Přejít na obsah
Breatharián.cz

Někdo již skutečně dlouhodobě na práně?


Recommended Posts

Hezký den všem.

Jsem studentka psychologie a od návštěvy pana Monforta v ČR jsem velmi oslovena "tématem" breathariánství, a to jak po stránce osobní (vlastní postupné očišťování a zjemňování stravy, očistné půsty atd.), tak i po stránce "studijní" - zvažuji, zda bych se tomuto tématu nevěnovala i ve výzkumu ke své diplomové práci - pokud naleznu podporu na naší katedře a zde v ČR také někoho, kdo je již skutečně nějakou dobu (po přechodu) na práně - bez přijímání fyzické potravy. Nemám v plánu zabývat se nějakým dokazováním zda je či není pránická strava možná, spíše se zaměřit na psychickou stránku, motivaci, na kognitivní a fyziologické změny, ke kterým dochází v průběhu přechodu a po něm... Z toho, co píšete zde na fóru, mi přijde, že nikdo takový tu zatím není - nebo - možná nemá potřebu se s tím jen takto veřejně prezentovat, což by bylo také poměrně pochopitelné... Prosím, pokud by byl někdo ochotný do budoucna pomoci, kontaktujte mě do zpráv. Předem moc děkuji. :-)

  • Like 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mnohí nadšene prezentovali, že sú už jednou nohou na práne, ale potom sa odmlčali. Ak by sa im to podarilo, určite by sa pochválili...

Viem, že PM písomne tvrdí, že je na práne. Ale verejne nikde nevystupuje. Ak nechcem, aby to o mne niekto vedel, budem od začiatku ticho. To už nie je pre mňa dôveryhodné. To isté JV.

Veril by som p. Joachimovi Werdinovi z Polska, ktorý bol 2 roky na práne a neustále sa tomu venuje.

http://inedia.info/cesky/zsbj.pdf

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mnohí nadšene prezentovali, že sú už jednou nohou na práne, ale potom sa odmlčali. Ak by sa im to podarilo, určite by sa pochválili...

Viem, že PM písomne tvrdí, že je na práne. Ale verejne nikde nevystupuje. Ak nechcem, aby to o mne niekto vedel, budem od začiatku ticho. To už nie je pre mňa dôveryhodné. To isté JV.

Veril by som p. Joachimovi Werdinovi z Polska, ktorý bol 2 roky na práne a neustále sa tomu venuje.

http://inedia.info/cesky/zsbj.pdf

Prečo nedôveryhodné? Ľudia mohli zažiť, čo je to 100%ná výživa pránou, ale potom mohli z rôznych dôvodov túto schopnosť stratiť. Ak neboli na výživu pránou pripravení po všetkých stránkach (fyzická, psychická, duchovná ... ), tak to nemohlo vydržať dlho. Avšak tí ľudia nemuseli klamať a mohli byť naozaj v časti svojho života vyživovaní iba pránou.

  • Like 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Spíše než ztracení schopnosti pozoruji že breathariáni se odmlčují a uzavírají kvůli tlaku okolí. Už jenom změna stravy (vegetariánství, vitariánství) je problematická kvůli nátlaku lidí kolem, hlavně těch nejbližších, takže se nedivím že lidé na práně se odmlčí úplně. Ale v případech lidí zde na fóru bych spíš tipoval, že prány nedosáhli (protože to není tak snadné jak se ze začátku zdá) a proto to nechtějí více rozepisovat.

Joachim Werdin je dobrý tip. Sice je Polák, ale je to nejdostupnější breatharián kterého znám a současně působí nejdůvěryhodněji. Dá se s ním dobře komunikovat v angličtině. Případně má kontakty na další světové breathariány, kteří např. přednášeli v Polsku. Čeští breathariáni, jako Pavel Mácha nebo Peter Prana Eater, jsou špatně dostupní ke komunikaci.

