Přejít na obsah
Breatharián.cz

Půst, prána


Recommended Posts

Speciálně jsem si udělal účet jen proto abych tady napsal jednu zásadní věc.  Půst funguje na úplně stejném principu jako "prána" jen se jedná o trochu jiný popis té stejné věci. Dále pak teda koukám, že někteří co se "živí" pránou nemají tušení o tom, že i sami jsou zdrojem "prány". Kdybychom počeštili slovo "prána/kundalini" tak by se dala nazvat tvořící částicí a tato částice proudí z ducha.

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Stejné je to, že nejíte tuhou stravu, odlišné to, že se živíte (při půstu se postíte, zatímco při výživě pránou - úplně - živíte. Prána proudí samozřejmě v každém z nás, jinak bychom nebyli naživu, rozdíl je mezi dočasností jakkoli dlouhého půstu a možnou neohraničení (a čase) životem "jen" na práně. Je tu i celá řada dalších rozdílů ( při půstu máte po nějaké době víc energie, a po nějaké době se to začíná měnit, nebo při návratu po půstu a jídle i když ho nemusíte a vezmete si někde něco třeba ze společenských důvodů). Pokud se po půstu nepotřebujete vracet, znamená to, že jste zároveň přinejmenším rozšířil podíl prány (nad obvyklou míru)  a stravoval se přinejmenším částečně i pránicky. Někomu se takhle (z půstu podaří přejít:-). Někomu - na přechodu - zase jen (výrazně) změnit podíl prány a toho, čím potřebuje se "do-vyživit". Je to různé:-). O nikom, kdo by se živil pránou a nevěděl, jak to funguje, nevím. Vy ano? Prána je česky totéž co ki nebo čchi = energie, my bychom řekli životní energie. Podstatu jste popsal přesně. Ale ani tady jsem se nesetkala s tím, že by to někdo nevěděl, pokud nejde o někoho, kdo se s pránickou výživou nebo fungováním těla a energetického systému teprve seznamuje...Ale pokud jde k prvotnímu výroku, který rozporujete: stejně to vypadá, opačné to ale ve skutečnosti je (živíte se, nepostíte). Čistíte se dvojnásob. Důležité v každém případě ale je, nikoli jaká slova používáme, ale jaký význam jim dáváme:-).  

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 2 weeks later...

Rozdíl je v tom, že samotné naše bytí je zdrojem "prány/tvořící energie/světla"... není třeba ji brát z okolí. Díval jsem se na pár "učitelů" a ti tvrdili, že se prána příjímá z okolí...tudíž to svědčí o jejich neznalosti :). Rozdíl mezi půstem a takzvanou "pránou" není  u obojího jde o aktivaci ducha. Za normální situace funguje jako černá díra a pohlcuje...naopak půst nastartuje opačný efekt...že se stáváme sami zdrojem. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 1 year later...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...