Přejít na obsah
Breatharián.cz

Honza


Honza

Recommended Posts

Tento příspěvek nahradil původní a byl upraven 20.6.2012:

Milí přátelé,

chtěl bych se podělit se všemi hledajícími o zkušenost s průběhem přípravy a samotného procesu se skokovým přechodem na 100 % pránické energie. Následující popis prosím chápejte jako informaci pro ty, kteří se snaží poučit ze zkušeností ostatních.

Základní podmínky přípravy pro přechod na pránickou výživu:

- harmonizovaná všechna 4 těla (fyzické, mentální, duševní i duchovní)

- naučit se komunikovat s buňkami vlastního těla [6]

- co nejlepší strava nejlépe v biokvalitě nebo se silným energetickým polem [10]

(pozor na ohřívání v mikrovlnné troubě, která elektromagnetickým zářením 2,43

GHz každé jídlo energeticky zničí a zůstene v něm pouze nutriční hodnota! - kdo

má možnost vidět energetická pole, zjistí že se v "bublině" kolem jídla vytvoří

velké černé fleky, které lze zmenšit např. pomocí reiki, ale nikdy se to

nevrátí zpět do původního stavu; lépe je použít elektrický nebo plynový vařič

nebo horkovzdušnou troubu) - nejsou to sice levné potraviny, ale s klesajícími

dávkami jídla si je pak může dovolit téměř každý, protože spotřeba je podstatně

nižší než při původních stavovacích návycích. Pokud není možnost výběru mezi

běžným ovocem i zeleninou a bio kvalitou, pak

si není třeba dělat velké starosti, protože lze velmi jednoduše jeho kvalitu

vylepšit v pyramidě [11]. Kvalita potravin vylepšená tímto způsobem se sice svým

energetickým polem nevyrovná dobrým bio potravinám, ale je to mnohem lepší

než to "ponechat koňovi, protože má větší hlavu" :-) Dokonce i bio potraviny pro

ranní snídani vložené do pyramidy přes noc získávají o něco vyšší kvalitu než měly

původně!

- postupný pozvolný přechod ze soudobé stravy na vegetariánskou -> veganskou ->

syrovou [7]

- po nabytí podílu pránické stravy 50% a více začít snižovat pravidelné dávky

jídla, pak i počet za den, protože tento poměr jde asi ruku v ruce společně

s růstem podílu přijímané prány - dávky jídla však nejlépe dotazovat

se samotnými buňkami vlastního těla [6]

- pravidelné cvičení s energiemi v těle i do něj např. [2], [3], [4], [5]

- občasné 2, případně maximálně 3 denní půsty (dle vysvětlení Henriho delší půsty

již vysilují tělo a jejich důsledek je spíše opačný), které jsou výborným prostředkem

ke zvýšení podílu příjmu prány a po jejich skončení mít možnost začít s nižšími

dávkami (případně změnou druhu) jídla. Návrat k normální stravě (stejný počet dní

jako půst) je stejně důležitý jako samotný půst (informace o půstech

http://www.ulozto.cz/hledej/?q=Zazracny+pust) a první 3 dny vůbec nepoužívat ani

sůl ani cukr (pouze přirozeně se vyskytující v přijímané stravě)!!

Základní charakteristika 100% pránické výživy:

- stabilizace váhy

- pocit svěžesti i neomezené energie a minimální únava při běžné práci

- zkrácení spánku na poloviční dobu oproti původní běžné průměrné době

- minimální nebo téměř žádný příjem tekutin

- minimální vyměšování tekutin (po počátečním vyprázdnění žádná stolice)

V prosinci 2011 se ke mně dostala informace o proběhlých přednáškách Henriho Monforta v několika městech ČR a naštěstí je bylo možné všechny vyslechnout také ze záznamu (viz. http://hledani.gnosis9.net/monfort.php). Jeho klidný a kultivovaný způsob sdílení zkušeností s pránickým stravováním mne velmi zaujal a do konce roku 2011 jsem tuto novinku nechal v sobě uzrát. Dokud Henri nenavštívil ČR, tak jsem žil v přesvědčení, že pránickou výživu mohou praktikovat pouze lidé, kteří se zcela oddali duchovnímu životu a dlouho na sobě duchovně pracují. Počátkem ledna 2012 jsem již nabyl jistoty, že pránickou výživu potřebuji a mám na tento způsob stravování přejít bez odkladů v témže roce. Přihlásil jsem se na letní 21 denní kurs přechodu na pránickou výživu k Henrimu do Francie a po jeho doporučení jsem se připravil k přechodu z vegetariánské stravy na veganskou. Dlouhé roky před spaním pravidelně praktikuji 0,5 h meditaci v sedě, před usnutím poděkování svému vyššímu Já a na závěr poslání nádech prány / výdech přání "štastny nechť jsou všechny bytosti světa" do všech 6 směrů (jogínská praktika Eduarda Tomáše). Začal jsem denně praktikovat cvičení [2] a dle doporučení mého učitele Patrika také cvičení [3] po každém jídle. Patrik mne ujistil, že díky 15 leté praxi při používání reiki mám vyrovnaná všechna 4 těla (fyzické, mentální, duševní i duchovní) a tak jsem se harmonizaci této části nevěnoval. S odstupem času mohu potvrdit, že bez toho nelze pomýšlet na přechod k pránické výživě. Již mnoho let piji pouze tzv. "světelnou vodu" [12] ve formě libovolných nealkoholických nápojů. Alkoholické nápoje mi nechutnají a tak je při vůbec nepoužívám. Přechod na veganskou stravu se mi jevil optimální v průběhu 14 dnů od začátku února. Po ustálení zvyklostí veganské stravy (jídlo 3x denně v běžných dávkách jako dříve) jsem 26.2.2012 absolvoval 2 denní půst dle doporučení Henriho. Všechny půsty, které jsem prošel byly vždy podle [8], včetně pití doporučených čajů pro detoxikaci organismu i návratů k předchozímu stravování před půstem. Během půstu (až do 3. dne ráno) mi šla váha dolů o 6,6 % a během 4 týdnů jsem nabyl 97,6 % původní váhy. Do poloviny března se mi podařilo na webu pročíst množství článků o možnostech pránické výživy, ale praktické zkušenosti s tímto přechodem jsem ani na zahraničních serverech nenašel. Jediný kvalitní zdroj informací jsem čerpal z [1], protože český překlad nebyl v knihkupectvích dostupný ani možnost vypůjčení v knihovně. S odstupem času tuto knihu mohu s čistým svědomím vřele doporučit všem hledajícím. Pokud také nemáte jiný zdroj, tak ji najdete na http://www.ulozto.cz...ej/?q=Jasmuheen a shledáte-li tuto knihu užitečnou myslím si, že je slušnost za ni něco odevzdat (lze ji snadno zaplatit za velmi přijatelnou cenu na http://www.jasmuheen.com/ products page/living-on-light/ prostřednictvím Paypalu). Po přečtení [1] jsem ráno i večer přidal praktikování cvičení [4] a [5]. Týden před koncem března mne napadlo udělat si test [6] na výživový podíl prány a vyšlo mi P > 40% (zbytek fyzické jídlo). Další půst mi vnitřně vycházel optimální po měsíci, proto začátek 3 denního půstu byl 31.3.2012.

1. den půstu oslovení buněk těla, že je to součástí přípravy na 21 denní přechod

- ráno mi vyšlo P40/J60 (P=prána; J=jídlo; číslo v %), večer P50/J50; 3x denně

praktikování [4], [5], [3] (mezitím 2x až 3x vycházka do přírody) a večer pravidelná 0,5 h meditace.

2. den půstu P50/J50, průběh jako v 1. den (včetně cvičení).

3. den půstu P60/J40, cvičení jako v 1. den.

3.4. 2012 ukončení půstu, váha klesla na 94,6% před půstem a návrat na normální stravu dle knihy [8] - ráno i večer P=73% a cvičení 3x denně jako o půstu (následující dny jsou cvičení i četnost vždy stejné).

Půst je tedy výborným prostředkem pro zvýšení výživového podílu prány (aspoň tak se mi to jeví z měnícího se poměru P/J) a po návratovce se lze pokusit o snížení objemu fyzické stravy, aniž by tělo strádalo a vznikl pocit hladovění. Nejlepším způsobem jak dosáhnout rovnováhy je zeptat se vlastních buňek [6]!

4.4.2012 ráno P=61%, večer P=60%.

5.4.2012 ráno P=63%, večer P=53%. Jasmuheen i Henri doporučují menší objemy jídla při podílu příjmu energie z prány vyšší než 50%, proto jsem snížil pravidelné dávky jídla (3x denně) o třetinu a neměl hlad.

6.4. i 7.4. 2012 stále P=53%.

8.4. 2012 P=63%.

9.4. 2012 P=63%, ráno poprvé snídaně z rostlinné stravy (rozmixovaný koktejl banán, višně, římský salát) dle [7] (velmi dobrá odezva těla na tento druh stravy - zhruba 0,5 hod. po jídle mi vzrostl příliv energie z těla na pozvolné vlně a po další 0,5 hod. vše ustoupilo zpět na původní stav); další jídlo až když se začal hlásit pupík.

10.4.2012 ráno P=73%, večer P=100%!

Tady by asi byl na místě podrobnější popis celého průběhu tohoto obrovského skoku:

Snídaně jako 9.4., oběd 2 nožičky veganského chili párku (s pečivem, kremžskou hořčicí, rajčetem i odpovídajícím objemem listové a kořenové zeleniny) a bez večeře, protože ten den bylo v práci napilno a neměl jsem čas se najíst, ale cvičení [2], [3], [4] i [5] jsem provedl ráno i po obědě. Okolo 20:30 jsem si šel do velkého obchodního domu nakoupit ovoce a zeleninu na další mixovaná jídla a po nákupu jsem v suterénu narovnal věci do kufru auta. V průběhu nákupu i ukládání věcí jsem měl dlouhý (35 min) telefon a po usednutí na sedadlo řidiče jsem cítil slabý šum a svist v hlavě, ale přičítal jsem to dlouhému "plkání" s mobilem u hlavy. Cestou domů se přidalo ještě slabé brnění na prstech i celém těle, čímž mi začalo vrtat v hlavě, zda to není tím, že jsem se nenajedl a zda mi neklesá % podíl prány. Doma jsem zavrhl jídlo, protože jsem došel k závěru, že mi chybí pocit hladu. Po uložení nákupu do ledničky jsem zhasnul světlo, usedl na židli, provedl test [6] na množství prány a zkoprněl, protože mi vyšlo P=100%. Pro jistotu jsem test zopakoval ještě 2x a pak začal s cvičením [5], ale tentokrát se to nějak víc energeticky rozjelo a měl jsem silnou potřebu cvičení provést ve stoje s mírným rozkrokem nohou a rukama volně podél těla. Jakmile jsem se postavil, bylo to jako bych vešel pod vodopád. Nejprve se rozjel intenzivní tok proudu energie temenní čakrou páteří do 1. čakry až do nohou, pak ale nastal velmi silný příliv energie ze všech stran do těla. Cítil jsem, že buňky mého těla přijímají energii tak lačně, jako člověk, který je dlouhý čas napůl hladový a pak před něj postaví mísy s neomezeným množstvím jídla. Připadalo mi to jako vodopád řítící se do propadliště. Naštěstí jsem pochopil, že to je to, čemu říkáme pránická výživa a v proudu energie jsem posílal všem buňkám přání, ať jedí co hrdlo ráčí a že je to tak dlouho slibovaná čistá výživa. Bylo to jako když někomu posílám reiki na dálku a on má velkou potřebu energie, ale tentokrát ne ze mně, ale zvenku dovnitř. Občas se všesměrový proud energie doplnil vířícími energetickými válcovými "bubny" na bocích těla (podél rukou od ramen po lokty až prsty) a vše to trvalo asi 10 až 15 minut (ukončení bylo okolo 21:55). Pravidelná večerní meditace byla mnohem čistější a jasnější, celé tělo mne jemně brnělo a myslel jsem si, že ani neusnu, ale po pravidelném poděkování mému vyššímu Já jsem usnul jako dudek. Moje běžná délka spánku byla 8 hodin, ale druhý den jsem se probudil ještě před pravidelným zvoněním budíku po ~ 7 hodinách. Ptal jsem se na názor Patrika, který mi vysvětlil že buňky mého těla již na takový přechod byly připravené a mého "loudání již měly tak akorát dost" a v průběhu cvičení [5] nastala jejich ideální příležitost, kdy si mohly pro čistou energii "sáhnout".

