Přejít na obsah
Breatharián.cz

Miroslav Němeček

Uživatel
 • Počet příspěvků

  57
 • Registrace

 • Poslední návštěva

 • Dní od ocenění

  11

Miroslav Němeček je Autorem měsíce Červenec 22 2016

Titul ocenění za nejoblíbenější obsah.

Návštěvy profilu

43 425 zobrazení profilu

Miroslav Němeček's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

29

Popularita

 1. Doplním info pro zájemce o vitariánskou stravu: Server vitarian.cz se z technických důvodů přesunul na jinou adresu. Nová adresa webu je: https://vitrawian.eu/ , fórum: https://forum.vitrawian.eu/ .
 2. Pavel Mácha. K breathariánství došel dlouhými půsty (to jen na opravu názoru, že půsty nemají s breathariánstvím nic společného). http://www.pust.cz/frame.php?load=breatharian
 3. Jestli Ti sem nejde přenést text z Wordu (pokud jsem to správně pochopil), tak ho přetáhni přes Poznámkový blok pomocí schránky (Ctrl+C, Ctrl+V) - tím se odstraní formátování textu které může vadit.
 4. Jen tak odhaduji (než Roman odpoví), že důvodem ztráty váhy je okolí - psychický tlak a stres, člověk není v pohodě, ztrácí energii a tím i napojení na pránu. Podobně jako Jasmuheen nebo Werner, když se vystavili testu a nechali pozorovat, tak přešli k běžnému půstu a klesala jim váha (a proto je pak označili za podvodníky). Je to těžké udržet v běžném civilizačním prostředí.
 5. Hezky sepsané praktické zkušenosti Romane, a hlavně - bez přikrašlování. Na tomhle stejném vidím že také stále selhávám - na negativním působení okolí. Odjet do přírodní samoty v Peru, tak jistě by nebyl problém přejít na pránu a zůstat na ní (hlavně to "zůstat na ní" je těžší). Ale - ono to nakonec není náš životní úkol, mít snadné podmínky a přejít snadno do rajského života. Máme stížené podmínky proto, aby nás to učilo a měnilo, abychom se vyvíjeli. Abychom mohli zvyšovat svou duchovní úroveň. Proto si říkám - teprve až se podaří zvládnout podmínky ve kterých žijeme, pak až máme právo přejít a ono to pak jistě přijde samo.
 6. Boreliozy se z nemocí nejvíc bojím, protože vím že té se nedá zbavit ani půstem. :-( Ty potvory jsou hodně odolné a v případě nebezpečí se v těle zakuklí třeba i na rok. Tak snad nebylo nakažené. U boreliozy nepomůže ani očkování, jedině snad prý včasná antibiotika. Ale je dost velká šance, že díky půstu máš posílený imunitní systém a ten by mohl být schopný podchytit případné nebezpečí hned na začátku, kdy borelie není ještě adaptovaná. (encefalitida je proti borelioze brnkačka, tu půst zvládne snadno)
 7. Neboj Bohouši chodí lidi a čtou. :-) Jen tato oblast člověka postupně vede k většímu ponoření se do sebe a tak lidé pak už tak moc nepíšou (i proto že se často setkávají s odsuzováním a nepochopením od okolí).
 8. "Projít jižní Ameriku" - tohle mě na breathariánství také velmi láká, podobně jako Barbara Moore se zbavit potřeby majetku a jídla a bez únavy projít tisíce mil: http://www.breatharian.eu/breath/anglie/barbara/ . Ta svoboda a volnost!
 9. Doporučil bych obecně tento pohled: Co se změní tím, vědět zda jsou něco pomluvy nebo pravdy? Jakou roli to pro nás hraje? Každá lež má v sobě zrnko pravdy a každá pravda se dá zpochybnit. Na světě je mnoho lží a nic není nikdy jednoznačné. Nakonec pravdy nejsou pro náš život důležité. Není cílem dopátrat se skutečných pravd, ale vzít si z realilty to, co pro nás má přínos a může nás posunout dál a něčemu naučit. To znamená - nechat se inspirovat cizím doporučením, vyzkoušet si u sebe zda nám to funguje a zda nám to něco přináší. Mácha pomohl hodně lidem, ať už přímo nebo jako inspirace k vlastní cestě. Vůbec pak už není podstatné zabývat se např. jeho soukromím, to na kvalitě jeho odkazu nic nemění. Hledání pravdy je nikdy nekončící proces, protože vždy se budou objevovat další kritéria, která nějaké tvrzení překlopí opačně. Je chyba pravdu hledat vně, pravda se hledá v našem nitru.
 10. Opět je tu jaro a s ním slunce a návaly energie - příležitost pro další pokusy o přechod na pránu. Tělo se přímo dožaduje pročištování půsty (alespoň 1 den v týdnu) a dožaduje se odlehčenější přírodní stravy - bez problémů se teď dá přejít na syrovou vitariánskou stravu. Půsty a lehká (syrová) strava zajistí pročištění organismu, pak v létě by už pak mělo být celkem snadné provést přechod na pránu.
 11. Na jižním - Antarktida. Tuto myšlenku podporoval i např. Einstein. Svědčí pro to např. tvar Antarktidy (bez ledu) - tvar odpovídá kresbám tvaru Atlantidy, přitom povrch Antarktidy dříve nebyl znám kvůli pokrytí ledem. A také různé staré texty ve smyslu "Padaly kameny, země se vzdouvala a druhý den vyšlo slunce na druhé straně..."
 12. V těchto otázkách by Ti možná mohl pomoct dokument "Okem Boha Hóra", vysvětlující dualitu mužského a ženského božského principu (podobně jako je dualita jin a jang): http://www.breatharian.eu/clanky/okembohahora/
 13. Upíři - tahle báje vznikla na základě nepřesného překladu starých textů (zřejmě sanskrt). Lidé tam četli o tvorech, kteří se živí krví, zabíjí je slunce a česnek. Jenže - v době překladu lidé ještě neznali bakterie! Staré národy je znaly. Texty byly lékařské dokumenty, ne upíří duchařina.
 14. Také už nemám takový postřeh abych se trefil. (vtip ;-) )
 15. U Bible je celkem jedno, kdo ji napsal nebo zda obsahuje pravdu. Důležité je, že je inspirativním podnětem k přemýšlení a k vývoji člověka směrem k dobru. Podobně jako knihy, filmy, příběhy. Potřebujeme podněty zvenku k vlastnímu vývoji. Nejde ani tak o pravdivé informace, ale o něco, co s naším nitrem hýbe a nutí nás měnit se a vyvíjet. Bez těchto podnětů bychom byli vesničané starající se jen o své políčko.
×
×
 • Vytvořit...