Přejít na obsah
Breatharián.cz

Fornax1713


Recommended Posts

Myslím, že najlepšie v každej oblasti  je okamžité rozhodnutie, ako keď sa ráno o pol štvrtej zobudím a ihneď  začnem deň, inak sa elán oslabí. 

Je zaujímavé sledovať svoj zdravotný stav, vitalitu, nástup únavy, spánok, vlasy nechty, zuby , stav pokožky, istá  svetonázorová  zmena ...

Fornaxi, si aj na facebooku?

:) Fornax je hvězda, já se jmenuji Jan Petr a patřím k těm spíše prostým lidem. To jen pro případ pocitu, že moje osoba je přízrak. Leta o sobě tvrdím, že jsem hloupý a nešikovný. 

Na Fc jsem byl naposledy asi před třemi týdny a po mnoha letech jsem ho zrušil. Vadila mně podbízivá komerce a pak s dvě stě přáteli jsem se dozvídal věci a situace, které jsem ani nikdy vědět nechtěl a do kterých se při troše morálky a rozumu nikdo nedostane. A co hůř, nikomu nemůžu v životě vybírat cestu, ale těmto lidem lze ukázat směr jakým by se měli ubírat a houby platné...

 Mám profil na Googlu a v přátelích jen velmi úzký okruh blízkých*

  • Like 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:D ...nemusím, ( a tykej mně vole :)), ovšem mezi dlouholetými znáními to dělám.

... ap ropo, včera jsem si s péčí uvařil tři porce rybí polévky. Dvě jsem zamrazil a jednu vdech-nul  :P   Tentokrát jsem nebyl hnaný nepřekonatelným nutkáním, nýbrž jsem si chtěl vynahradit Štědrovečerní večeři, na kterou jsem letošní Vánoce neměl atmosféru...

  Pomyšlení, že se mohu bez jakých kolii potíží čas od času najíst, mně posouvá do další mnohem přirozenější pozice, ke všem těm ,,pamlskům", které lákavě z poutačů, reklam a prodejních míst, všude přítomně  podbízejí  různé druhy chutí a vůní.

Snad to tak je a zůstane do doby, než budu vůči těmto návykovým vlastnostem imunní..?  *

  • Like 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Väčšina ľudí neverí, že je možný aj iný príjem prenosu energie, ako stravou. S  prenosom  elektriny na diaľku robil pokusy už Nikole Tesla...podľa mňa je to ten istý princíp. 
Osobne tomu verím a preštudoval som si k tomu veľa skutočných prípadov, overených i lekármi.
Človek s bretharánskymi sklonmi  sa musí už narodiť. nedá sa to naučiť, tak ako je to v umení, kde  sa nedá napríklad drilom získať hudobný sluch či schopnosť maľovať.
Dnes sa ale človek stretáva s podvodom na každom kroku,  podvodníci, posmeškári, chválenkári  a duševne chorí  sa vyskytujú v každej sfére činnosti. Od politiky až po záujmové činnosti
Schovávajú sa a nechcú o verejnosti ani počuť...skutočnú pravdu o nich poznajú len ľudia, čo s nimi denne žijú...
Jane, želám ti, nech ti to vydrží. Budeš podľa mojich info  prvý bretharián v Česku.
 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Každý člověk může být breathariánem, není k tomu třeba žádné nadání. Je to přirozený přírodní proces. Mezi jídlem a breathariánstvím není ostrá hranice. Každý člověk čerpá částečně i pránu (skrze čakry). Proto mají lidé různou potřebu množství jídla, někomu stačí málo jídla, protože zbytek doplňuje pránou.

 

Prvním breathariánem nebude. Člověk, který přejde na pránu, se mění i psychicky. Nemá potřebu to o sobě zveřejňovat, naopak vidí, jak je společností odmítán. Proto tuto "úchylku" lidé tají a jen občas prosáknou o někom informace že žije z prány. V Česku je známo několik případů i veřejně, ale moc ne, protože tito lidé nemají zájem o popularizaci.

  • Like 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:D milý kamaráde, nemyslím si že jsem první v Čechách a kdyby tomu tak opravdu bylo, byl bych hodně zklamaný.

Přál bych si mít nablízku někoho z mnohem hlubší zkušeností, někoho kdo by mně inspiroval a to i z hlediska osobního života.

Přál bych si, aby to fungovalo třeba v duchovních nebo uměleckých komunitách, přál bych si znát dítě těchto rodičů a nebo světe div se, konečně bych se tolik nebál o osud svých potomků, přál bych si mít takto obrozenou paní.