Od tohoto dne jsou váhové údaje vztaženy ke dni 3.4.2012.

11.4.2012 ráno P=98% pravidelná cvičení 3x denně, poledne P=100%, večer P=100%, váha 98,6%; spánek 7h. Začal ve mně sílit stále neodbytnější pocit, že stolice z posledních jídel by měla jít z těla ven a nezůstávat ve střevech. Měl jsem ale obavy, aby to tělo špatně nepochopilo a tak jsem se zeptal [6], zda mi neklesne 100% prány, když si vezmu projímadlo [9]. Vyšlo mi, že se nic nestane, ale pro jistotu jsem se ještě zeptal Patrika, který mi mé obavy také vyvrátil. Večer jsem snědl jednu kostku [9] spolu s ~0,4L vody s vysvětlením tělu, že nejde o jídlo, ale pouze o léčebný prostředek pro vyprázdnění střev, za celý den vypito pouze 0,6L vody (pocit sucha v ústech nikoliv žízně); mírně nepříjemný byl pocit prázdného žaludku (nikoliv hladu), ale Patrik mne ujistil, že si toho nemusím všímat a že důležitá je stabilizace váhy.

12.4.2012 ráno P=100%, 2x vyprázdnění dopoledne (velmi malé množství stolice běžné hustoty); pocit prázného žaludku byl již mírnější; večer P=100%, vyprázdnění (malé množství stolice běžné hustoty); váha 97,1%; za celý den vypito ~ 0,4L vody; spánek 3 hodiny.

13.4.2012 ráno P=100%, váha 95,4%; pocit prázdného žaludku se již skoro neobjevil; večer P=100%, váha 95,4 až 94,6%; za celý den vypito ~ 0,5L vody; spánek 7 hodin

14.4.2012 ráno P=99%, váha 93,7%; poledne P=99%; večer jsem poprosil o reiki za účelem doplnění energie buňkám a P=100%, váha 93.7%; za celý den vypitý ~ 1L vody; spánek 7h; celý den pocit chladu (teplota těla ráno 3 hod. po probuzení 35,9 °C) a tak jsem si musel přidat o 1 vrstvu oblečení víc než normálně při stejných teplotách; ptal jsem se na názor Patrika, který mi vysvětlil, že buňky ještě z prány neumějí vyrobit hmotu a doporučil, abych se obrátil na Henriho, protože má velké zkušenoti, proto jsem také poprosil Henriho o radu

15.4.2012 ráno P=98% po cvičení [4], [5] P=100%, váha 92,3%; večer P=100%, váha 92,3%; za celý den vypito 0,7L vody; spánek 9h; pocit chladu víceméně ustoupil; před spaním jsem se ptal [6] svých buněk, zda si přejí pokračovat bytí pouze z energie nebo jídla a dostalo se mi odpovědi, že si přejí jedno jídlo denně a syrovou stravu

16.4.2012 ráno P=99% po cvičení [4], [5] P=100%, váha 91,5%; večer P=100%, váha 92,5%, vypito 0,7L vody; spánek 3h; pocit chladu zmizel

Ráno mi Henri napsal, že jsem se pravděpodobně napojil na minulý život (prý to bývá dost časté), kdy jsme trpěli hladem a že to s nejvyšší pravděpodobností není začátek 21 denního procesu přechodu na komletní pránickou výživu. Doporučil mi spoléhat se na své tělo a promlouvat k buňkám laskavě jako k dětem. Dopoledne jídlo z rozmixovaného jablka, kapustových listů, šťávy z citronu a vody [7] a splnění slibu buňkám.

17.4.2012 ráno P=100%, váha 91,3%; večer P=98% (po cvičení [3], [4], [5] P=100%), váha 92,2%; vypito 1L; spánek 6h; ráno 1 jídlo jako 16.4.2012

18.4.2012 ráno P=99% (po cvičení [3], [4], [5] a snídani P=100%), váha 91,2%; večer P=99% (0,5h po cvičení 100%, váha 92,5%; vypito 1,25L; spánek 6h; ráno 1 jídlo (mix manga, špenátových i kopřivových listů a vody s přikusováním avokáda - má hodně tuku a podpoří nárůst váhy, 5 vlašských ořechů)

19.4.2012 ráno P=96%, váha 91,2%; večer P=94%; vypito 1,25L; spánek 3h; ráno 1 jídlo (mix jablka, kapustových listů, poloviny citronu, hrsti rozinek i vody s přikusováním avokáda [7] a na závěr menší hrstička dobře rozkousaného lněného semínka)

20.4.2012 ráno P=93%, váha 90,6%; večer P=95%; vypito 1,3L; spánek 8h; ráno 1 jídlo (mix banán, višně, římský salát, naklíčené fazolky Mungo, hrst rozinek s přikusováním avokáda [7] a na závěr 7 vlašských ořechů)

Již několik dní jsem si připadal unavený a nevěděl čím to může být. Vzpomněl jsem si na jednu zkušenost z webu, kde dotyčný začal brát vitamín B12 a únava zmizela. Zkusil jsem to tedy také - odpoledne si vzal B12 a za několik hodin pocit únavy zmizel. Budu tedy syrovou stravu pravidelně doplňovat multivitamíny a B12.

21.4.2012 ráno P=92%; váha 91%; spánek 8h; vzhledem k setrvalé váze a nutnosti přibrat nějaké kilogramy jsem zvýšil jídlo na 2 denně (ráno mix jahody, banán, naklíčené fazolky Mungo, římský salát, avokádo, důkladně rozžvýkaná semínka loupané slunečnice; oběd kukuřice se syrovou polévkou - mix avokáda, červené sladké papriky, špenátu, fenyklu, celeru, citronu, pálivé papričky, petrželové natě, majoránky, vody a na závěr několik vlašských ořechů)

22.4.2012 ráno P=93%; váha 90,1%; večer P=94%; vypito 1,3L vody; spánek 9h; snídaně

obvyklý ovocný mix, odpolední jídlo mix zeleninové "polévky" se zeleninovou přílohou

23.4.2012 ráno P=95%; váha 89,8%; večer P=100%; vypito 1,4L vody; spánek 8h; snídaně obvyklý ovocný mix, odpolední jídlo mix zeleninové "polévky" se zeleninovou přílohou

Momentální váha mi připadala velmi nízká, proto jsem začal do každého mixu přidávat 0,1L rozmíchané bio žitné a Špaldy mouky (1:1) ve studené vodě (v rozmixovném jídle to není chuťově poznat).

24.4.2012 ráno P=100%; váha 90,8%; normální stolice; večer P=95%; vypito 1,2L vody;

spánek 8h; snídaně obvyklý ovocný mix, odpolední jídlo mix zeleninové "polévky" se zeleninovou přílohou

25.4.2012 ráno P=100%; váha 90,5%; večer P=100%; normální stolice; vypito 1,5L vody;

spánek 8h; snídaně obvyklý ovocný mix, odpolední jídlo mix zeleninové "polévky" se zeleninovou přílohou

26.4.2012 ráno P=100%; váha 90,3%; večer P=100%; vypito 1,4L vody; spánek 8h; snídaně

obvyklý ovocný mix, odpolední jídlo mix zeleninové "polévky" se zeleninovou přílohou

27.4.2012 ráno P=100%; váha 90,3%; normální stolice; večer P=97%; vypito 1,4L vody;

spánek 4h; snídaně obvyklý ovocný mix, odpolední jídlo mix zeleninové "polévky" se zeleninovou přílohou

28.4.2012 ráno P=100%; váha 90,1%; večer Pe=100%, Pm=67%; vypito 1,6L vody; spánek 9h;

snídaně obvyklý ovocný mix, odpolední jídlo mix zeleninové "polévky" se zeleninovou přílohou

Napadlo mne, že když buňky přijímají 100% pránické energie, tak v jakém podílu vlastně z této energie tvoří fyzickou hmotu a večer jsem se na to zeptal buněk těla. Od této chvíle je údaj o buněčném využití prány v těle rozdělen na Pe (příjem pránické energie) a Pm (tvorba fyzické hmoty z pránické energie). Ještě téhož večera jsem začal přemlouvat a prosit buňky v těle, aby zkoušely přeměňovat energii z prány také na všechny jim potřebné látky i stavební hmotu.

Přes den stříhání stromů na zahradě a výskyt silně zapáchajícího potu - zřejmě důsledek přechodu na syrovou stravu a detoxikace těla.

29.4.2012 ráno Pe=100%, Pm=84%; váha 90,8%; večer Pe=100%, Pm=86%; vypito 1,8L vody;

spánek 9h; snídaně obvyklý ovocný mix, odpolední jídlo mix zeleninové "polévky" se zeleninovou přílohou

Pravidelné přemlouvaní a prosby k buňkám těla (po každém jídle i večer před usnutím), aby usilovně zkoušely možnost přeměny energie z prány na všechny potřebné látky i stavební hmotu jejich těl.

Přes den stříhání stromů na zahradě a výskyt silně zapáchajícího potu - zřejmě důsledek přechodu na syrovou stravu a detoxikace těla.

30.4.2012 ráno Pe=100%, Pm=89%; váha 91,2%; večer Pe=100%, Pm=86%; vypito 1,5L vody;

spánek 9h; snídaně obvyklý ovocný mix, odpolední jídlo mix zeleninové "polévky" se zeleninovou přílohou

1.5.2012 ráno Pe=100%, Pm=92%; váha 90,2%; večer Pe=100%, Pm=100%; vypito 2,0L vody;

spánek 9h; snídaně mix bio banánu, poloviny středního ananasu, hrsti naklíčených fazolek Mungo, hrsti naklíčené bio soji, polévkové lžíce naklíčené pšenice Špaldy, 0,05L za studena rozmíchané žitné a Špaldy mouky (1:1), Rukoly, listů baby špenátu a hrsti přes noc namočených ovesných i sojových bio vloček spolu s hrstí rozinek. Snědena pouze asi polovina obvyklé ranní porce - víc to prostě nešlo (pocit naprosté sytosti).

Odpolední jídlo (16:30) zeleninová "polévka" ochucená kurkumou a koriandrem, 3 střední rajčata, 6 ředkviček a porce opět nižší - asi 2/3 než obvykle.

V podvečer na zahradě provedena obvyklá energetická cvičení.

Večer vypito 0,2L ovocného jahodového čaje a po osprchování pocit rychle mizející únavy spolu s pozvolna narůstající svěžestí a se sílícím slabým šumem a svistem v hlavě (velmi podobné z večera 10.4.2012). Po vypnutí všech rušivých zdrojů jsem zhasnul, usedl na židli a po zklidnění provedl test na stupeň prány v těle - Pe=100%; Pm=100% Položil jsem ještě několik dotazů buňkám v mém těle a dostalo se mi odpovědi, že jsou již 100% na pránické výživě, že pro tento den jsou již schopné být naprosto soběstačné ve tvorbě minerálů, vitamínů, enzymů i veškeré potřebné stavební hmoty! Dostalo se mi ujištění, že moje váha

od tohoto večera již bude stabilizovaná, délka spánku této noci bude 4 až 4,5 hodiny a k snídani si již nepřejí žádné fyzické jídlo. Také mne buňky mého těla ujistily, že již nepotřebují pravidelná energetická cvičení [5]. Při pravidelné večerní hygieně začal sílit pocit jemného brnění nejen na povrchu rukou, ale i celého těla. Pravidelná večerní meditace byla znatelně čistější i jasnější a naprosto pohodové usnutí.

2.5.2012 ráno Pe=100%, Pm=100%; váha 90,8%; večer Pe=100%, Pm=100%; váha 88,8%; spánek 4,5h; neobjevil se nepříjemný pocit prázdného žaludku; na přání buněk jsem přestal užívat vitamíny

Celkový denní příjem a výdej tekutin - celkem vypito 0,5L tekutin, při vyprazdňování vyloučeno ~0,4 až 0,5L - měřeno skleněným odměrným válcem, ale stolice měřena nebyla (těžko odhadnout, kolik vody si vzalo tělo při 10 minutovém večerním sprchování - tak přesnou váhu nemám k dispozici).

