Přejít na obsah
Breatharián.cz

Vstup do půstu


Recommended Posts

Zdravím všechny,

jelikož Pavlův pust.cz je už uzavřený, zkusím jestli tady najdu odezvu.

Chystám se od nového roku ( tedy ne nutně hned od Nového :-D) začít s půstem a rád bych si potvrdil s praktiky ( což, jak doufám, jsou tady všichni!:-) ) jakési "parametry" ohledně: kdy, který den začít, jaký cyklus udržovat, jak určit že už můžu zkusit delší, ...zkrátka taková "operativa" okolo. Podotýkám že knihu vzešlou z diskuzí webu mám ( tu pravou), ale i tam jsou některé věci vzájemně si protiřečící, proto hledám "živou" odezvu z praxe.

Btw. během prvního roku, jaké délky půstu jste dosahovali?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Martinigue, nie sú tu všetci praktikujúci pôstári, ako predpokladáš :) Sú aj takí (napr. ja), ktorí zvolili skôr zmenu kvality stravy než kvantity. Ja som napr. prešla na veganstvo, som s tým veľmi spokojná, a množstvo jedla znižujem veľmi, veľmi pomaly a postupne. Prakticky to ani neriešim a nechávam to plynúť. Ak nemám chuť dať si napr. obed, tak si ho nedám. Ak mám chuť, tak si ho dám. Snažím sa počúvať, čo potrebuje moja hmotná stránka, a neriadiť sa tým, že je "čas obeda". Každý má svoju vlastnú cestu a nemôžeš sa nútiť napr. do pôstu, ak to nie je pre teba vhodné. Počúvaj svoje telo, a hneď budeš vedieť odpovede na svoje otázky: Ako dlho pôstovať, kedy s tým začať, kedy je čas na návrat k jedlu a pod.

Veľa šťastia!

  • Like 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čau Mirku,

vidím že se hodně zajímáš o to samé co já, podle toho že si na všech fórech, které si postupně pročítám. Chci se Tě jen zeptat jestli někoho stejně smýšlejícího (půstaře, začínajícího breathariána) neznáš z Moravy, nejlépe okres Olomouc?

Určitě si už byl na několika srazích, tak proto se ptám, jestli si tam někoho takového nepotkal? Dík za odpověď

Honza

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bohužel neznám (tedy nevzpomínám si, jistě jsou), na srazy nechodím. Vzpomínám si jedině tak na Cefa z Brna (na breatharian.eu) a pak na vitarian.cz pár lidí z jihu Moravy, mnozí často půstující, jako např. Buc nebo Jindra, ale ti o práně moc neuvažují. Ale když tam vzneseš dotaz, možná se někdo ozve.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 3 years later...

Zdravím všechny. Zajímal by mě prosím jeden dotaz kdyby někdo znal odpověď.. Když se dělá půst, trvá několik dní, než tělo spotřebuje zásoby Glykogenu z játer a svalů.. a můj dotaz je, spůsobí nějaká namáhavá aktivita, sport, práce nebo cokoliv, že se spotřebuje glykogen dříve a přestoupí tělo na endogenní výživu dříve? Děkuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...