  Osobně jsem nic nestudoval a tak jen na čistě teoretické úrovni se domývám, že narodit se jako člověk a žít tak, je brána k lidským vlastnostem, o kterých se lháři, podvodníci a jim podobní, nikdy nedoví a když, tak jen  z vyprávění.

Také bych ti doporučil knižní publikaci:,, Anatomie pro výtvarníky". Nemáš li talent na malování, ovšem jsi li vychováván k píli a dokážeš li u kreslení odpočívat, možná budeš překvapený, jak se po určitém čase dokážeš kresbou vyjadřovat...

 Hluší lidé jako polena, jak se někdy člověk bez hudebního sluchu  s oblibou nazývá, podle mého kritéria, jsou lidé, kteří slyší na jiných frekvencích.

Od dětství osobně jednoho znám a jen považ přezdívku má Hejkal :) Nic nezapíská, není možné aby byl schopen zapět třeba jen jednoduchou melodii. V tomhle ohledu na základce, při hodinách zpěvu o humorné skeče nebyla nouze :D

 Ovšem na druhou stranu, tuším u jakého si vice strunného Indického hudebního nástroje, prokázal schopnost dobré orientace v půlových tóninách a dokonce komunikoval se zvuky čtvrttónů, kterými tento nástroj disponoval....?

  Nejsem ochoten podstupovat akademické experimenty, ovšem bude li chtít třeba i větší skupina lidí fyzicky přesvědčit, nebráním se společné jakkoli dlouhé dovolené na fajn místě s fajn lidmi. Měsíc, dva, tři :) V tomhle případě by mně to asi i těšilo.

Děkuji ti za přání výdrže a tobě milý človíčku dávám tu obrovitánskou výhodu, o proti mně, že jsi mnohem mladší a vzdělanější a že máš to obrovské štěstí přemýšlet o otázkách, o kterých já jsem v tvém věku neměl ani tucha a že trudíš tvoje životní cesta duchovní, je mnohem delší a klikatější a tím i o poznání hlubší.*

  • Like 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Milí jedlíci a ne -jedlíci,

  v neděli na návštěvě jsem nechtěl odolávat pokušení na vanilkové domácí řezy a ke kávě jsem pár drobných kousků, za doprovodu blaženého pocitu, vpravil nejprve do huby a pak dále, kamsi do útrob.

Necítím provinění, ba naopak. Jsem mnohem svobodnější, než kdykoli před tím.

Při pohledu na asijské či jihoamerické tržnice, mně v nitru duše bylo líto, že tak pestrobarevné a mně exotické starověké primitivní pokrmy a různé chlebové placky a kdo ví co, nikdy neochutnám jejich konzistenci.  Ten pocit nahradil potěšení z toho, že to tak vůbec nemusí být.

 Na rozdíl od mého váženého učitele pana Henryho, nejsem obdařený tak jemnými vně mi, jak popisuje...

Nu a hurá do koloběhu pracovního shonu a hurá k cestě očištění se z mého pokušení, které prozatím vyšumělo.

                                                                                                                                                                                            Mějte se fajn :)   *

  • Like 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jane, myslím, že je  to takto v pohode. 

Telo inak reaguje na pár vanilkových rezov pri hladovke a inak ak má trvalý inohmotný prísun energie.
Schopnosť, občas sa  takto preorientovať z nejedlíka na jedlíka sa vždy zíde a nič sa  nemusí zmeniť.
Som rád  , že to tu píšeš, Zatiaľ si tu  jediný prihlásený dvojmesačný  vytrvalec , čo  je zároveň ochotný podeliť sa na týchto stránkach tak podrobne so svojimi názormi. 
​Miro síce o niektorých písal, ale tí sa tu priebežne nevyjadrujú . Možno, keď príde Henry, objavia sa prekvapenia...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 Svítá :)
 
                                    Šedivímy vlasy všedního okamžiku
                                      familiérně hraje si modrý vítr.
 
                                    V krabici z ranní jinovatky   
                                      do puzzlí vystřižený obrázky paměti
                                      nenávratně trousím za cestou k úsvitu.
 
                                    Filharmonie nezkrotného života
                                      hltí líbeznými opusy.
 
                                    Všechny chutě oceánů 
                                       mateřské lásky
                                       pálí zlomyslnosti osudu. 
                                    
                                   ...nebyl jsem tu před tím
                                      ani potom, už tu nebudu *  
  • Like 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

 včera jsem shlédl vynikající dokument o Buddhovi, jeho historii duchovní cesty a následovnících  učení v různých koutech planety.

No a aktuální ponaučení pro mě, mimo jiné?

  Dost překvapeně, ale zároveň ve vší uctě, pobavený jsem zíral na ztvárnění mistra co by hubeňoura. Neznal jsem ho takhle a s potěšením mohu obdivovat jeho odhodlání, pomocí dýchání, zbavit se závislostí na chutích a stravě. Při čemž, to považoval za nezbytnou součást počátku jeho cesty.