Po probuzení jsem neměl obvyklé nepříjemné sucho v ústech, ale překvapivý dostatek slin okamžitě po pomyšlení na potřebu polknout a po ranním vyloučení vše vypadalo jako obvykle. Pocit celkové svěžesti se objevil velmi brzy po probuzení a chyběly obvyklé příznaky únavy ve svalech po předchozím dnu naplněném celodenní prací, přesto jsem provedl obvyklé ranní cvičení na rozhýbání těla. Vůbec se po ránu neobjevil pocit dostatečně se napít vody, protože v ústech bylo dostatečné množství slin i po pravidelné ranní hygieně. Řídil jsem se přáním buněk a vynechal snídani. Cesta do práce snad ani nemohla být hezčí s výskytem vysokého podílu pránické výživy. V rádiu hráli harmonickou Händelovu Vodní hudbu, vnímání vlastního pročišťujícího se pole, hladící aury míjejících stromů, na dálku hřející žlutá řepková pole střídající se podél cesty a pocit velice hlubokého vděku za možnost, které se mi dostalo. Dopoledne v práci jsem musel hodně mluvit, ale přirozeným častějším polykáním se zvlhčuje dutina ústní a vůbec nevznikla potřeba pít nebo jinak doplnit tekutiny, protože slinné žlázy poskytovaly dostatek slin.

Dopoledne vyprázdnění - normální stolice menšího množství s poděkováním buňkám těla za přirozenou možnost vyprázdnění bez projímadla. Před odpolední prací na sluníčku dotaz buňkám zda si přejí ošetřit pokožku nějakým krémem proti UV záření a odpověď zněla NE (tedy ponechaná čistá suchá pokožka bez jakékoliv ochrany). Odpoledne sekání trávy ve velmi teplém počasí (ve stínu 29°C, na sluníčku přes 30°C) a teprve po 2 hodinách práce se objevil nedostatek slin při polykání a pocit vysychající sliznice v ústech. Po 2,5 hodinách práce vypito po doušcích asi 0,25L vody a pouze lehký pocit únavy (spíše z velkého tepla). Při práci naprosto minimální potivost (na tričku žádné mokré skvrny od potu v podpaží nebo na hrudníku ani na zádech) a zmizel výskyt silně zapáchajícího potu. Navečer stříhání větví stromu a "podařilo" se mi propadnout jednou nohou strouchnivělým prknem staré podlážky do betonového bazénku se zapáchající vodou s tlejícími listy až po pozadí :-( Na kůži na stehně zarudlé místo průměru 7 cm a odřenina 5x3 cm - žádné pálení kůže ani bolest (příznaky velmi podobné včasné aplikaci reiki na pohmožděniny). Druhý den ráno zranění pouze mírně citlivé na dotek a výborně se hojící místo. Večer po sprchování vypito ještě 0,1L vody. Žádné náznaky připálené pokožky od UV záření - naprostá pohoda! Večer vypití 0,15L velmi kvalitního japonského čaje Gyokuro Kyoto; po polknutí malého doušku je cítit báječné rozlévání energie po těle - vynikající bylina. Ještě před půl rokem trochu připomínal chutí počůranou slámu, ale nyní se jeho chuť jevila přímo skvostná. Dotaz buňkám zda si přejí energetická cvičení - odpověď NE.

3.5.2012 ráno Pe=100%, Pm=100%; váha 88,3%; večer Pe=100%, Pm=100%; váha 87,8%; spánek 3,5h

Celkový denní příjem a výdej tekutin - celkem vypito 1,02L vody (+ 10 minutové večerní

sprchování) a vyloučeno 0,19L moči - měřeno skleněným odměrným válcem . Dotaz buňkám zda si přejí energetická cvičení - odpověď NE. Od rána mírná pachuť v ústech i po vyčištění zubů a při mluvení v práci větší pocit sucha v ústech i když slin bylo dostatek - občasné svlažení dutiny ústní douškem vody.

Odpoledne sekání trávy při 24°C opět na sluníčku - nezjištěn žádný pot a pití vody v malých doušcích. Při sekání trávy zpívám mantru [16] se zavřenými ústy, slova vyslovuji v duchu a zapomínám polykat - vysychání horní části dutiny ústní při dýchání nosem a opět žádné náznaky připálené pokožky od UV záření. V průběhu

sekání po 1h pocit únavy a nutnost odpočinku 15 min - zbytek proběhl bez opětovného výskytu výraznější únavy. Večer dotaz buňkám zda si přejí energetická cvičení - odpověď NE.

4.5.2012 ráno Pe=100%, Pm=99%; váha 87,6%; večer Pe=100%, Pm=99%; váha 88,8%; spánek 6,5h

Od tohoto dne je objem vypité vody (V) měřen elektronickou kuchyňskou váhou (přesnost 1 g, rozsah do 5 kg), vyloučená moč (M) měřena skleněným odměrným válcem 500 ml.

Celkový denní příjem a výdej tekutin (včetně vody přidané k rozmixované stravě)- celkem vypito V=0,68L (+ 10 minutové večerní sprchování + voda v rozmixovaných potravinách) a vyloučeno M=0,4L.

Celková denní bilance tedy byla hluboce pod běžným normálem, s převážně dostačujícím přebytkem slin v ústech a při sekání trávy nezaznamenána žádná potivost (max. 24°C).

Ráno po probuzení láskyplný pozdrav buňkám těla a dotaz zda si přejí ráno jídlo - odpověď byla ANO, po upřesňujícím dotazu pouze toto jídlo za celý den a z ovocného i zeleninového mixu (polovina papáji, jablko, avokádo, třetina bio citronu, namočené bio sojové s ovesnými vločkami i rozinkami, růžičková kapusta, římský salát). Konzumace po malých množstvích a vždy po hodinovém klidu s dotazem, zda je potřeba ještě jíst. Odpověď na dotaz k provedení energetických cvičení zněla ANO, ale jen [5b] - provedeno v přírodě při vycházejícím slunci i navečer. Večer vypití 0,2L ovocného čaje, započato pravidelné denní užívání multivitamínů a minimální únava.

5.5.2012 ráno Pe=100%, Pm=100%; váha 87,6%; večer Pe=100%, Pm=100%; váha 88,9%; spánek 7h;

přání buněk provádět energetické cvičení [5b] 3x denně

Celkový denní příjem a výdej tekutin (včetně vody přidané k rozmixované stravě)- celkem vypito V=0,4L (+ 10 minutové večerní sprchování + voda v rozmixovaných potravinách)

a vyloučeno M=0,42L. Celková denní bilance tedy byla hluboce pod běžným normálem, převážně s dostačujícím přebytkem slin v ústech a při stříhání stromů nezaznamenána žádná potivost

(max. 23°C).

Ráno po probuzení láskyplný pozdrav buňkám těla a dotaz zda si přejí jídlo - odpověď byla ANO, po upřesňujících dotazech přání 2 jídla denně a to po dobu zhuba 3 týdnů. Během několika dotazů mi bylo vysvětleno, že přeměna pránické energie na hmotu sice probíhá na 100%, ale některé důležité látky buňky z energie stále ještě neumějí vyrobit a z toho důvodu potřebují vysoce energeticky hodnotnou syrovou stravu, do které zatím nemá být přidávána žádná sůl. Jídlo ráno ovocný mix a odpoledne mix zeleninové "polévky" v množství požadovaném buňkami, večer buňkami odmítnut zelený čaj - požadavek na 0,2L ovocného čaje a minimální únava.

6.5.2012 ráno Pe=100%, Pm=100%; váha 87,6%; večer Pe=100%, Pm=100%; váha 89,8%; spánek 6h

Celkový denní příjem a výdej tekutin (včetně vody přidané k rozmixované stravě)- celkem

vypito V=0,72L (+ voda v rozmixovaných potravinách) a vyloučeno M=0,96L . Celková denní bilance tedy byla hluboce pod běžným normálem, s převážně dostačujícím přebytkem slin v ústech a nezaznamenána žádná potivost - odpočinkový den (max. 17°C).

Ráno po probuzení láskyplný pozdrav buňkám těla a dotaz zda si přejí snídani - odpověď byla ANO, ale pouze mix ovoce bez listové zeleniny a naklíčených semínek. Odpoledne mix zeleninové "polévky" z 5.5.2012, ale již obohacený tibetskou solí, cukínou a rajčaty.

7.5.2012 ráno Pe=100%, Pm=100%; váha 87,2%; večer Pe=100%, Pm=100%; váha 90,0%; spánek 6h;

Celkový denní příjem a výdej tekutin (včetně vody přidané k rozmixované stravě)- celkem vypito V=0,62L (+ voda v rozmixovaných potravinách) a vyloučeno M=0,98L .

Ráno po probuzení láskyplný pozdrav buňkám těla a dotaz zda si přejí snídani - odpověď byla ANO - mix ovoce i s listovou zeleninou a naklíčenými fazolkami Mungo. Odpoledne mix zeleninové "polévky" z 5.5.2012 (původně normální dávka, ale každý den snězeno vždy menší objemové množství dokud buňky neřekly dost), ale již obohacený tibetskou solí

8.5.2012 ráno Pe=100%, Pm=100%; váha 87,9%; večer Pe=100%, Pm=100%; váha 89,9%; spánek 7,5h;

Celkový denní příjem a výdej tekutin (včetně vody přidané k rozmixované stravě)- celkem vypito V=1,04L (+ 10 minutové večerní sprchování + voda v rozmixovaných potravinách) a vyloučeno M=0,94L.

Ráno po probuzení láskyplný pozdrav buňkám těla a dotaz zda si přejí snídani - odpověď byla ANO - mix ovoce i s listovou zeleninou, odpoledne zbytek mixu zeleninové "polévky" ze 7.5.2012 s cukínou, rajčaty a nakonec slunečnicová semínka.

9.5.2012 ráno Pe=100%, Pm=100%; váha 87,6%; večer Pe=100%, Pm=100%; Po=67%; váha 89,6%; spánek 7h

Stále mi bylo divné, proč buňky těla potřebují fyzické jídlo, když je již několik dní 100% příjem pránické energie i její přeměna na hmotu. Napadlo mne se tedy zeptat, kolik % životních nutných ostatních látek pro buňky je přeměňováno z pránické energie a od dnešního večera je přidán údaj "Po" (přeměna pránické energie na ostatní důležité látky).

Celkový denní příjem a výdej tekutin (včetně vody přidané k rozmixované stravě)- celkem vypito V=0,5L (+ 10 minutové večerní sprchování + voda v rozmixovaných potravinách) a vyloučeno M=0,77L.

Ráno po probuzení láskyplný pozdrav buňkám těla a dotaz zda si přejí snídani - odpověď byla ANO - zbytek mixu ovoce z 8.5.2012 a slunečnicová semínka, odpoledne 2 hod. sekání trávy bez nutnosti pít (dostatek slin v ústech - teplota max. 24°C) a mix zeleninové "polévky" z 8.5.2012 s kukuřicí a rajčaty, večer po osprchování bez pocitu únavy

10.5.2012 ráno Pe=100%, Pm=100%; Po=70%; váha 88,3%; večer Pe=100%, Pm=100%; Po=72%; váha 89,3%; spánek 7h

Celkový denní příjem a výdej tekutin (včetně vody přidané k rozmixované stravě)- celkem vypito V=0,22L (+ voda v rozmixovaných potravinách) a vyloučeno M=0,495L.

Ráno po probuzení láskyplný pozdrav buňkám těla a dotaz zda si přejí snídani - odpověď byla ANO - ovocný mix (papaya, banán, jablko, listová zelenina), odpoledne zbytek mixu zeleninové "polévky" z 8.5.2012 s mrkví a brokolicí.

