Přejít na obsah
Breatharián.cz

Awakening

Uživatel
 • Počet příspěvků

  3
 • Registrace

 • Poslední návštěva

 • Dní od ocenění

  1

Awakening je Autorem měsíce Červen 1 2013

Titul ocenění za nejoblíbenější obsah.

Awakening's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

1

Popularita

 1. Někde jsem viděl článek o tom, jak si nechat od těla poradit. Rady byly zajímavé a princip snadno pochopitelný. Ve zkratce.. v první fázi bylo sníst naráz pecen celezrnného chleba (1kg) a pak poslouchat co na to tělo říká. Až se tělo z toho zážitku zotaví, pak pokus zopakovat, ale s 1kg hroznů. Opět poslouchat tělo, co říká. Cílem je vyvolat intezivní pocity, proto také hned 1kg potraviny. Tělo vám pokaždé samo odpoví, jak se mu daří s danou potravinou vypořádat, jak se cítí, co ho trápí nebo co mu chybí. Není to sice úplně téma pro nejedlictví, ale je to zajímavý pokus. Tady se primárně jednalo o pocítění rozdílu mezi mrtvou a živou stravou. Ještě poznámka - maso je mrtvá strava, protože v mrtvém zvířeti už nejsou živé procesy. Utržené čerstvé hrozny jsou stále živé, ale upečené zrní už nikoliv.
 2. V tvém případě bych možná ještě vyzkoušel vyhledat služby kvalitního psychoterepeuta, ale někoho opravdu kvalitního, mohu případně na PM dát doporučení, nechci tu dělat reklamu někomu nebo vyvolávat nějaké emoce. Kazdopádně nechápej mě spatně, nemám tě rozhodně za blázna. Jedním z velkých omylů společnosti je doměnka, že ten kdo vyhledává služby psychoterapeuta je blázen. Uvědomme si, že spousta takovýchto nemocí a syndromů jsou výstřelky moderní doby. Takové nemoci v dávných dobách vůbec neexistovaly. Tím jak se po staletí šíří zhouba do našich myslí a jak jsme manipulováni a stávame se poslusným stádem, jsou nám podsouvány různá náboženství, jde vzdy jen o manipulaci. Stát je také manipulátor a je tak vlastně náboženstvím - cíl je stále stejný, tedy ovládat nás. A co myslíš že je věda? Zase jen novodobé náboženství - potřeba nás ovládat. Psychoterapeut je odborník, který nesoudí tvé názory, ale může identifikovat tvé bloky a pomoci ti je překonat, uspořádat si je tak, aby tě neblokovali. Strach máme všichni a jediné k čemu nám slouží je, že nás ve všem brzdí. Tak k čemu jej vlastně máme? Vůbec jej nepotřebujeme. Pokud jde o otázku pudu sebezáchovy, tak na to máme plazí mozek. Není žádoucí, aby nás v běžných situacích plazí mozek omezoval a na logická rozhodnutí máme limbický systém (neokortex) a zde pro změnu není žádoucí, aby mu plazí mozek házel pod nohy klacky.
 3. Už nějaky čas hledám, co se to se mnou v poslední době děje. Tohle by zdá se mohla být ta správná definice. Donedávna bych řekl, že jsem nevěřící, nebo bych se vymlouval na víru v něco vyššího. Např. věřím v existenci jiných inteligentních druhů někde ve vesmíru a třeba v otázce "kde se vzal člověk" bych se donedávna nejvíc přikláněl k evoluci z opic. Dnes nějak cítím, že to celé může být třeba také úplně jinak. V boha tak jako třeba křestané asi nikdy věřit nezačnu, vlastně takovýma vírama pohrdám a považuji je za manipulaci, potřebu ovládat stádo. Víra v kosmickou energii nebo jak tomu chcete říkat, se mi ale jeví čím dál tím více přijatelná. Breathariánství se mi jeví jako zajímavá možnost, jak si to ověřit. Samozřejme se zdravým rozumem. Mám už z dřívějška různé drobné poznatky, kdy jsem vydržel bez jídla i několik dnů, aniž bych pociťoval jakýkoliv deficit a potřebu konzumace, vyjma teda tekutin. Občas se ocitneme v situacích, kdy tělo samo řekne, že jídlo nechce a vy nějak intuitivně uposlechnete. Jakmile se věci vrátí do normálu, zase začnete znovu konzumovat a potlačujete svou intuici. Tělo vám nedávno dalo jasný signál, že nechce jídlo, vy na chvíli poslechnete a sotva je vám lépe, cpete to do něj zase a znova. Mě se to jeví jako téma k zamyšlení.
×
×
 • Vytvořit...