Přejít na obsah
Breatharián.cz

Recommended Posts

Ahoj,


Na úvod, jsem novic a mám za sebou jen pár nepravidelných 1-3 denních půstů, které mi žádné potíže nedělali. Chci ale začít pravidelně podle kalendáře na pust.cz tak, abych se letos dopracoval postupně na 7, 14, (21 snad), kde již dochází k obnově poškozených buněk jak jsem se dočetl i na kostní úrovni. 40-ka nejspíš příští rok ale kdo ví jak to pude.. :-) Motivace je u mě daná stavem mých kolen a v mých 46 letech artrózy obou kolen 3-4 stupně. Jsem bývalý aktivní sportovec, který má za sebou přes 10 operací od plastik po artroskopie. Výsledkem operací je ale jen dlouhodobě se zhoršující stav. Umělé klouby a další operace již nechci. Naopak rád bych byl schopen znovu začít běhat a zahrál si aspoň lehčí formu míčových sportů, které teď dělat nemohu již několik let. Hraji jen pinec na 30-40 % pohybu..Na netu jsem četl spousty informací, viděl dost dokumentů a besed a věřím že to de poléčit, stejně jak i jiné jakkoli vážné nemoci chronického rázu.


Jako začátečník, alternativními metodami dost nepolíbený mám ne úplně ve všem jasno. Mohl by mi někdo poradit s pitím a přípravou vody během půstu? Narazil jsem totiž na rozpor se zmražováním vody.

 

  1. 1.Na http://www.zdravi-az.cz/Forum/viewtopic.php?f=9&t=419&start=0 autor píše Postup není ani zdaleka tak dokonalý jako destilace, či reverzní osmóza, ale umožňuje si vyrobit téměř všude nízko mineralizovanou vodu bez destilačního přístroje, nebo reverzní osmózy, ale ne tak čistou. Připravíte si jí tak, že pitnou vodou z kohoutku naplníte plastovou láhev, neplníte zcela, ale necháte nějaký prázdný prostor. Šikmo hrdlem nahoru, tak aby voda nebyla v hrdle ji dáte zamrazit do mrazáku. V průběhu mrznutí vodu občas zkontrolujete a před úplným zmrznutím, tak zhruba po 2 hodinách, podle velikosti láhve, vstupní a mrazící teploty, láhev vyndáte, led uvnitř paličkou, nebo válečkem na nudle rozbijete a vylijete asi 1/4 ještě nezmrzlé vody. V této části nezmrzlé vody jsou vytlačeny právě ty solné příměsi a balast, který je ve vodě nežádoucí. Led poté necháme roztát a nepatrná část solí, která zbude v ledu po roztátí se usadí na dně ve formě kalu.


    2.V knize Hladovění pro zdraví, MUDr. Vilma Partyková (1998) se pise ...Příprava vody zbavené deuteria:
    K přípravě vody bez deuteria je nejlépe použít pramenitou vodu. Pokud musíme použít vodu z vodovodu, nabereme ji večer. Nádobu neuzavíráme, aby z vody přes noc  vyprchal chlór. Do uzavřené plastové nádoby nalijeme litr vody a vložíme na 4-5 hodin do mrazničky. To, co začíná mrznout nejdříve, je těžká voda - deuterium. Sledujeme zmrazování tak, aby 3/4 původního množství vody, tj. 700-750 ml, zůstaly tekuté. To je voda zbavená deuteria.  Vodu procedíme a necháme zmrazit pro pozdější použití. ·Led vyhodíme. Je to zmrzlá těžká voda.

    Tak a teď babo raď, je to přesně naopak.. Tak co je spravne, má se pít nezmražená část nebo ta zmražená?
      

Díky za rady, budoucí bretarián Robo  :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest motomaji

Ahoj Robo.

Kladieš otázku, ktorú môže zodpovedať len človek so znalosťami v oblasti zmrazovania vody, čo ja nie som.

Ale mám tri nápady:

1. kúpiš si destilátor a budeš piť destilku

2. vykašleš sa na zmrazovanie vody a budeš piť "normálnu" vodu. Pôst je aj s "normálnou" vodou účinný, len si človek nesmie sám umiestňovať bloky do hlavy, že to musí piť takú a hentakú vodu, lebo inak to nejde. Ide to aj inak

3. skúsiš oba spôsoby zmrazovania a možno sám zbadáš rozdiel. A potom nám neznalým dáš vedieť, ako to s tou vodou vlastne funguje :)

 

A aj ja som toho názoru, že sa dajú vyliečiť všetky (aj chronické) choroby.

 

Veľa šťastia!

 

PS

Ja som sa dlho odhodlávala vôbec s pôstami začať. Teraz už mám za sebou pár jedničiek (ale pravidelne) a hneď vidím pozitívne zmeny. A pijem "normálnu" (t.j. nemrazenú, nedestilovanú) vodu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

Zdar Robo, mám stejné potíže s koleny a stejný cíl, s přednášek Breathariána Henriho Monforta je patrné že se to nemá s precizností přehánět, tak se přikláním k radě od motomaji. Já jsem si naordinoval jedno jídlo deně a sem tam nějaký ten dvoudenní půst, je mi lépe 20 kilo jsem shodil, pak se stabilizovala váha a nyní pracuji na emocionální a mentální části těla. Hodně mi pomáhají meditace vedené Petrem Chobotem, je to zkušený a obětavý člověk doporučuji prozkoumat - http://www.petr-chobot.eu/cs/nahravky . S pozdravem Pilát

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 1 month later...

Partyková přebírala návod od Malachova a v jeho úvaze je několik chyb. V jednom litru běžné vody se nachází jen asi půl gramu těžké vody, což je množství opravdu zanedbatelné a tedy nějaké oddělování zmrazováním ztrácí význam. Dále, díky malé koncentraci zůstávají krystalky mrznoucí těžké vody rovnoměrně rozptýlené v mrznoucí vodě, neshlukují se k sobě, koncentrace zůstává ve všech částech stále stejná. Touto metodou je nereálné oddělit od sebe těžkou a běžnou vodu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 4 weeks later...
  • 7 months later...

Z tou tezkou vodou v tom ma pani Partykova docela gulas. Deuterium tozhodne neni tezka voda, ale vodikovy proton s neutronem. Tezka voda je sloucenina deuteria a kysliku. Tezka voda neni tezsi nez obycejna voda, ale ma vetsi hustotu. Z toho vsak nijak neplyne, ze ma vyssi bod tani. Treba takova rtut ma vetsi hudstotu, ale nizsi bod tani.

Jinak pro kratsi pusty bohate staci prevarena voda. Chor i cast mineralu se vysrazi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 9 months later...

Doporučuji shlédnout díly 1-3 http://www.youtube.com/watch?v=NKISSB9LD_w

Dana Hájková je vyjmečná bytost je velkým příkladem v Česku -pranajinacestakespiritualite@seznam.cz

Henri a Dana http://www.terranovaincognita.cz báječný pár, http://www.youtube.com/watch?v=gxl-1n9IEjk&list=UU7qPuF4Y-65XnEYCdIRou6g

 

Osobně jsem třetím rokem na jednom jídlu deně skládající se z ovoce a zeleniny, aniž bych se do změny nutil či nějak přemáhal, změny nastaly po shlédnutí přednášky HM v roce 2009. Uvidím zda to bude trvat taky 15 roku jako u Petra Korce.

Přeji všem příznivcům zdravé výživy hodně Prány

S pozdravem Pilát

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...