 Nikdy jsem dýchacím technikám nepřikládal velkou váhu, ovšem než jsem se ztotožnil s filosofií, že život proudí z nitra organismu...

Chci to zkusit, bez znalostí technik, prostě, až zas budu slintat nad představou dobré krmně, zkusím to rozdýchat :))) no a v neposlední řadě jsem rád, že to moje jako by občasné trápení, není nic tak nelidského a že i mistr musel dost vzorovat .

                                                                                                                          Tak pa *

  • Like 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:) ahoj. Mám se skvěle, abych byl upřimný, cítím potřebu zdělit, že ve středu večer jsem vdechl lososovou picu. Nikoli hnaný hladem, nýbrž chutí, a to ne že nepřekonatelnou, ale takovou chutí normální s čistým svědomím...

V pátek jsem musel absolvovat cestu do Plzeňské Olympie, mají tam dlouhou otevírací  dobu v České spořitelně a když jsem byl účastníkem kolony automobilů směrem k parkovišti, míjeli jsme ten samý proud aut odjíždějících...

Představa trávení času v tomhle lidském pekle hnaným v neuvěřitelném tempu a zdegenerovanou motivací, mně ve vstupní hale proměnila moje disco nožky v betonové statické pilíře.Civěl jsem tam na to dění kolem a po chvilce jsem si s rozmyslem šel koupit dva kousky pici. Zařadil jsem se pokorně do davu, s přežvykujícími ústy dával jsem si ten obchoďák jako turista :P Dokonce v samotném finančním ústavu, to šlo jako po másle a slečna úřednice byla natolik shovívavá, že jsem si mohl vyřídit požadavky i s nakousanou Italskou klasikou, na stole. 

 Dneska jsem s chutí dojedl poslední porci rybí polévky. Těšil jsem se na ni celý týden... :rolleyes:

Nu a abych to shrnul, nechci lámat rekordy v době trvání nejedení.  Nikdy mně o to nešlo, jen jsem byl na výsost a pořád jsem, zvědavý, jestli je něco takového vůbec možné, když už to není myslitelné...také bych si rád stál za názorem, že vyměním veškeré chutě za tohle poznání...

jenom ten čenč bych chtěl malinko zlidštit  :D

Hodně lidem v okolí se ulevilo na duši, s mim prvním jídlem, picou. Také nechci debatovat, stač li to co spořádám k žití či nikoliv ...

 Osobně pokládám za veliký pokrok, že se moje myšlenky o dobrotách se oprostily od masitých pokrmů a pečínek a že čemu bych nechtěl odolávat jsou pouze domácí bramborové placky, nebo bramborové buchtě a podobně jiným.

Také vím, že vstup do začátku nového dne, úměrně ovlivňuje přirozenou obranu proti všedním denním negacím, teda i chutím, mohu li to tak nazvat.

A jsme u duševní hygieny, s ohledem na každodenní rituály a  pravidelné návyky, jsem tak trošku anarchista. Rád konám, bez, v rámci možností, ohledu na čas. Prostě dle chuti a rozpoložení...velmi pohodlné :)

Ovšem právě pro tu denní imunitu, začínám pociťovat jako nezbytné,ranní naladění se ....

Tenhle týden budu ráno ladit a nechci nic jíst.        Tak jo, trošku jsem se rozepsal  ;) mějte se epesně *

  • Like 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest motomaji

Podľa toho, čo sa tu vo fóre píše - možno doplniť do zoznamu českých breathariánov užívateľa fornax1713. Veľmi fandím a prajem rozvinutie tejto schopnosti všetkým, ktorí o to stoja.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:ph34r: zatím bych to nedělal..

 Není tak dlouho od přechodu..Občas něco sním,sladím čaje a kafe medem a mám rád slabý vývar z kořenové zeleniny. Rozhodně bych se nechtěl s nikým přít, stačí li tohle k žití či nikoliv...

Nechal jsem si na tuhle otázku, v týdnu, vyložit Tarokový karty a vyšlo mně 100% ano. Rádo by se tomu uvěřilo, ovšem beru to spíše pořád jako vzájemné koketování, z kterého, né vždy, může vyplynout láska jako trám.

Netrpělivě čekáme všichni na sluníčko.

Když jsme byli malé děti, rodiče nás v létě o prázdninách museli nahánět k jídlu. Na něco tak pozemského, jako byl oběd, jsme neměli ani pomyšlení....

Chtěl bych se rozpomenout na ty šťastné chvíle života a užít si slunné dny co nejvíce v lůně přírody. Co nejvíce svobodný.