11.5.2012 ráno Pe=100%, Pm=100%; Po=76%; váha 89,3%; večer Pe=100%, Pm=100%; Po=80%; váha 90,0%; spánek 7h

Celkový denní příjem a výdej tekutin (včetně vody přidané k rozmixované stravě)- celkem vypito V=0,84L (+ 10 minutové večerní sprchování + voda v rozmixovaných potravinách) a vyloučeno M=0,94L.

Ráno po probuzení láskyplný pozdrav buňkám těla a dotaz zda si přejí snídani - odpověď byla ANO - ovocný mix (granátové jablko, banán, jablko, listová zelenina), odpoledne mix "polévky" ze směsi ořechů a zeleniny s rajčaty, lilkem, cukínou; teplota max. 29°C

12.5.2012 ráno Pe=100%, Pm=100%; Po=87%; váha 88,1%; večer Pe=100%, Pm=100%; Po=83%; váha 89,5%; spánek 8h; přání buněk ode dneška provádět energetická cvičení 2x denně (ráno a večer) a to pouze cvičení [5b] až do odvolání

Celkový denní příjem a výdej tekutin (včetně vody přidané k rozmixované stravě)- celkem vypito V=0,35L (+ voda v rozmixovaných potravinách) a vyloučeno M=0,84L.

Ráno po probuzení láskyplný pozdrav buňkám těla a dotaz zda si přejí snídani - odpověď byla ANO - ovocný mix (vločky, rozinky, naklíčené fazolky i pšenice, papaya, jablko, kopřivy, špenát, římský salát), odpoledne mix "polévky" ze směsi ořechů a zeleniny, s kukuřicí, ředkvičkami, cukínou a mořskou řasou; teplota max. 15°C

13.5.2012 ráno Pe=100%, Pm=100%; Po=90%; váha 88,1%; večer Pe=100%, Pm=100%; Po=94%;

váha 88,3%; spánek 5,5h

Celkový denní příjem a výdej tekutin (včetně vody přidané k rozmixované stravě)- celkem vypito V=0,77L (+ voda v rozmixovaných potravinách) a vyloučeno M=0,86L .

Ráno po probuzení láskyplný pozdrav buňkám těla; ovocný mix s mangem, odpoledne mix

"polévky" ze směsi ořechů, zeleniny s rajčaty, lilkem, ředkvičkami a mořskými řasami;

teplota max. 16°C

14.5.2012 ráno Pe=100%, Pm=100%; Po=99%; váha 87,2%; večer Pe=100%, Pm=100%; Po=99%; váha 90,5%; spánek 5,5h

Celkový denní příjem a výdej tekutin (včetně vody přidané k rozmixované stravě)- celkem vypito V=0,27L (+ 10 minutové večerní sprchování + voda v rozmixovaných potravinách) a vyloučeno M=0,78L.

Ráno po probuzení láskyplný pozdrav buňkám těla; ovocný mix s mangem, odpoledne mix

"polévky" ze směsi ořechů, zeleniny s rajčaty, lilkem, ředkvičkami a mořskými řasami.

Odpoledne 2 hod. rozbíjení betonu elektrickým kladivem - bez pocení a pocitu únavy i nutnosti výrazně (pouze několik malých doušků) pít (teplota max. 17°C).

15.5.2012 ráno Pe=100%, Pm=100%, Po=99%; váha 88,3%; večer Pe=100%, Pm=100%, Po=99%; váha 90,6%; spánek 5,5h

Celkový denní příjem a výdej tekutin (včetně vody přidané k rozmixované stravě)- celkem vypito V=0,43L (+ voda v rozmixovaných potravinách) a vyloučeno M=0,85L.

Ráno po probuzení láskyplný pozdrav buňkám těla a dostatek slin v ústech bez potřeby pít; ovocný mix s pomerančem, odpoledne mix "polévky" ze směsi zeleniny s rajčaty, lilkem, ředkvičkami, mrkví a mořskými řasami.

Během celého dne dostatek slin v ústech (také po probuzení) i přes nutnost mluvit 2 hod. - vypito pouze 0,021L vody; teplota max. 18°C.

16.5.2012 ráno Pe=100%, Pm=100%, Po=100%; váha 89,8%; večer Pe=100%, Pm=100%, Po=100%; váha 90,5%; spánek 4,5h

Celkový denní příjem a výdej tekutin (včetně vody přidané k rozmixované stravě)- celkem vypito V=0,49L (+ voda v rozmixovaných potravinách) a vyloučeno M=1,03L.

Ráno po probuzení láskyplný pozdrav buňkám těla a dostatek slin v ústech bez potřeby pít; ovocný mix s mangem, odpoledne mix "polévky" ze směsi zeleniny s rajčaty, cukínou, ředkvičkami, mrkví a mořskými řasami.

Během celého dne dostatek slin v ústech (také po probuzení) i přes nutnost mluvit 2 hod. - vypito pouze 0,021L vody; teplota max. 18°C.

17.5.2012 ráno Pe=100%, Pm=100%, Po=99%; váha 87,1%; večer Pe=100%, Pm=100%, Po=100%; váha 87,1%; spánek 7h

Celkový denní příjem a výdej tekutin (včetně vody přidané k rozmixované stravě)- celkem vypito V=0,51L (+ voda v rozmixovaných potravinách) a vyloučeno M=0,77L.

Dnešním dnem na přání buňek těla přechod na jedno jídlo denně se slibem, že se nebude snižovat váha těla.

Ráno po probuzení láskyplný pozdrav buňkám těla a dostatek slin v ústech bez potřeby pít; mix "polévky" ze směsi zeleniny (z 16.5.) s rajčaty, cukínou, ředkvičkami, mrkví, ředkvičkami, mořskými řasami a slunečnicovým semínkem.

Na přání buněk těla pouze vitamín B12.

Během celého dne dostatek slin v ústech (také po probuzení) i přes nutnost mluvit více než 2 hod. vypito pouze 0,042L vody; teplota max. 14°C.

18.5.2012 ráno Pe=100%, Pm=100%, Po=100%; váha 88,8%; večer Pe=100%, Pm=100%, Po=100%; váha 88,1%; spánek 8h

Celkový denní příjem a výdej tekutin (včetně vody přidané k rozmixované stravě)- celkem vypito V=0,45L (+ 10 minutové večerní sprchování + voda v rozmixovaných potravinách) a vyloučeno M=0,80L.

Ráno po probuzení láskyplný pozdrav buňkám těla a dostatek slin v ústech bez potřeby pít; mix "polévky" ze směsi zeleniny s naklíčenou Špaldou i fazolkou Mungo, rajčaty, cukínou, ředkvičkami, mrkví, mořskými řasami a slunečnicovým semínkem.

Na přání buněk těla pouze vitamín B12.

Odpoledne rozbíjení betonu elektrickým kladivem, sváření plotu, práce na zahradě a za celý den vypito pouze několik doušků vody; teplota max. 22°C..

19.5.2012 ráno Pe=100%, Pm=100%, Po=100%; váha 88,8%; večer Pe=100%, Pm=100%, Po=100%; váha 88,8%; spánek 7h

Celkový denní příjem a výdej tekutin (včetně vody přidané k rozmixované stravě)- celkem vypito V=0,64L (+ 10 minutové večerní sprchování + voda v rozmixovaných potravinách) a vyloučeno M=0,90L.

Ráno po probuzení láskyplný pozdrav buňkám těla a dostatek slin v ústech bez potřeby pít; mix "polévky" ze směsi zeleniny s naklíčenou Špaldou i fazolkou Mungo, rajčaty, cukínou, ředkvičkami, mrkví, mořskými řasami a slunečnicovým semínkem.

Na přání buněk těla pouze vitamín B12.

Dopoledne a odpoledne práce na zahradě, navečer rozbíjení betonu elektrickým kladivem, sváření plotu (teplota max. 24°C).

20.5.2012 ráno Pe=100%, Pm=100%, Po=100%; váha 87,6%; večer Pe=100%, Pm=100%, Po=100%;

váha 88,9%; spánek 5h

Celkový denní příjem a výdej tekutin (včetně vody přidané k rozmixované stravě)- celkem vypito V=0,57L (+ 10 minutové večerní sprchování + voda v rozmixovaných potravinách) a vyloučeno M=0,48L.

Ráno po probuzení láskyplný pozdrav buňkám těla a dostatek slin v ústech bez potřeby pít; mix "polévky" ze směsi zeleniny s naklíčenou Špaldou i fazolkou Mungo, rajčaty, cukínou, ředkvičkami, mrkví, mořskými řasami a slunečnicovým semínkem.

Počínaje dneškem buňky těla odmítly užívání multivitamínu, případně B12.

Dopoledne oprava domácí vodárny, navečer obrušování svárů z 19.5. a natírání opravených částí plotu, večer po osprchování bez pocitu únavy; teplota max. 26°C.

21.5.2012 ráno Pe=100%, Pm=100%, Po=100%; váha 88,4%; večer Pe=100%, Pm=100%, Po=100%;

váha 88,1%; spánek 5,5h

Celkový denní příjem a výdej tekutin (včetně vody přidané k rozmixované stravě)- celkem vypito V=0,63L (+ 10 minutové večerní sprchování + voda v rozmixovaných potravinách) a vyloučeno M=0,54L.

Ráno po probuzení láskyplný pozdrav buňkám těla a dostatek slin v ústech bez potřeby pít.

Praktikování cvičení [5b] na přání buněk 1x denně ode dneška před jídlem - ovocný mix s mangem.

Odpoledne 3 hod. drcení větví bez potřeby pít a práce na zahradě, večer po osprchování bez pocitu únavy; teplota max. 26°C.

22.5.2012 ráno Pe=100%, Pm=100%, Po=100%; váha 87,4%; večer Pe=100%, Pm=100%, Po=100%; váha 88,1%; spánek 5,5h

Celkový denní příjem a výdej tekutin (včetně vody přidané k rozmixované stravě)- celkem vypito V=0,43L (+ voda v rozmixovaných potravinách) a vyloučeno M=0,38L.

Ráno po probuzení láskyplný pozdrav buňkám těla a dostatek slin v ústech bez potřeby pít; mix "polévky" ze směsi zeleniny s přimíchanou směsí vloček (ovesné, žitné, rýžové, sojové s naklíčenou Špaldou i sojovými boby, rajčaty, cukínou, ředkvičkami, mrkví, mořskými řasami a slunečnicovým semínkem. Pocit sytosti při poloviční porci jídla z 20.5. (buňky těla potvrdily dostačující objem fyzického jídla) a od tohoto dne již jen poloviční porce vzhledem k předchozím dnům.

23.5.2012 ráno Pe=100%, Pm=100%, Po=100%; váha 87,4%; večer Pe=100%, Pm=100%, Po=100%; váha 87,2%; spánek 5,5h

Celkový denní příjem a výdej tekutin (včetně vody přidané k rozmixované stravě)- celkem vypito V=0,76L (+ 10 minutové večerní sprchování + voda v rozmixovaných potravinách) a vyloučeno M=0,25L.

Ráno po probuzení láskyplný pozdrav buňkám těla a dostatek slin v ústech bez potřeby pít; zbytek směsi z 22.5. spolu s cukínou, mrkví, ředkvičkami, naklíčenou falkou Mungo, bílou ředkví, kouskem brokolice, mořskými řasami, velmi malým množstvím slunečnicového semínka a jako zákusek 1 plod tamarindu.

Odpoledne 3 hod. drcení větví a rozbíjení betonu, večer po osprchování pocit mírné únavy; teplota max. 28°C.

24.5.2012 ráno Pe=100%, Pm=100%, Po=100%; váha 86,4%; večer Pe=100%, Pm=100%, Po=100%,

Pt=55%; váha 86,7%; spánek 6h

Již několik dní mi bylo divné, že i když buňky z prány přeměňují všechny látky které potřebují, necítím pocit neomezené energie. Napadlo mne tedy se zeptat buňek, kolik % současného pránického toku (vzhledem k předpokládaným konečným 100%) přeměňovaného na potřebné látky je nyní buňkami realizováno. Během několika dotazů se mi dostalo odpovědi a od dnešního večera je tedy zaveden ukazatel "Pt". Ptal jsem se na vysvětlení tohoto problému Patrika, který mi vysvětlil že pokud je denní výdej energie malý, buňky jsou již schopné vše vyrobit z pránické energie. Pokud dojde ke zvýšené zátěži organismu, sáhnou si pro energii do zásob z fyzického jídla nebo dokonce uskladněnou v tkáních (proto mírný pokles váhy těla), ale se zlepšujícím se přizpůsobením buněk se bude vše zlepšovat. Problém tedy není v jednotlivých vrstvách aury, ale ve "výkonnosti" buněk! Pravidelně prováděné energetické cvičení [5b] je tedy velmi důležité pro zlepšení vývoje schopnosti buněk při přeměně pránické energie na potřebné látky ve zvýšeném množství.

