Přejít na obsah
Breatharián.cz

Překonání půstu


Recommended Posts

Zkoušela jsem držet půst max. 3 dny, ale vydržela jsem jen 2,5 dne, protože mi bylo dost blbě. Byla jsem vyslablá a cítila jsem se jako bych měla kocovinu z alkoholu (mírné pobolívání hlavy, špatný pocit na žaludku, skleslou náladu, zkaženou chuť v ústech, nechuť pít vodu - byla příliž sladká). Také mi vadí při půstu kručení v žaludku v práci. Pracují v tichém prostředí a je mi nepříjemné tím otravovat kolegyně. Existují nějaké triky, jak kručení v žaludku zabránit a překonat stav kocoviny při půstu? Díky za rady...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Půst nepřekonávej násilím. Jsou to příznaky detoxikace. Raději dělej krátké půsty, které Ti nebudou dělat problémy, např. každý týden 1 den. Až se víc detoxikuješ, příznaky se budou stále zmírňovat. Každý půst bude čím dál snazší, později už nebude dělat problém držet delší půsty, ani pak nepoznáš že držíš půst (ani žaludek už po opakovaných půstech nekručí).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U vody se rozhodně řiď hlavně pocitem potřeby a nijak se s vodou neomezuj ani se do ní nenuť. Organismus sám ví nejlíp kolik vody potřebuje. Jenom v případě, kdy je moč hodně tmavá a např. se točí hlava a je slabost (příznaky vysoké intoxikace), pomůže zvýšení množství vody. Na příznaky slabosti a pokleslé nálady je dobré ještě přidat více pohybu - jen ale mírný pohyb, např. procházky nebo nenáročná cvičení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem na sedmém dni a zjistil jsem fascinující skutečnost. Totiž že má práce mě připravuje o veškerou energii. Když přijdu do práce, pomalu se nemůžu ani hnout, protože na to nemám sil a plánuju, jak s půstem doma skončím, když ale odejdu z práce, jsem zase naprosto nabitý a bez problému funguji dál bez jídla.

salvia, chuť k jídlu se vytrácí po čtvrtém dni a hlavně je ze začátku naprostý nesmysl, mít něco k jídlu doma natož plnou lednici. I u mě to krachovalo několikrát kvůli tomu, že jsem si říkal: co bude s tím výborným jídlem? Breathariánství je o tom, najíst se pouhou myšlenkou na jídlo, které dobře znáš ...ucítit chuť a vůni i bez toho, aby něco bylo v puse. Jsou to stavy vědomí člověka, o které nás systém od mládí odnaučoval. Teď je čas se je zase naučit. Lidské vědomí nemá hranice.

  • Like 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teeepack: díky za info. nakoupila jsem si ze zvyku, ale souhlasím, že je to hloupost mít v době půstu plnou ledničku. Sice jsem vydržela ty tři dny, ale dnes jsem chtěla začít odznova a nemohla jsem, právě kvůli jídla v ledničce, kterého mi bylo líto vyhodit. Tento týden začnu znovu nebo existuje nějaká minimální doba pauzy bez půstu mezi půsty?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mezi půsty se doporučuje udělat pauzu 2x násobek délky doby hladovění. První násobek je návratovka, kdy se regeneruje fyzické tělo (např. obnovuje se hmotnost) a druhý násobek je pro regeneraci životních sil a obnovu metabolismu. Dají se zvládnout i pauzy 1x násobek, ale je větší nebezpečí, že při půstu selže psychika a člověk půst předčasně ukončí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak já jsem po jedenáctém dni začal zase pomalu papat. Ne že bych nevydržel další dny, ale váha byla na 65kg a to je z 95kg před rokem a půl docela mazec :)) Při tomto posledním půstu jsem ponal, že o energii Vás může připravit ůplně něco jného, než je fyzická činnost.

Již po týdnu bez jídla jsem v práci začal pociťovat akutní nedostatek energie a to takovým způsobem, že jsem se snažil vyhnout jakémukoli pohybu a myslel si, že žádný pohyb nezvládnu. V tomto stavu jsem už měl několikrát naplánnováno, jak hned po příchodu domů půst ukončím a začnu jíst. Co se ale nestalo, když jsem odešel z práce? Hned jak za mnnou bouchly dveře v práci ze mě všechno spadlo a já jsem byl zase v nádherném stavu svobody a energie, takže žádné jídlo nebylo nutné. Další den v práci se zase opakovalo "utrpení" přestože jsem nemusel dělat nic :)

  • Like 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 4 weeks later...