  Potom někdy v září, udělám rekapitulaci poznání a zařadím se, ke komu? To uvidíme  :)

  • Like 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest motomaji

Ale breathariánstvo nie je o tom, že neješ vôbec alebo že ješ menej než stačí podľa vedeckých tvrdení k prežitiu. Môžeš byť breathariánom a pritom jesť ako "bežný jediaci" človek. Ide o to, že bez jedla dokážeš existovať. A ty dokážeš. Nie je viac čo riešiť.

  • Like 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdybych to opravdu byl schopný dokázat, žít jen z prány, bez pokušení, určitě bych se k jídlu nevracel.

A proč také? 

 Po každém pozření čehokoli, se stejně cítím divně, jako by s vetřelcem v útrobách a těším se až zas budu prázdný..

Pomyšlení na pravidelnou stravu a puštěnou ledničku a návratu ke starým zažitým návykům, mně děsí a kategoricky si ji nepřipouštím. Nikdy se už nechci a nebudu stravovat jako dříve, tím si začínám být v celku jistý.

 

Proto už nyní děkuji všem a všemu co mně k této cestě přivedlo :wub:  

I kdyby nic jiného, každý třeba jen nepatrný krůček do předu, je přeci jen v životě inspirativní.

Každá naděje, každý vysněný cíl, každý lásky plný smysl . 

Každá lidská dušička, ta co už žije,  i ta co už skonala a nebo každá panenská, co se teprve narodí, stojí za jednotlivou ochranu osobní i hromadnou ochranu jediné.

   ...krásný názor, že duše je bez pohlavní....                                 mam vás rád lidské dušičky a děkuji vám, ve vás vidím sebe*

  • Like 3
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Každý má na niečo vlohu, ktorou dopĺňa ostatných...nik sa nemá izolovať, lebo jeho darované schopnosti v ňom zakrnú...
 
MOJA PôSTNA PREDSTAVA 
 
Neklam svoje telo 
keď zdvorilo pýta
čo by chcelo
Pridaj lásky priehrštie
Pohostíš šťastie 
  • Like 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Každý má na niečo vlohu, ktorou dopĺňa ostatných...nik sa nemá izolovať, lebo jeho darované schopnosti v ňom zakrnú...
 
MOJA PôSTNA PREDSTAVA 
 
Neklam svoje telo 
keď zdvorilo pýta
čo by chcelo
Pridaj lásky priehrštie
Pohostíš šťastie 

  Slovenština je moc krásný, měkký jazyk, zvláště pak vynikne v poezii či v textech písní  :)*

  • Like 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

..všechno souvisí se vším...?

před sedmi lety, při výběru domu ke koupi, mně v nepřehledném množství nemovitostí okolo Plzně, padl do oka ten ve kterém žiji.

Možná, ten dům, pro svůj zdánlivý hendikep, sousedí se hřbitovem, byl stále volný.

Z prvního patra, z prosklené terasy plné kytek, přes asi patnáct metrů širokou zatravněnou zahrádku, ukončenou dvou metrovou zdí, která drží ještě asi metrové pole pleteného,  tmavě zeleného, plotu podél, 

jako vstupní brána pohledu k sousedům, majestátně rostou čtyři letité lípy, jejichž polohy jsou ukazatelé světových stran a v průsečíku mezi nimi, na betonovém podstavci, je ukotven masivní kovový krucifix. Mohutné ničím neohrožené kmeny okolo kříže,jako by si chtěli tenhle křesťanský symbol nechat pro sebe, uzavírají se v úctyhodné výšce, do jedné obrovitánské koruny.

Z pravé strany tohohle úžasného biotopu, jako by ochrana před povětrnostní nepřízní, vyhlíží do malebné krajiny ,lety poznamenaná věž místního kostelíčka.

Snad každou neděli, ve čtvrt na dvanáct,  tlukot srdce zvonu  ve věži, svolává věřící z okolí k dopolední bohoslužbě.

Nalevo pak a dál dozadu,začínají první místa věčného spánku...

 Nu a dneska v noci, i když v téhle části domu není žádné velké teplo, jsem při tomhle pohledu mezi hojně zapálenými  plamínky svíček, které do tmy vytyčovali rozlehlí prostor pohřebních obřadů, začal pociťovat stav neobvyklého rozpoložení...?

Hned jsem zhodnotil onen okamžik tak, že krom dvou kocourů, dvou psisek a hejna ptáků, si ještě začnu povídat se sousedy, je přinejmenším humorné :D

Osobně se nechci a nebudu pouštět do podobných rovin poznání, zatím neznám sám sebe.

...ale zajímavé *

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...