jsem, bez přikrašlování nebo podceňování. Řekla bych ale, že je to úkol na celý život, který ale vnímám jako dar. svoboda a nasycení na všech úrovních Co pro mě NEZNAMENÁ jít pránickou cestou: pro mě není cílem stát se nevinnou. Nemám na mysli dělat špatné věci, ale snaha očistit se od „hříchů“ může vést k tomu, že se odcizíme od své lidské podstaty a začneme se cítit nesví, že jsme vůbec lidé. To ale není účel. Dělat chyby je lidské a posunuje nás to dál. Můžeme tak žít spokojeně aniž bychom se odcizili od svých kořenů. odcizení od rodiny. Pránická cesta pro mne každopádně neznamená izolaci, právě naopak. Jasmuheen sice mluví o tom, že tento životní styl netoleruje okolí příliš dobře, což je pravda, ale o to více se musíme snažit komunikovat a vše dobře vysvětlit. Já osobně to dávkuju postupně, zatím jsem jen oznámila, že jsem vegetariánka Pro mne je vyrovnané vztahy s rodinou jako naprostý základ. Brát všechny členy takoví jací jsou bez toho, aniž bychom se je snažili změnit, je základna pro vnitřní mír a vlastní rozvoj. zbavit se ega. Ego je další součást nás a je tedy náš pomocník. Pokud ego izolujeme, můžeme duši připravit o nástroj, který vytváří hranici mezi námi a světem. To může způsobit vážné duševní nemoci (bohužel si nedělám srandu). Proto je základ ego integrovat, ne se ho zbavit, a to tím, že mu budeme vděční za všechnu pomoc, kterou ním dává. Tipy na integraci svých částí: (čemu všemu můžeme v sobě poděkovat) Je vždy nutné integrovat jak pozitivní, tak negativní protějšek. Bez jednoho není to druhé. (Sami si můžete vytvořit svůj seznam vlastností) budování - slepá činnost moc a síla - násilí odvaha - bezhlavost rozvážnost - zbabělost velkorysost - ješitnost vnímavost - přecitlivělost oddanost - závislost soucit - lítost trpělivost - lenost ... Meditace Myslím, že je dost důležité se zaměřit na rozvojovou část sebe, spíše než na část "nejíst". K tomu pomáhají meditace od Jasmuheen: Akashic Records - The book of your life meditation Cosmic Cable Health Hook In Etheric Feeding Devices Gaia and Indigenous Connection Meditation Love Breath Meditation Organ Message Meditation Pranic Nourishment Meditation Violet Light Coccon Meditation ... (Až mě zase něco napadne, tak něco připíšu )
 21. Já to teda zatím řeším tak, že si nic nezakazuju, ale snažím se vnímat, co jím a jaký u toho mám pocit. Pak si ten samý pocit zkouším dodat sama při meditaci nebo jen tak, když si na to vzpomenu. Netlačím na sebe ani v tom smyslu, že musím hned zvládat všechno, ale spíš si dovoluju dostat se do toho přirozeně, uvolněně. S tím půstem, měla bych ho držet, já vím, ale vůbec se mi do toho nechce. Minulý týden jsem držela jedničku a na konci už jsem se motala. Spíš si teď dělám šťávy a pak zase zkusím jedničku. Uvidíme, jestli to bude lepší.
 22. Medunka

  Honza

  Je hezké vidět, že se to někomu povedlo. Líbí se mi, že to není cesta pouze pro askety, ale pro "normální" lidi, a zároveň je to v podstatě úplně revoluční věc :)
 23. Jako tělesně se cítím dobře a jím to, co mi dělá dobře a když mám hlad. Akorát ten zvyk pojídat je plíživý. Je to ale dobrá škola, protože vidím, jak to mám nastavený. Co se půstů týče, tak s tím mám trochu problém, mně obecně nedělají moc dobře. Raději na to jdu postupně úpravou jídelníčku, cvičením a meditacema. Kouknu na ten deníček. Díky moc!
×
×
 • Vytvořit...