Celkový denní příjem a výdej tekutin (včetně vody přidané k rozmixované stravě)- celkem vypito V=0,56L (+ voda v rozmixovaných potravinách) a vyloučeno M=0,28L.

Ráno po probuzení láskyplný pozdrav buňkám těla a dostatek slin v ústech bez potřeby pít; ovocný mix s mangem, s naklíčenou Špaldou i fazolkou Mungo, polovina malého cukrového melounu, malé množství slunečnicového semínka a jako zákusek 1 plod tamarindu.

25.5.2012 ráno Pe=100%, Pm=100%, Po=100%, Pt=57%; váha 86,1%; večer Pe=100%, Pm=100%, Po=100%, Pt=60%; spánek 5,5h

Celkový denní příjem a výdej tekutin (včetně vody přidané k rozmixované stravě)- celkem vypito V=0,18L (+ voda v rozmixovaných potravinách) a vyloučeno M=0,33L.

Ráno po probuzení láskyplný pozdrav buňkám těla a dostatek slin v ústech bez potřeby pít; ovocný mix s mangem, s naklíčenou fazolkou Mungo, polovina malého cukrového melounu a malé množství slunečnicového semínka.

26.5.2012 ráno Pe=100%, Pm=100%, Po=100%, Pt=63%; váha 86,1%; večer Pe=100%, Pm=100%, Po=100%, Pt=68%; váha neměřena; spánek 7h

Celkový denní příjem a výdej tekutin (včetně vody přidané k rozmixované stravě)- celkem vypito V=0,13L (+ voda v rozmixovaných potravinách) a vyloučeno M=0,29L.

Ráno po probuzení láskyplný pozdrav buňkám těla a dostatek slin v ústech bez potřeby pít; zeleninový mix s naklíčenou fazolkou Mungo, rajčaty, cukínou, kukuřicí, ředkvičkami, mrkví, mořskými řasami a slunečnicovým semínkem.

Návštěva šamanského festivalu s výborným prostředím i lidmi, večer 2,5 hod. sekání trávy.

27.5.2012 ráno Pe=100%, Pm=100%, Po=100%, Pt=77%; váha neměřena%; večer Pe=100%, Pm=100%, Po=100%, Pt=68%; váha neměřena; spánek 5,5h

Snížení hodnoty Pt bylo způsobeno vlivem změny prostředí s vysokými energiemi i duchovně naladěnými lidmi (vysvětlení buňkami těla po několika dotazy).

Celkový denní příjem a výdej tekutin (včetně vody přidané k rozmixované stravě)- celkem vypito V=0,21L (+ 10 minutové večerní sprchování + voda v rozmixovaných potravinách, minimum dopoledne, nejvíce odpoledne a navečer) a vyloučeno M=0,21L.

Ráno po probuzení láskyplný pozdrav buňkám těla a dostatek slin v ústech bez potřeby pít; zeleninový mix s naklíčenou Špaldou, fazolkou Mungo, rajčaty, cukínou, kukuřicí, bílou ředkví, mrkví, mořskými řasami a slunečnicovým semínkem.

Doledne odpočinek, odpoledne sestavování opraveného plotu a navečer sekání trávy 1,5 hod.

28.5.2012 ráno Pe=100%, Pm=100%, Po=100%, Pt=70%; neměřena%; večer Pe=100%, Pm=100%, Po=100%, Pt=72%; váha 85,0%; spánek 6h

Celkový denní příjem a výdej tekutin (včetně vody přidané k rozmixované stravě)- celkem vypito V=0,36L (+ voda v rozmixovaných potravinách) a vyloučeno M=0,24L.

Ráno po probuzení láskyplný pozdrav buňkám těla a dostatek slin v ústech bez potřeby pít; ovocný mix s avokádem, pomerančem, jablkem, s naklíčenou Špaldou, fazolkou Mungo, špenátem, římským salátem, jako zákusek 1 plod tamarindu a malé množství slunečnicového semínka.

29.5.2012 ráno Pe=100%, Pm=100%, Po=100%, Pt=76%; váha 84,7%; večer Pe=100%, Pm=100%, Po=100%, Pt=90%; váha 84.4%; spánek 5,5h

Celkový denní příjem a výdej tekutin (včetně vody přidané k rozmixované stravě)- celkem vypito V=0,68L (+ 10 minutové večerní sprchování + voda v rozmixovaných potravinách) a vyloučeno M=0,23L.

Ráno po probuzení láskyplný pozdrav buňkám těla a dostatek slin v ústech bez potřeby pít; ovocný mix s avokádem, pomerančem, jablkem, s naklíčenou Špaldou, fazolkou Mungo, špenátem, římským salátem a malé množství slunečnicového semínka.

Dopoledne mluvení 2 hod. s občasnou potřebou malého doušku vody, oprava sekačky a sekání trávy 3 hod. jen s občasným svlažením ústní dutiny malým douškem, jinak dostatek slin bez potřeby pít.

Večer na přání buněk malý hrníček zeleného čaje s Beragamotem a vitamínem B12.

Několika dotazy buňkám těla mi bylo vysvětleno, že poměrně velký skok parametru Pt byl způsoben lepším přizpůsobením buněk přeměny pránické energie na potřebné látky.

30.5.2012 ráno Pe=100%, Pm=100%, Po=100%, Pt=92%; váha 84,4%; večer Pe=100%, Pm=100%, Po=100%, Pt=100%; váha 84.0%; spánek 6h

Celkový denní příjem a výdej tekutin (včetně vody přidané k rozmixované stravě)- celkem vypito V=0,53L (+ 10 minutové večerní sprchování + voda v rozmixovaných potravinách) a vyloučeno M=0,26L.

Ráno po probuzení láskyplný pozdrav buňkám těla, dostatek slin v ústech bez potřeby pít a pocit odpočatosti; ovocný mix s bio pomerančem, rozinkami, datlemi, černým rybízem (z mrazáku, za zahrady), špičkami kopřiv, římským salátem, na přání buňek s malým množstvím bio špaldové i žitné mouky, malé množství bio kukuřično-pohankové instantní kaše, malé množství lískových ořechů (ze zahrady) a slunečnicového semínka.

Dopoledne mluvení 2 hod. s občasnou potřebou malého doušku vody, odpoledne sekání trávy 3 hod. jen s občasným svlažením ústní dutiny malým douškem, jinak dostatek slin bez potřeby pít.

Večer na přání buněk malý hrníček ovocného čaje

31.5.2012 ráno Pe=100%, Pm=100%, Po=100%, Pt=100%; váha 83,5%; večer Pe=100%, Pm=100%, Po=100%, Pt=100%; váha 83.5%; spánek 6h

Celkový denní příjem a výdej tekutin (včetně vody přidané k rozmixované stravě)- celkem vypito V=0,25L (+ 10 minutové večerní sprchování + voda v rozmixovaných potravinách) a vyloučeno M=0,33L .

Ráno po probuzení láskyplný pozdrav buňkám těla a dostatek slin v ústech bez potřeby pít; zeleninový mix s naklíčenou Špaldou fazolkou Mungo, ředkvičkami, bílou ředkví, cukínou, kukuřicí, mrkví, lískovými oříšky a slunečnicovým semínkem.

Odpoledne sekání trávy 3 hod. a práce na zahradě.

1.6.2012 ráno Pe=100%, Pm=100%, Po=100%, Pt=100%; váha 83,7%; večer Pe=100%, Pm=100%, Po=100%, Pt=100%; váha 83.8%; spánek 7h

Celkový denní příjem a výdej tekutin (včetně vody přidané k rozmixované stravě)- celkem vypito V=0,25L (+ voda v rozmixovaných potravinách) a vyloučeno M= neměřeno.

Ráno po probuzení láskyplný pozdrav buňkám těla a dostatek slin v ústech bez potřeby pít; zeleninový mix s naklíčenou fazolkou Mungo, ředkvičkami, cukínou, kukuřicí, mrkví, řasou Wakame, salátem Little Gem, lískovými oříšky a slunečnicovým semínkem.

Navečer v Praze návštěva přednášky Jasmuheen, kde se mluvilo hlavně o způsobu obracení se k vyššímu Já a několik technik jak se k němu obracet [6]. Také o lidech, kteří pořádají kurzy 21 denních přechodů na pránickou výživu v několika zemích po celém světě, o jejich mírně se liších metodách výuky. Na konci přednášky a dotazů [18] se mi podařilo s Jamuheen mluvit o tom, proč při 100% přijímané pránické energii a tvorbě všech látek moje tělo stále potřebuje přijímat potravu. Její první otázka zněla jak na tom jsem s příjmem prány a z toho je vidět, že sama klade velký důraz na zvládnutí komunikace s vlastním tělem i vyšším Já, ale nakonec náš rozhovor skončil bez konkrétní rady.

Večer bez obvyklého energetického cvičení.

Ujely mi noční vlaky a do postele se mi podařilo dostat až ve 3 ráno.

2.6.2012 ráno Pe=100%, Pm=100%, Po=100%, Pt=100%; váha 83,0%; večer Pe=100%, Pm=100%, Po=100%, Pt=100%; váha 83.8%; spánek 9h

Celkový denní příjem a výdej tekutin (včetně vody přidané k rozmixované stravě)- celkem vypito V=0,19L (+ voda v rozmixovaných potravinách) a vyloučeno M= 0,24L).

Ráno po probuzení láskyplný pozdrav buňkám těla a dostatek slin v ústech bez potřeby pít; zeleninový mix se směsí menšího množství vloček s naklíčenou fazolkou Mungo a Špaldou, ředkvičkami, cukínou, mrkví, řasou Wakame, salátem Little Gem, vlašskými i lískovými oříšky a slunečnicovým semínkem.

Dopoledne z několika dotazů buňkám a vyššímu Já vyplynulo, že pocit neomezené energie sám od sebe nenaskočí. Jíst fyzické jídlo bude nutné až do července a vydat se na 21 denní kurs přechodu na pránickou stravu k Henrimu. Vypadá to, že hlavní problém je právě ve strachu z hladu v nejnižší energetické vrstvě buněk a bez jeho přeprogramování samotné buňky nejsou schopné tento problém překonat.

Večer bez obvyklého energetického cvičení.

Náročné cestování i odpolední směna v práci se podepsali na celkové únavě i délce spánku.

3.6.2012 ráno Pe=100%, Pm=100%, Po=99%, Pt=99%; váha 82,8%; večer Pe=100%, Pm=100%, Po=100%, Pt=100%; váha 83.2%; spánek 9h

Celkový denní příjem a výdej tekutin (včetně vody přidané k rozmixované stravě)- celkem vypito V=0,14L (+ voda v rozmixovaných potravinách) a vyloučeno M=0,38L .

Ráno po probuzení láskyplný pozdrav buňkám těla a dostatek slin v ústech bez potřeby pít; zbytek ovocného mixu z 30.5. se směsí menšího množství vloček s naklíčenou fazolkou Mungo, jablkem, salátem Little Gem, vlašskými i lískovými oříšky a slunečnicovým semínkem.

Ráno po jídle na přání buněk vitamín B12.

Odpoledne relaxace s návštěvou několika hod. hořického areálu soch na kopci Sv. Gothard s příjemným prostředím a příznivým množstvím prány.

4.6.2012 ráno Pe=100%, Pm=100%, Po=100%, Pt=100%; váha 83,2%; večer Pe=100%, Pm=100%, Po=100%, Pt=100%; váha 83.0%; spánek 6h

Celkový denní příjem a výdej tekutin (včetně vody přidané k rozmixované stravě)- celkem

vypito V=0,19L (+ voda v rozmixovaných potravinách) a vyloučeno M=0,39L.