řekl bych že tvoje emocionální vědomí se nesmířilo s váhou a práce asi taky nebude ůplně "výživná", a dá se říci že během přechodu tak mezi 10-13. dnem je fyzická náročnost nejintenzivnější a mnoho lidí začne znovu jíst aby nabrali energii....

mě se to stalo již dvakrát při pokusu o přechod....vydržel jsem poprvé 11 a podruhé 10 dní a opět jsem začal jíst....

po třetí jsem už nezaváhal :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 1 month later...

Zkoušela jsem držet půst max. 3 dny, ale vydržela jsem jen 2,5 dne, protože mi bylo dost blbě. Byla jsem vyslablá a cítila jsem se jako bych měla kocovinu z alkoholu (mírné pobolívání hlavy, špatný pocit na žaludku, skleslou náladu, zkaženou chuť v ústech, nechuť pít vodu - byla příliž sladká). Také mi vadí při půstu kručení v žaludku v práci. Pracují v tichém prostředí a je mi nepříjemné tím otravovat kolegyně. Existují nějaké triky, jak kručení v žaludku zabránit a překonat stav kocoviny při půstu? Díky za rady...

Pokud jsem držel půst tak kručení žaludku jsem zrušil pitím velkého množství vody. A teď se mi osvědčilo proti bolesti hlavy voda s trochou přírodního džusu. Vůbec se nemusí člověk omezovat v množství. Jednou jsem dokonce vypil i 4 litry vody během jedné hodiny a dost mě to pročistilo. I když v práci takové množství za krátkou dobu není vhodné kvůli času strávenému na toaletě :) .

Jinak doporučuju popíjet vodu po doušcích trvale celý den. Nejlepší jsou na to plastové flašky Rajec nebo Mattoni, které mají víčko, které se nemusí zavírat a přesto nevytečou.

Hlavně je třeba si zajistit psychickou pohodu, jinak se to dělat nedá. Negativní prostředí zásadně narušuje celý proces. Je třeba si vytvořit pozitivní nebo neutrální prostředí. Čím méně toho ostatní ví, tím lépe.

Přeju ať to zvládnete

Lion

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 1 year later...

Myslím, že celoročne dodržiavať striedmy denný režim, teda začať jesť až keď som hladný a včas končiť keď som najedený....pričom sa dodržiava stará pravda  Ber jedlo ako liek ...ďaleko viac upevňuje vôľu a imunitu ako nadšené dlhodobé pôsty striedané s úpadkom do neúmerného  jedenía

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 1 year later...
  1. Dobrý den, chci se zeptat, zda je zdravé  a v pořádku držet pouze vícedenní půsty.. začal jsem v červnu 3 denním, poté v říjnu 7 denní, ted si dávám 3 denní... chtěl bych si dávat půst jen dvakrát za rok, ale vícedenní... je nutné se na vícedenní připravovat jednodeními, nebo nemusím... žádné velké problémy mi 3 ani 7 denní nedělá a cítím se po nich dobře.. všude ale čtu, jak se na vícedení lidé připravují jednodeními.. na to už ale vuli nemám... já se dokopu dvakrát za rok... díky za odpověd 
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 5 years later...
V 30. 4. 2012 at 11:31, Teeepack napsal:

Tak já jsem po jedenáctém dni začal zase pomalu papat. Ne že bych nevydržel další dny, ale váha byla na 65kg a to je z 95kg před rokem a půl docela mazec :)) Při tomto posledním půstu jsem ponal, že o energii Vás může připravit ůplně něco jného, než je fyzická činnost.

Již po týdnu bez jídla jsem v práci začal pociťovat akutní nedostatek energie a to takovým způsobem, že jsem se snažil vyhnout jakémukoli pohybu a myslel si, že žádný pohyb nezvládnu. V tomto stavu jsem už měl několikrát naplánnováno, jak hned po příchodu domů půst ukončím a začnu jíst. Co se ale nestalo, když jsem odešel z práce? Hned jak za mnnou bouchly dveře v práci ze mě všechno spadlo a já jsem byl zase v nádherném stavu svobody a energie, takže žádné jídlo nebylo nutné. Další den v práci se zase opakovalo "utrpení" přestože jsem nemusel dělat nic :)

To je úžasné, jak nás to také může krásně nasměrovat kam chceme a kam ne. Vyměnil jste práci? Gratuluji k takovému úbytku váhy, dosáhl jste ho pusty, nebo i dietami mezi půsty? Právě začínám půst sedmidenní :) destilovanou vodu vyrabim tak, že nechám polovinu zmrznout, nezmrzlou polovinu vyleju a pak piju tu premrzlou ještě prefiltrovanou aktivním karbonem. Nemůžu na tom být nic škodlivého?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...