  • Like 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vychádzam z toho, že tak ako v každej oblasti i v breathariánstve treba vylúčiť

- chronických chválenkárov a blúznivcov, ktorí zavádzajú svojimi fiktívnymi úspechmi

- podvodníkov, ktorým ide len o biznis, teda prachy, prípadne návštevnosť svojich webových stránok alebo im lichotí záujem ostatných

- psychicky narušených ľudí, ktorí podráždene reagujú na akúkoľvek pochybnosť a ktorým sa okolie radšej vyhýba

- bezstarostných snílkov, čo sa naivne nadchnú, vrhajú sa hlava nehlava do húštin ezoteriky, opakujú mnohokrát iba domienky pisateľa a vecne neskúmajú s citom nové veci

- ľudí, čo by radi breathariánstvo dosiahli, ale nič pre to nerobia. Časom klesnú do chorobnej sentimentality

Nakoniec zostanú tí, čo majú veľký cieľ pred sebou v oblakoch, no kráčajú pevne a s rozhľadom , krok za krokom po zemi vlastnou cestou, rešpektujú okolie a prinášajú úžitok nielen sebe.

Pozorne si to tu čítam a pozerám si i názory pôstujúcich ale i lekárov na hladovku, ktorej fyziologický priebeh je dobre zdokumentovaný.

Škoda, že veda neuznáva javy, ktoré sú za hranicami materializmu. Profesori na univerzitách neriskujú svoje miestečka. Tým veda dáva voľné pole mnohým, ktorí si navymýšľajú a zavádzajú ostatných. Ak niekto aj má pravdivé info o týchto veciach, okamžite je davom prívržencov fantastiky ukameňovaný. Ak prežije, dav prívržencov materializmu ho oficiálne zneškodní vyhlásením za nesvojprávneho. Aby nenarúšal ich zabehnutý pokoj, ktorý sa ale v poslednej dobe až pričasto rúca ako domček na piesku. A breathariánstvo je jav, ktorý má na to upozorniť.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslím, že dobrá kniha je Life from Light od Michaela Wernera, který zde prezentuje několik příběhů lidí (sami je napsali), kteří úspěšně nebo neúspěšně přešli na pránu. Bohužel většina se vrátila po nějaké době zpět kvůli tlaku okolí (např. odmítli takového člověka zvát na návštěvy, dokud nezačne jíst apod.).

  • Like 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Všem zatím moc děkuji za typy i za názory. Obě knihy mám k dispozici - jak od pana Werdina tak i Wernera. "Odmlčení se" a "stažení se do ústraní", či to, že nemají skuteční breathariáni potřebu psát do fóra docela chápu... Uvidím, jak "pochodím u nás na katedře" a pak bych kdyžtak zkusila kontaktovat přímo autory a zmíňěné pány u nás a hledala dál...

  • Like 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud vím, tak absolvoval 21 proces ve Francii. Také jsem měla možnost se s ním setkat při jedné příležitosti, která se prány netýkala. Celou dobu pouze trochu popíjel čaj. Lidi mu říkali, že on vlastně nejí. Na to řekl, že "jí", ale z jiných zdrojů (čímž myslel pránu). Zvláštní bylo, že jsem asi 2 hodiny před setkáním neměla hlad a to bylo okolo oběda. Během setkání a celý den až do večera jsem také neměla hlad a nekručelo mi v břiše. Hodně jsem se tomu podivovala a pak jsem si vzpomněla, jak Henry říkal, že buňky mezi sebou komunikují a tak se stává, že lidé okolo něj nemají hlad. :)

  • Like 3
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 2 weeks later...

Docela věřím že to vadí i obyčejným lidem. Vidím kolem sebe jak lidem vadí když je někdo nějak odlišný. Když půstuji nebo se stravuji vitariánsky, tak jsou od okolí neustálé narážky a dohadování o nevhodnosti toho co dělám, jakoby to nebyla jen má věc. Dokáží tím docela znepříjemňovat život, proto se to také už snažím spíš utajovat. Přejít na pránu, tak také to asi svému okolí raději zamlčím, abych se vyhnul nepříjemnostem. Lidem vadí ten pocit nejistoty zjistit že něco může být i jinak než mají vykonstruované v hlavě, ztrácejí tak své životní jistoty, proto se snaží okolí měnit podle své představy modelu fungování světa.