Ráno po probuzení láskyplný pozdrav buňkám těla a dostatek slin v ústech bez potřeby pít; ovocný mix avokáda, bio pomeranče, jablka, třešní, černého rybízu, rozinek, datlí se směsí menšího množství vloček s bio kukuřičnou-pohankovou instantní kaší, naklíčenou fazolkou Mungo, vlašskými i lískovými oříšky a slunečnicovým semínkem.

Od 5.6. až do dnešního dne se procenta příjmu i zpracování pránické energie nezměnila a váha se pohybovala kolem uvedených dosavadních hodnot. Celkový příjem a výdej tekutin je po celou dobu zhruba stejný s mírnými odchylkami v závislosti na teplotách okolního vzduchu a občasné zvýšené fyzické zátěži.

Četnost užívání vitamínu B12 (případně také řídce multivitamínu) je pouze na přání buněk těla.

Četnost a druh energetických cvičení je stále stejný.

Z uvedených údajů je patrné, že délka spánku se výrazně zkrátila (o čtvrtinu až třetinu oproti původním obvyklým 8 hodinám) a koloběh tekutin je také výrazně nižší (původní denní výměna byla 2 až 3 litry denně).

Z toho je znát, že dosažený příjem pránické energie a syrová rostlinná strava 1 denně výrazně snižuje potřeby fyzického těla aniž by tělo strádalo, trpělo dehydratací a pocitem chronické únavy.

Celý průběh vývoje stravování i toku energií je striktně podřízen přípravě na 21 denní proces na červenec.

Přechodem na komletní 100% pránickou výživu také dochází k poloviční délce spánku, pocitu překypujícím energií a minimální únavy.

Postupně klesající podíl prány vidím v přímé souvislosti s nutností přijímat stravu a pokud se pokles váhy nezastaví, je nutné přijímat více potravy, aby bylo možné získat ztracenou váhu zpět. Jako zásadní problém vidím v tom, že samy buňky neumějí transformovat čistou energii na hmotu a potřebné výživující látky ani při 100% příjmu pránické energie. Důvod je zřejmě v pudové sebezáchovné reakci organismu - je třeba jim vysvětlovat i přemlouvat (prostřednictvím přeprogramování) jak to zvládnout a to se provádí právě v 21 denním procesu (jak tvrdí Henri [17]). Navíc podle Henriho je 21 denní přechod pouze začátkem vývojového procesu a ne konečná při energetické práci sama se sebou.

Pavel Mácha na webu http://pust.cz/html/2011.html píše, že 21 denní přechod je mystifikace a že jde pouze o tahání peněz z peněženek důvěřivých lidí jak Henrim tak Jasmuheen. Myslím si, že jeho názor vychází pouze ze zkušenosti s přechodem na pránickou výživu pomocí opakovaných dlouhodobých půstů. Takto dlouhé opakované půsty jsou vlastně vývojem energetických těl v auře cestou praktikování vlastního utrpení. Z vlastní zkušenosti vím, že existuje minimálně ještě jeden způsob (pozvolný proces) přechodu. Výslovně se v něm nedoporučují dlouhé půsty, ale 2 až 3 denní, aby tělo nebylo zbytečně sužováno a vysilováno! Henri sám nejprve prostřednictvím krátkých (!) půstů a postupného snižování objemu konzumovaných potravin v průběhu 2 let zhubl ze 120 kg na 90 kg a pak se teprve dostal (prostřednictvím svého přítele) ke knize australské autorky Jasmuheen "Žití ze světla". Během jediné noci tuto knihu přečetl a začal s přechodem na pránickou výživu (trvalo mu to 4 měsíce), která u něj trvá až do dnes. Henri všem budoucím účastníkům letošních kurzů sám v počátečních pokynech k přípravě velmi zdůrazňoval velkou důležitost řádné přípravy a komunikace s vlastními buňkami prostřednictvím pravidelných krátkých oznámení. Zřejmě ví o čem mluví, protože mu za 8 let pořádaných kurzů prošlo rukama zhruba 200 lidí, kteří přešli právě v průběhu 21 denního procesu na pránickou výživu s úspěšností 96%! Rovněž nevěřím fámám, na které jsem také někde na webu narazil, že Jasmuheen má doma plnou spíž jídla a jenom blufuje, protože můj neočekávaný skok na 100% příjem pránické energie a později také 2 dny s velmi vysokým podílem pránické výživy mne naprosto přesvědčil, že je možné žít pouze z vnější energie bez příjmu fyzického jídla. Navíc všichni kdo s energiemi delší dobu soustavně pracují (ať již vlastními nebo z vnějšího zdroje) z vlastní zkušenosti jistě ví, že existuje neobejitelný zákon souhrnu příčin a následků - stručně řečeno "co vložím to dostanu"! Pokud někde udělám chybu, mohu si být jistý, že se mi to někde vrátí zpět i s úroky a pokud bych škodil či zneužíval získané znalosti záměrně, pak si mohu být na 1000% jistý, že mi to vnější energetické pole vrátí i s úroky a téměř vždy je to ze strany, ze které to nejméně očekávám (moje vlastní zkušenost i ostatních, kteří jdou podobnou cestou)! To je totiž jediná a naštěstí absolutní spravedlnost, která v našem světě vládne (peníze a hmotné statky jako nejhrubší forma energie jsou v tomto případě naprosto k ničemu).

Kdysi jsem se ptal Patrika, proč se vlastně objevují periodické úseky 3, 7, 21 a zejména při praktikování energetických cvičení nebo v duchovní práci sama se sebou. Bylo mi řečeno, že vše je navzájem provázáno tak jako voda, moře, vítr i slunce a vše koluje ve věčném koloběhu. Čísla 3, 7 i 21 jsou vlastně jen číselným vyjádřením těchto zákonitostí a mají svůj závažný důvod. Číslo 3 je nedělitelný prvočinitel a je obsaženo v mnoha souvislostech. Tak jako vodu či oblohu nebo celý vesmír lze napsat do nejmenších čísel, tak i v duchovních naukách je možné jednotlivé části vývoje či technik rozdělit na nejmenší, malé a větší úseky. Věci se opakují 3x proto, že je to optimální pro zapamatování (pro lidský mozek) a jak jsme se učili ve škole 3x se opakuje také běžné učení žáků (méně je moc málo a více zase otupuje zájem i pozornost jedince). Číslo 3 se proto jeví jako optimální pro nové věci či informace, jejich zapamatování a vstřebávání do lidské mysli. Číslo 7 se používá v případech, kdy jde o zvládnutí něčeho známého, ale neosvojeného. Typickým příkladem jsou meditační techniky, pravidelnost v používání a ve vyzkoušení atd. Číslo 7 je více než 3 a proto je toto číslo vhodné pro použití v osvojení si daných technik. Všeobecně pro lidskou paměť jsou sudá čísla nevhodná a proto se v drtivé většině vyskytují pouze čísla lichá (5 je ještě málo a devět i více je již poměrně dlouhý úsek). Pokud se podíváme okolo sebe najdete 7 dní v týdnu, 7 let atd (různá periodika). V běžné životě se sice používají spíše desítkové soustavy (ty jsou však odvozeny od rukou a nohou), ale násobky 7 jsou více bližší živým bytostem. Pokud budeme zkoumat své nejbližší okolí, zjistíme celou řadu těchto 7 denních period (např. oběžná doba Měsíce kolem Země je téměř 4 týdny). Číslo 21 je již jen kombinací 3 i 7 a je to vlastně jeden větší celek složený z více malých celků. Jeho složením lze poměrně snadno zdolat i dlouhý úsek úkonů po krátkých částech. Číslo 21 se nemá překračovat z toho důvodu, že je nevhodné vydávat příliš mnoho energie najednou (je jedno, zda jde o vysílání energie nebo o práci s ní jako takovou) - je prostě tak akorát. Je vhodná pro méně delších úseků, ale také pro více kratších úseků. Všechno okolo nás je vlastně složeno z malých částeček energie, proto je vlastně přirozené, že se tyto násobky částeček také promítají do běžného života.

Také komunikace s vlastními buňkami je velmi důležitá, protože umožňuje zjistit celkem podrobně stav vlastního organismu a přizpůsobit mu další postup. Pavel Mácha rovněž tvrdí, že buňkám můžete říkat co chcete a stejně jim to je jedno, což považuji za hodně zaslepený úhel pohledu (z vlastní zkušenosti mám ověřeno, že buňky těla na moje výzvy i prosby čile reagují). Pochopitelně, že komunikace s buňkami se neděje přímo, ale prostřednictvím lidského mozku, ale mechanismus je přeci velmi podobný s komunikacemi v počítačích - také máte nějaké vstupy (klávesnice, myš, zvukový nebo jiný signál), komunikační jednotku (PC s operačním systémem a aplikačním softwarem) a výstupy, které již zabezpečují oboustranné předání informace na "druhé straně". Rozdíl je jen ve způsobu předávání potřebných informací a "hardwaru" jinak je princip stejný. V konečném důsledku to musí být stejně jednotlivé buňky těla kdo mění čistou energii na veškerou fyzickou hmotu, potřebné "provozní kapaliny" i energetické vazby, z nichž jsou nakonec vytvářeny energetické vrstvy v auře každé živé bytosti.

Přeji všem hledajícím, aby jim tyto informace i zkušenosti byly pomocnou rukou k cíli.

Chtěl bych poděkovat všem, kteří mi na cestě k pránické výživě pomáhají:

- s velkou úctou a vděkem kosmickým energiím za možnost stravy, které mi poskytují

- svému učiteli Patrikovi za jeho cenné rady v pravý čas

- Henrimu Monfortovi i Jasmuheen, kteří svou propagací pránické výživy "naočkovali"

mnoho lidí včetně mne a ukázali jim možný směr vývoje

- Jasmuheen za její způsob pohledu na svět a informace, které ostatním poskytuje

- herci panu Jaroslavu Duškovi i celé skupině kolem něj, protože měli báječný nápad

pozvat Henriho do České republiky

- svému kamarádovi Vlastovi Trefnému, který mi daroval knihy o zdravé výživě

- všem, kteří se nezištně dělí o své zkušenosti z oblasti práce s energiemi,

syrové stravy i půstů

P.S.:

Přechod na 100% pránickou výživu lepšího člověka z nikoho neudělá, jen se bude nalézat ve vyšším vibračním poli a na svět se asi bude dívat laskavějším pohledem. Je to pouze příležitost posunout se vnitřně velký kus dopředu. Práci na vlastním egu však pránickou výživou nikdo kouzelným proutkem nevymaže.

[1] Jasmuheen: Pranic Nourishment (dle dostupných obsahů to vypadá, že v českém

překladu byla kniha rozdělena do více svazků Využití prány, Strava Bohů

a Božská výživa)

[2] Doporučení dle Henriho:

Toto jídlo je přípravou na termín xy, kdy společně přejdeme (buňky těla a já)

na pránickou výživu POKUD TO PUJDE. Také je vhodné připojit ubezpečení,

že všechny buňky těla budou tímto způsobem dostávat všechnu energii, minerály

i vitamíny v plně potřebném množství. Na závěr je vhodné připojit důležité

upozornění všem buňkám - ovocné šťávy jsou jídlo!

[3] Ve stoje nebo v sedě si představit, jak prána proudí ze všech směrů do celého

těla ke každé buňce s poselstvím, že takto nějak bude vypadat naše společná

výživa v budoucnosti.

[4] Praktikování 3 manter dle Jasmuheeen: http://vitarian.cz/v...anku=2011121001

- jsem (nádech) Láska (výdech), jsem (nádech) Nekonečný(á) (výdech), jsem

(nádech) Věčný(á) (výdech), tak dlouho, až ucítíte že to stačí

[5] Cvičení č. 16 dle [1] v sedě nebo ve stoje:

a) Představit si, že do srdeční (t.j. 4.) čakry proudí růžový proud kosmické

mateřské lásky a rozlévá se pod hrudníkem do 3. a 5. čakry. Udržovat tento

proud a představit si v prostoru před sebou 3 fialové paprsky kosmické

lásky, moudrosti i síly jak se slévají do bíle zářicí kuličky, ze které

vychází bílý paprsek do sakrální (2. čakry) a vlévá se pod povrchem přední

strany těla do 1. i 3. čakry (tento proud se nyní spojí s tokem ze 4. čakry).

