Přejít na obsah
Breatharián.cz

Lada

Uživatel
  • Počet příspěvků

    6
  • Registrace

  • Poslední návštěva

Vše od uživatele Lada

  1. Tu zkušenost bohužel mám:). Suchý půst a klasický půst jsou dvě různé věci. Zamysli se ještě nad tím, jak fungují (jak funguje vylučování) a co se při nich v těle děje. Není úplně jedno, jak je kombinuješ. Vím, že jde např. si dát pár dnů (třeba 4) suchý půst a pak pokračovat třeba týden klasickým půstem o vodě. Pak máš za sebou dobrý čtyřdenní suchý půst a ještě klasických 7 dní. Co se ale týče účinku, tak nevím, jestli není lepší si dát místo toho klasických 11 dní o vodě... Cukr je docela silná droga (jeden z bílých jedů). Máš-li čas přečti si: William Duffy - Cukrové trápení.
  2. S tou vanou to upřesním, patří to k těm delším půstům. Když nepiješ jeden den, neublíží ti, když dva, tak patrně taky ne.: ) Když ale nebudeš pít, nebudeš se ani sprchovat, prostě budeš se vodě maximálně vyhýbat třeba 10 dní a pak se 11. den „naložíš“ do vany - není to dobrý nápad. Ten 11. den ti v úplně vysušeném těle běhá spousta látek uvolněných půstem a potřebuješ je dostat plynule ven. Jenže suchý půst má jiný mechanismus než klasický a když vysušenému tělu najednou „dáš“ přes kůži docela dost vody, narušíš SKOKOVĚ ten mechanismus a... natečou ti uzliny třeba. Dost bolestivá věc. Vím, že se tě těch 10 dnů zatím netýká, ale chtěl jsi znát chyby, tak tady jednu, poměrně zajímavou, která se netýká jídla ani pití, máš. Jinak o nic moc nejde, prostě si dáš lehčí sprchu a je. Tolik praxe. Kdybys to potřeboval znát podrobněji, promluv s V.Partykovou. No a ta má v té své knize i návratovky po 1, 2,3,4 a tuším i pěti dnech bez vody. Je to v té pasáži, kde popisuje typ půstu kdy stejný počet dnů nepiješ a stejný počet dnů jíš a stejný počet dnů nepiješ a stejný počet dnů jíš, atd. atd. a tak to děláš třeba měsíc...
  3. Partyková tam má rozebrané různé druhy a různě dlouhých, suchých půstů včetně návratovek. Tam najdeš, co hledáš. Jen dodám, že při suchém půstu není nějaká zvláštní zima a je dobré ho dělat, když není moc teplo. Je fajn chodit ven, výborné jsou třeba ranní tůry kolem potoků či řek: ). Pozor si musíš dát na návratovku a kdybys někdy dělal delší půst a bez kontaktu s vodou, tak ti i "hrubě" nedoporučuju vlézt hned po jeho skončení do vany (menší sprcha postačí). Tělo by si natáhlo vodu jak houba a dost by sis tím zavařil. A jak ti psal Mirek, důležitá je příprava. Proč chceš dělat suché půsty?
  4. To je právě to. Že je to tvrdý druh půstu... U těch 10ti dnů (u těch devíti patrně taky, u kratších, např. u pětidenního, to prý ale už neplatí /V.Partyková/), má každý z těch dnů vydat za 3 až 4 dny normálního půstu o vodě. Takže jde o hodně a může se přihodit jak v průběhu, tak při návratu ledacos. Taky bych mohl vyprávět. Je tu i nejedna zajímavá otázka. Dostávají tu zabrat ledviny a někoho třeba začnou po pár dnech bolet.Co udělat pak? Vzít to tak, že tělo si jasně řeklo, že tak dlouhý půst nechce a ukončit půst (s tím, že ty ledviny můžeš taky pak nějaký čas „cítit“ - znám takový případ) nebo si říct, že je to „jen krize, kterou je třeba překonat“ a pokračovat dál? Jinak se tu doporučuje i trochu jiná návratovka než u klasických půstů, tak proto jsem se ptal.
  5. Mirek N.: Je hodně důležitý správný návrat. Jako koneckonců všude , a je hned několik způsobů. Zajímalo by mě, jaký jsi zvolil ty po těch sedmi dnech. Jestli ho můžeš i trošku popsat. Dík.
  6. Ahoj. Několik suchých půstů jsem dělal (postupně v odstupu během cca jednoho roku 1,2,3,4 a 10). V té době jsem ale měl za sebou už asi rok a půl normálních půstů (do tří týdnů) a roky v podstatě rostlinné stravy, takže jsem nebyl až tak zanešený a líp je snášel. Než jsem se do nich pustil, znal jsem osobně dva lidi, kteří vydrželi těch 10 dní. Jeden z nich je paní Vilma Partyková (ta je prý dělala 3x a o.k.) a druhý je můj známý, který udělal 9 dní s velkou chybou při návratu, takže musel, hned jak to šlo, udělat těch 10 a tentokrát správně. Což se mu podařilo. Takže dá se to, ale je to docela náročná disciplína:) a na základě informací jenom z internetu bych se do toho asi bál jít. Určitý návod najdeš každopádně v knize Hladovění pro zdraví:http://www.urinoterapie.eu/pust_new.htm a s MUDr. Partykovou se můžeš cca 1x za měsíc v Praze setkat a probrat to podrobně.
×
×
  • Vytvořit...