  • Like 3
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bude to vadit jak "obyčejným" lidem, viz. jak píše Mirek ( snad jsme na tom dnes lépe než ve středověku, kdy pro odlišnost od stáda v jakékoli formě nebožáky běžně vehnala třeba do plamenů ...no i když dnes nepotřebujeme plameny :-D), plus uvědom si, kolika oblastem takovýhle člověk vlastně "škodí" tím, že je nepotřebuje ( a může zcela právoplatně říci "také děkuji, ale opravdu už odejděte" :-) ).

Ve Francii je jídlo jako modla. Navíc tam podle mě nejsou tak tolerantní. Možná taky vadí jistým mocným lidem. Nechce se mi věřit, že obyčejným lidem by to tak hrozně vadilo, když nikomu nic nedělá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Včera jsem se jen trochu zmínil před tchýní, že by bylo fajn si dát jen tak preventivně 3 dny a to by jste nevěřili jak byla schopná se rozpálit. Prostě ten kdo nejí tak nemá v této společnosti co dělat.

 

Čím argumentovala? Že je to nezdravé?
Nechápem, prečo na vec, ktorá je zdraviu prospešná, majú ľudia presne opačný názor. Navyše, ak to nikto z odporcov nevyskúšal sám. Divné tvory sme my, ľudia.

  • Like 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Protože nevěří že je to zdraví prospěšné. Všude kolem je spousta rozporuplných informací. Jenom kolik je informací o tom, jak jsou půsty a hladovění škodlivé, co to všechno způsobuje v organismu. Odjakživa platilo "pořádně se zdravě najíst", tahle myšlenka se nedá jen tak vymýtit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 4 months later...

Postupne som prestal s mäsom (1997), s alkoholom (1998), s tabakom (2002). Vždy to bolo veľmi zle vnímane okolím, najmä vegetariánstvo. Neuveriteľné, ako inakosť všetkých irituje. Na Slovensku je absolútne nepochopiteľne vegetariánstvo a abstinencia. Určite sú viac tolerovaní rôzni sadisti (športoví chuligáni...), zločinci (mafiáni...). Čudná morálka. Preto, keď v budúcnosti prejdem na druhý breh, nechám si to pre seba, max. sa podelím o skúsenosti na takýchto fórach. Nie sebectvo ale sebaobrana.

  • Like 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 2 years later...

jeden možná jiný pohled na život ze vzduchu odemě(bývalého breathariána, nyní klasického všežravce)...

dříve byl na stránkách http://mazil.zaridi.to , není to ani tak o práně, jako spíše o síle mysli...
http://svetlonos.webnode.cz/metafyzika/dychavcem-za-15-let/
a pak pozvánka na moji přednášku na tohle téma :-)
http://svetlonos.webnode.cz/news/zivot-bez-jidla-3-21-listopadu-2015/

budu nesmírně rád, když se jí zúčastníte (uvítám i konstruktivní kritiku, bez otázek nejsou odpovědi), pokud vám vyjde čas, kapacita místnosti je 20lidí...

pokud ne, nebo již bude plno, tak se nebojte, v dalším roce budou opět dvě přednášky: jedna najaře a druhá napodzim :-) opět na stejném místě (Brno-Kníničky)

pokud se vás najde víc, mohu ji udělat i jinde :-)

 

Docela věřím že to vadí i obyčejným lidem. Vidím kolem sebe jak lidem vadí když je někdo nějak odlišný. Když půstuji nebo se stravuji vitariánsky, tak jsou od okolí neustálé narážky a dohadování o nevhodnosti toho co dělám, jakoby to nebyla jen má věc. Dokáží tím docela znepříjemňovat život, proto se to také už snažím spíš utajovat.

Ono je to dost o psychice nejen vlastní, ale především o psychice okolí... mě chtěli zavřít rovnou do blázince, co už... ale naštěstí k tomu nedošlo... byť ten tlak byl veliký...