Udržovat tyto proudy energie a spojit je dohromady s dalším proudem:

b ;) Představit si v prostoru nad sebou opět 3 fialové paprsky kosmické lásky,

moudrosti i síly jak se slévají do bíle zářicí kuličky, ze které proudí bílý

paprsek do temenní (7.čakry) a proudí tělem hlavním energetickým kanálem páteří

(Sušumnou) a nohama až do chodidel.

Lze ještě doplnit představou postupného sycení fyzického i energetického těla

ze Sušumny směrem zevnitř ven.

Cvičení praktikovat tak dlouho, až cítíme že to stačí.

[6] Test stavu pravda/nepravda:

Pozorování vlastního dechu http://vitarian.cz/v...anku=2011121001

U mne se to hned při prvním pokusu a zavřených očích "zvrhlo" v jasný svislý

světelný sloup s rozprostřenými okraji do stran (pravda) nebo příčný temný

pruh narůstající až do hodně nepříjemné temné bariéry (nepravda), což je velmi

výhodné, protože tento způsob poskytuje velmi jasný výsledek s možností zjistit

vzájemný podíl na jednotky %.Tento test lze použít na jakýkoliv typ otázek (ano/ne).

Buňky vlastního těla je velmi žádoucí oslovovat s láskou jako když mluvíme

s velmi malým dítětem, které sice někdy plně nechápe význam slov, ale velmi

silně vnímá naše emoce!

Pozorování reakce vlastního fyzického těla:

Stoupnout si rovně, protřepat ruce (volně podél těla) i nohy (uvolnit), zavřít

oči a položit otázku (např. žiji v mužském/ženském těle). Při odpovědi pravda

se tělo vychýlí dopředu nebo dozadu a při odpovědi nepravda opačně (tím si

vytvoříme vlastní stupnici). V případě neutrální odpovědi se tělo může mírně

kývat dopředu/dozadu.

Pokud se podaří zvládnout základní komunikaci s vlastním tělem tímto nebo

podobným způsobem, lze získat velmi účinný nástroj pro zabezpečení optimálních

podmínek vývoje všech buněk těla žádoucím směrem.

[7] Victoria Boutenko: 12 kroků k syrové stravě (http://www.ulozto.cz...dej/?q=12 kroku)

Rozmixovaná strava dle receptů (včetně vlastní improvizace i kombinací) v této

knize má vždy výrazně větší energetickou "bublinu" než potraviny samotné (např.

bio ovoce, bio vločky mívá "bublinu" okolo 30 cm a ostatní suroviny jako rozinky,

zelenina atd. okolo 20 až 25 cm). Po rozmixování "bublina" poskočí na 40 až 50 cm

- proč tomu tak je se mi doposud nepodařilo zjistit, ale mnohokrát jsem se ujistil,

že je tomu tak s mixem z jakýchkoliv kvalitních surovin. Nárůst "bubliny" mixu

je samozřejmě úměrný kvalitě "bubliny" vstupních potravin!

Syrová strava dle této knihy by měla mít vyváženou složku Jin i Jang, ale připadá

mi, že je zde příliš vysoký podíl Jin. Myslím si, že by mělo být do jídelníčku

zařazeno více kořenové zeleniny [13], [14], aby strava byla vyvážená podle

pomyslného trojúhelníku [15].

[8] Silvana Switzer: Zázračný půst

[9] projímadlo v kostkách pouze z přírodních surovin bez chemických látek běžně

dostupné v lékárně (řapíky rebarbory, vláknina fíků, tamarind) - účinek po 6

až 8 hodinách

[10] zjišťování velikosti a charakteru energetického pole pohmatem dlaně ruky:

pokud nic v dlaních rukou (pomocné čakry) necítíte, lze je aktivovat tímto

cvičením - každý den nejméně 1 denně si sedneme s koleny v úhlu 90°i rovnými

zády, ruce ohnuté v loktech v úhlu 90°, dlaně rukou proti sobě (vzdálenost 30 až

50 cm) vztáhneme mírně před tělo, zavřeme oči a představujeme si zářivou linku

mezi dlaněmi (nejméně 10 minut denně). Po několika týdnech až měsících (záleží

na výchozím stavu citlivosti dlaní rukou - děti často "naskočí" na první pokus)

bude cítit v dlani (jejím přibližováním a oddělováním) hranice elektromagnetických

nebo energetických polí. Pravidelným cvičením dosáhneme slušné citlivosti a lze

tak snadno v obchodě kontrolovat, zda jde o energeticky hodnotnou potravinu nebo

"smetí". Přímo ukázkovým případem je prodej zázvoru nebo zahraničního česneku

ve velkých obchodních domech - ten z Číny snad vyrostl na pilinách a pole má

téměř zanedbatelné. Naproti tomu česnek vyrostlý od slušného farmáře nebo doma

na zahrádce je na tom výborně a "bublina" mu sahá do vzdálenosti 30 cm a více.

Nebo máme-li možnost porovnat několik druhů citronů najednou, tak jejich vzorky

oproti bio kvalitě sahají běžně nabízeným (i když báječně vypadajím) sotva po

"paty" - např. 3 vývozci soustředění na jednom místě prodejní plochy zeleniny

se velmi liší (velký, krásně vypadající citron "bulina" 10 cm; menší ale stále

na pohled hezký "bublina" 25 cm; bio malý, vzhledově nic moc bublina 50 cm), atd.

Nahmatané vzdálenosti jsou samozřejmě subjektivním výsledkem mezi vysílačem

(skutečné velikosti energetického pole) a citlivosti přijímače (dosažená citlivost

dlaňové čakry ruky), ale časem si každý (na základě praktických pokusů) utvoří

svůj žebříček hodnot a pak je již vzájemné porovnávání "bublin" velmi snadné :-)

Ten kdo doposud konzumuje maso, tak si může vyzkoušet v jakém psychickém stavu

bylo zvíře utraceno - stačí se projít s rukou nad kuřaty v chladícím boxu a asi

dojdete k velmi zarážejícím výsledkům.

[11] Pyramidu (čtyřboký jehlan) lze snadno vyrobit z různých materiálů (vhodnější

jsou izolanty), např. velmi vděčné je dřevo [kulaté profily v potřebách pro

truhláře - tyčky různých průměrů délky ~70 cm (vyrábějí se z nich na míru

spojovací kolíčky dílů nábytku) nebo nosníčky v potřebách pro modeláře].

Rozměry zmenšené Cheopsovy pyramidy snadno vypočítáme tak, že si stanovíme délku

jedné hrany čtverce základny (aby se nám vešla např. na skříň) a pracovně si ji

označíme "W". Pak rozměry šikmé hrany jehlanu označíme "C" a vypočítáme násobkem

C = W x 0,9510. Hrany čtvercové základny "W" a šikmé hrany jehlanu "C" musíme

samozřejmě vyrobit vždy 4 :-) Výška "H" pyramidy od základny po špičku pak bude

H = W x 0,6359. Na špičku pyramidy (jelanu) můžeme přilepit kuličku z křištálu

(malé kuličky jsou poměrně levné) a vylepšit tak pole uvnitř i vně pyramidy. Při

instalaci pyramidy je nutné ji natočit jednou stranou čtvercové základny kolmo

ke směru sever-jih podle kompasu (terén či dům pod pyramidou může zkreslovat

směr siločar magnetického pole a kompas dobře ukáže jejich směr v místě umístění),

jinak se vylepšení kvality potravin mine účinkem. Potraviny vkládáme doprostřed

pyramidy (pod špičku) přibližně do 1/3 její výšky (od základny) a ponecháme je

zde nejméně 1 den. Začnou se tvořit enzymy, plody dozrávají a mění svoji chuť

i kvalitu (Ralph Peters: Pyramidy, jejich tajemství a moderní využití).

[12] Světelná voda se šíří darem a stačí ji velmi málo k následnému "samomnožení",

kdy se prostě v láhvi ponechá asi 10% objemu a zbytek se dolije pitnou vodou.

Zásobní lahev by měla být přednostně skleněná, protože v PET (polyethylentereftalát)

lahvi prý po třech dnech její kvalita začíná mizet (zmenšuje se "bublina").

Domnívám se, že důvod je ve velkém rozdílu elektrostatických vlastností plastu

a skla. Molekuly vody totiž nejsou v kapalině rozptýleny rovnoměrně, ale shlukují

se do tzv. clusterů (čti klastrů, t.j. shluků), které se formují většinou do šroubovic

a uspořádání i smysl šroubovic významně ovlivňují vlastnosti takové kapaliny.

Doplněná voda se v ohraničeném prostoru během několika hodin "zkoutí" stejně

jako zbytkový podíl světelné vody v láhvi. Osobně dávám přednost změně kvality

vody do druhého dne. Opět zde platí zásada, aby láhev nestála blízko mikrovlnných

zářičů (mikrovlnná trouba - při jejím používání vždy proniká nějaké záření přes stínící

mřížku předních dvířek, mobilní telefony i wifi pojítka či adaptéry atd.) V přírodě se tato

voda nevyskytuje, protože běžně se vyskytující voda v potocích, řekách, rybnících,

jezerech nebo moři vytváří clustery s odlišnou orientací šroubovic. Někde na I-netu

jsem četl, že se skupina lidí pokusila změnit vodu v malém jezeře vlitím velkého množství

světelné vody, ale pokus byl neúspěšný. Pokud máme možnost porovnat velikost

"bubliny" v tvarově i objemově stejných lahvích, pak světelná voda má zhruba

1,5x až 2x větší "bublinu" než běžná voda (záleží na jejím zdroji). Kdo vlastně

světelnou vodu vytvořil jsem se nedopátral - údajných původců je inzerováno více,

ale kdo z nich měl první nápad ji vyrobit to už asi nelze zjistit.

Dopručená literatura pro utvoření si vlastního názoru:

Masaru Emoto: Voda a léčivá síla modlitby

Masaru Emoto, Jurgen Fliege: Léčivá síla vody

Miroslav Hansman, Vlastimil Žert: Pí-voda

[13] Iva Chourová: Makrobiotická kuchařka

[14] Dagmar Lužná: Makrobiotické nedělní vaření

[15] David Wolf: Sunfood Diet Success System

[16] Aum trajambakam jadžámahé,

sugándhim pušti vardhanám,

urvá rukamíva bandhanán,

mritjór mukšíjam ámritát

[17] Přepis z přednášek Henriho Monforta (viz. http://hledani.gnosis9.net/monfort.php):

Slovo prána pochází z indické tradice ze svatých textů (Védy), objevuje se v jejich

souborech starých 2000 nebo 3000 let ve spojitosti s jógou (hatha jógou - jógou pozic)

a její součástí jsou dechová cvičení, která se nazývají pranajana, což je jógická

metoda zvládnutí dechu (umožňuje získávat energii z prány prostřednicvtvím dechu).

V indické tradici se tedy nazývá prána, taoistické tradici (čínské) se tato energie

nazývá "chi" (např. techniky taichi chuan, chikung), v Japonsku "ki", v polynézské

nebo jihoamerické tradici "manas" a je odedávna známá ve všech tradicích na celém

světě. Jednoduše řečeno prána je životní energie a každá živá bytost je z určité

části pránou vyživována. Prána je ve všem okolo nás - jak ve vzduchu (lze ji vidět

jako malé částečky světla nebo enegie), tak v tekuté formě (soma, t.j. tekutina s

chutí medu - mluví se o tom v indickém textu rikvédě) i v pevné formě (vibuti - vypadá

to jako prach), která je prahmotou vesmíru.

Přechod na pránickou výživu neprobíhá tak, že oznámíme tělu od toho či onoho data

přestanu jíst. Naopak řekneme tělu, že od toho data se budeme živit jiným způsobem,

hojně a dostatečně, protože prána je všude! Přechod na pránickou výživu probíhá v 21

denním procesu v několika fázích:

1. fáze (přípravná), která se podobá přípravě na velký sportovní výkon včetně

nutného technického vybavení. Pokud je pohromadě veškeré technické vybavení,

můžete se začít se samotným sportovním výkonem a s pránickou výživou je to velmi

podobné. Lidské tělo odpovídá "technickému vybavení" a obecně trvá příprava

na pránickou stravu 1 až 2 roky. Spočívá v postupném zjemňování stravy v množství

(snižování počtu a objemu jídla za den) i kvalitě. Jíst 3x denně totiž znamená,

že lidské tělo není schopno úplně vyloučit všechny odpadní látky z těla ven mezi

jednotlivými jídly a tělo nikdy nemá čas úplně ukončit proces trávení. Není tedy

možné projít důležitou detoxikační fází, protože v konzumovaném jídle se nachází

pouze ~15% využitelné energie pro lidský organismus (zbytek do 100% jsou pro

lidské tělo odpad a jedy). Lze tedy tvrdit, že využitelných 15% je prána. Pokud

neproběhne žádná detoxikace, jedy se budou skromažďovat ve svalech, kloubech

i tucích. Důsledkem hromadění těchto nežádoucích látek v těle dochází k postupnému

opotřebení těla, nemoci, stárnutí a samozřejmě smrti. Pránická výživa probíhá

prostřednictvím vlastních smyslů (schopnost těla bez nutnosti přijímat fyzickou

stravu, což znamená 100% příjem veškeré potřebné energie těla, které již dále není

zatěžováno nežádoucími odpady a jedy. Tímto jednoduchým způsobem bude tělo výborně

prospívat, začne mládnout (prána regeneruje již opotřebené části), po určité době

pránické výživy se dostanete do stavu naprostého zdraví a budete žít po velmi dlouhou

dobu, což je účelem pránické výživy. V přípravné fázi tedy jednou za čas provedete

krátký půst (1 či 2 nebo maximálně 3 dny) za účelem očisty svého těla, aby bylo

připraveno na dobu až nebude přijímat fyzické jídlo. Pokud by půsty trvaly déle,

dostaví se opačný důsledek a tělo se vysiluje, což znamená že musí znovu nabírat

ztracenou váhu i energii. Jakmile je tělo dobře připraveno vytříbenou stravou i

občasnými půsty, tak je přípravná fáze ukončena. Tímto jednoduchým způsobem lze

nastolit rovnováhu mezi 4 těly (fyzickým, mentálním, duševním i duchovním). Zjištění,

zda jsou všechna těla v rovnováze je nejlépe nechat na vlastní intuici, kterou je

třeba si vypěstovat a na základě svých zkušeností se jí naučit věřit. Veškeré vyspělé

východní civilizace vždy prospívaly na základě intuitivního nikoliv rozumového

poznávání a všechny tradice jako védská, hindská pracovaly právě s intuicí, protože

veškeré intuitivní poznávání něco lidstvu přineslo. Intuice každého jedince také

pracuje s duchovní rovinou, proto při přípravě na pránickou výživu je třeba důvěřovat

vlastní intuici. Je třeba se tedy zeptat sama sebe, zda všechny části své bytosti

souhlasí s přechodem na pránickou výživu a pokud ano, je možné začít s 2. fází.

2. fáze - 21 denní proces. Pije se voda nebo bylinné čaje v množství plně dle

vlastních potřeb, aby případné jedy z těla mohly vyjít ven přirozenou cestou

a pokud je možnost výběru je lepší jej absolvovat v létě. Tělo není vystaveno

protikladům tepla i zimy a pokud se přestane jíst v součinnosti s teplotními

výkyvy, pak se tělo musí vyrovnávat se 2 problémy najednou. Pokud 21 denním

procesem má člověk projít sám, pak je lepší mít v blízkém okolí někoho, kdo umí

poradit a měl by to být někdo, kdo již sám 21 denním procesem prošel. Velmi

vhodné je úchýlit se do ústraní, které poskytne ochranu před vlivem ostatních

lidí, negativními vlivy okolí i elektromagnetickým znečištěním, protože během

této doby jsou přecházející lidé v citlivém stavu.

1. týden v poledne i večer se všechny buňky neurovegetativního systému vědomě obohacují

pránou (vizualizací intenzivního bílého světla přicházejícího shora) po dobu 4 - 5

dnů a kolem 4. až 5. dne se pak najednou něco změní a buňky těla to pochopí,

že přijímanou výživu mají čerpat a že je to prána. V tu chvíli přestane mít tělo

hlad a jeho buňky se cítí naplněné i najedené. Pokud se tento moment podaří, je již

to nejdůležitější provedeno. Pak se začnou velmi zvláštním způsobem rozvíjet smysly

- dotykem nebo pohledem na ovoce se buňky nasytí a jeho vůně zprostředkuje jeho chuť

v ústech. To znamená, že všechny smysly dodají vše potřebné pro výživu těla, aniž by

bylo nutné jíst fyzické jídlo a právě tímto způsobem se lze vyživovat pránou. Samotný

proces pak probíhá samovolně 24 hodin denně a buňky těla si z prány berou přesně

tolik, kolik potřebují.Všechny smysly získají sílu a rozsah, který si lze těžko

představit. Také se postupně vyvine vnímání 6. smyslem, protože energetické pole těla

(aura) se nepředstavitělně rozvine, což umožní výživu krásou krajiny, harmonií

v přírodě, sluncem, měsícem, nebem i hvězdami - celý vesmír dodá potřebnou výživu

a je to víc než energie života, je to energie lásky. Pracuje se tedy s tělem hlavně

ve fyzické rovině a dochází zde k nápravě i vyhlazení buněčné paměti. Té je několik

druhů a lze si ji představit jako geologické vrstvy - vzpomínky buněk na prodělané

choroby i stres, společné vzpomínky s rodinou, s lidstvem a potravou spolu se

sexualitou - t.j. instinktivní paměť. Prána má schopnost nejen zahlazení těchto stop,

ale také zamezení návratu prožitých chorob.

2. týden práce hlavně po stránce emocionální - někteří lidé mají k jídlu v podstatě

citový vztah, protože jedí proto aby se najedli, ale ne proto aby dosáhli duševního

naplnění. To jsou v podstatě také vzpomínky, které však nejsme schopni ovládat,

protože jsou spojeny s celým lidstvem (období hladovění nebo hladomoru). Tyto

vzpomínky stále existují, protože i dnes po světě lidé umírají hlady. Jedná se tedy

o iniciaci, protože je nutné projít jednotlivými vrstvami buněčné paměti jednu

po druhé a čím hlouběji se podaří proniknout, tím více se daří přiblížit buněčné

stěně (fyzicky odděluje jednotlivé buňky). To je však pouze představa ve vlastní

hlavě, protože ve skutečnosti je zde pouze energie a není zde žádné oddělení.

Jakmile dojde k průniku touto vrstvou (trvá to asi 3 dny a není to příjemné),

přestáváte poznávat sami sebe a najednou nevíte kým jste. Naleznete se v úrovni,

ve které se na historii lidstva nabaluje utrpení, nemoci i smrt - je to naprostá

nevědomost, která se nechce měnit ani hnout. Stále jde o mentální úroveň a je to

poslední mříž vašeho vězení. Pokud najdete odvahu proniknout přes tuto vrstvu,

tak se spojíte s jednotným kvantovým polem, což je energie v čistém stavu. V této

fázi prožijete něco, co se nazývá smrt a uvědomíte si, že smrt je iluze a jediné

co existuje je strach ze smrti. Všechny tyto iluze jsou pouze ve vaší hlavě. Jakmile

buňky těla pochopí, že jsou nekonečné, věčné i nesmrtelné, tak následuje naplnění

obrovskou blažeností (jednota bez existence protikladu). Po zdolání této úrovně

můžete bez omezení přejít na pránickou výživu a prána bude vyživovat tělo 24 hodin

denně. Lze si to představit tak, že celý svět je obrovská skládačka a vy jste jeden

neopakovatelný, jedinečný i vyjímečný díleček z této skládačky. Jakmile se podaří

takový dílek dostat na správné místo, pak vás celý vesmír bude nejen vyživovat,

ale i vy jeho (tzn. již nemáte strach ani pocit oddělení, samoty ani nepochopení).

Dotýkáte se vesmíru na nejjemnější úrovni na jaké to jde a tento stav se jmenuje

podle védských textů satčiananda (sat = pravda, či = energie, ananda = blaženost).

Projevuje se to jako dno oceánu - je-li na hladině bouře, dno oceánu je stále

nehybné. Jakmile dospějeme do bodu, kde najdeme své místo, tak už nemusíme světu

dokazovat, že existujeme.

3. týden práce vyhodnocováním získaného stavu, zda jde skutečně o pránickou výživu

nebo hladovění na základě 3 základních kritériích pránické výživy:

- stabilizace váhy

- pocit svěžesti i neomezené energie a minimální únava při jakékoliv práci

- zkrácení spánku na poloviční dobu oproti původní běžné průměrné době

[18] Setkání s Jamuheen (vlastním jménem Ellen Greve) 1.6.2012 v Praze v Kulturním

centru Vltava bylo velmi poučné, protože mluvila o způsobu komunikace s vlastním

vyšším Já (nazývá jej Esencí) a lidech žijících na pránické výživě. Na konci

přednášky byly dotazy a tak se mi podařilo zeptat na její názor na video o jejím

"neúspěšném testu za účasti australské televize" (http://www.youtube.com/watch?v=cnCuzUd4eC0).

Ptal jsem se jí, zda třeba v její blízkosti nebyla nějaká škodlivá elektomagnetická

pole, která mohou vážně narušit celistvost lidské aury (naše tělo i okolní přírodu

drží pohromadě elektromagnetická síla v atomech i molekulách a je tedy zcela

logické, že aura je složité elektromagnetické pole). Jak vysvětlila před 600 až 700

lidmi, byla v té době velmi naivní a idealistická pokud jde o nestrannost médií.

Ten pokus se odehrál v místě, které bylo blízko komunikace (denní pohyb aut

v počtu několika desítek tisíc), nebyla tam okna (pouze umělé osvětlení), vzduch

pouze přes klimatizaci a ochranka, která ji měla "hlídat" měla nejvíc práce

s kouřením v její těsné blízkosti. Chvíli po usnutí ji budili, aby "změřili" její lékařské

hodnoty. Po 5 dnech pokus sami ukončili, přestože je žádala aby se pokračovalo

i nadále. Lékař, který celou akci vedl jí v soukromí sdělil, že žádné objektivní

zhodnocení nebude a kdyby jí potvrdil, že lze 21 denním procesem přejít

na pránickou výživu a případně došlo k dalším úmrtí (zemřeli do té doby 4 lidé

- zřejmě nedostatečně připraveni a bez dozoru zkušeného průvodce), přišel by

o lékařskou licenci. Její názor či vyjádření k průběhu testu ve videu jaksi chybí

a po takových způsobech nátlaku se vůbec nedivím, že na kameru prohlásila,

že kniha Žití ze světla je jenom kniha :-(

O několik dní později stejná televize uspořádala průzkum veřejného mínění,

zda lidé Jasmuheen věří a z dotázaných lidí 75% z nich odpovědělo, že si myslí,

že Jasmuheen nelže! To zřejmě mluví za vše a názor na celou záležitost nechť

si každý udělá sám. Henri Monfort na jedné ze svých přednášek byl na toto video

také dotázán a odpověděl, že sice několikrát s Jasmuheen mluvil, ale že se jí

na tuto věc neptal a že si myslí, že to na ni byla přichystaná nějaká past.

Upraveno uživatelem Honza
  • Like 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 2 months later...
  • 3 weeks later...

Je hezké vidět, že se to někomu povedlo. Líbí se mi, že to není cesta pouze pro askety, ale pro "normální" lidi, a zároveň je to v podstatě úplně revoluční věc :)

Líbilo se mi, jak Pavel Mácha nazýval askety právě lidi, co se neustále pídí za nákupy, vařením a uklízením nádobí.... :)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 1 month later...

Ahojky.

Zajímalo by mě, jak děláš test na výživový podíl prána/ jídlo.

Moc mě inspiruje Tvoje komunikace s buňkami. Můžeš to prosím rozepsat.?

Poslední dotaz ; S Henrim komunikuješ přímo a ve francouzštině, nebo máš prostředníka? Francouzština není moje hobby.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...