Škoda, že veda neuznáva javy, ktoré sú za hranicami materializmu. Profesori na univerzitách neriskujú svoje miestečka. Tým veda dáva voľné pole mnohým, ktorí si navymýšľajú a zavádzajú ostatných. Ak niekto aj má pravdivé info o týchto veciach, okamžite je davom prívržencov fantastiky ukameňovaný. Ak prežije, dav prívržencov materializmu ho oficiálne zneškodní vyhlásením za nesvojprávneho. Aby nenarúšal ich zabehnutý pokoj, ktorý sa ale v poslednej dobe až pričasto rúca ako domček na piesku. A breathariánstvo je jav, ktorý má na to upozorniť.

Už dobrých 8 let se snažím sehnat někoho, kdo by to ověřil, jsem ochoten podrobit se testům, hezky od začátku až do konce ... tedy od masa apž po vzduch.. opět se tedy stát breathariánem, ale ne pro slávu, či něco podobného, ale zdokumentovat a zjistit, jak to vlastně funguje a co je na co napojené... nicméně nikdo do toho není ochoten jít... až na pár nadšenců študáků, ale to mi nepomůže... bude třeba třeba celkové vyšetření a testy... odhadovaná doba min. rok sledování... a na to prostě nejsou peníze ani ochota doktorů, nikdo si nechce totiž zkazit reputaci pochybným výzkumem a pak, když už by se to povedlo, co myslíte, zveřejnilo by se to, nebo by se to ututlalo? hm?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Peter Starec (@starKee) je na práne a tiež mal určite problémy s rodinou či okolím. Tiež spomínaný Kristus, ktorý je Vašim vzorom,  narážal na nepochopenie a za svoje presvedčenie dokonca položil život.
Takže pokiaľ Vás presvedčila rodina a okolie museli na Vás vidieť aj úbytok hmotnosti a to ich viedlo ku tlaku, ktorý prelomil Vašu vieru.
Testy  overovania nejedlíkov sú pomerne nákladné. Treba platiť 24 hodín denne nielen dozerajúcich ale aj skúmaná osoba si môže nárokovať ušlú mzdu. Okrem toho je v ezoterickej oblasti more špekulantov, ktorí by si tým urobili dobrú reklamu pre mnoho naivných ľudí. Možno by to prv  urobila nejaká televízia, ale dokumenty o brethariánoch už prenikli na verejnosť a nevyvolali až tak veľký záujem. Okrem toho píšete , že by ste začal od mäsa až ku vzduchu... to by bolo na roky...a to by už určite nik nefinancoval, veď sú tu hotoví brethariáni.
Ono sa vraví, že dobré sa chváli samo. Z nenápadných brethariánov sa postupne stávajú príklady pre okolie. A toto okolie by o nich malo vypovedať, čo má ďaleko väčšiu výpovednú objektívnu hodnotu.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 9 months later...

Ahoj všem. Cítím se kompetentní se vyjádřit k tématu...Být na "práně" je jednoduché když... zároveň na ni být je složité, protože... Není to však nic, co by nebylo možné. Někteří zde píšete o tlaku okolí. Není to však jen okolí, jako je rodina, přátelé a kolegové v práci. Je to okolí, ve kterém se pohybujeme všichni. Tlakem se to však nedá nazvat. Spíše bych to nazval vědomím ztráty času se těmito tématy zabývat z pohledu člověka, který vstoupil a je v této zkušenosti. A z toho vyplývající neochotou, resp. odchodem do ústraní. Po přechodu na pránu se vám změní život. V postojích, v praktických záležitostech, vlastně ve všem. Ztratíte strach. Jste zaplaveni láskou. Život se začne přetvářet. Můžete ztratit vše, co máte před tím, než se rozhodnete a učiníte a zároveň nic neztratíte. Alespoň nic opravdového. Není to však o ztrátě a o zisku, není to duální.... V každém případě je to osvobozující vstup do láskyplné samoty, nikterak však osamění.... A člověk se s tím po přechodu rád učí žít. To jen v kostce k tématu, o kterém je zde psáno. Slova však na popis nestačí, i kdybych psal mnoho stran, esejí či knih...Mějte se moc krásně....

Josef.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...