Přejít na obsah
Breatharián.cz

T.Milda průběh mého půstu


t.milda

Recommended Posts

Ahoj, dnes už je to nějaký ten den, co držím půst, tak jsem se rozhodl tady dát mé každodenní poznámky, aby i ostatní co s půstem nemají zkušenosti, věděli co je čeká.

Těchto informací s každodenními informacemi o držení půstu je na netu poměrně nedostatek. Pro ty co nemají s půstem moc zkušeností, tak podotýkám že tohle není můj první půst a nikdo by neměl, pokud nemusí, naskakovat ihned na víc jak sedm dní.

Den přípravy: Je neděle dopoledne vážím 86 kg.cítím se naprosto skvěle a mačkám dva stroužky česneku, abych si na nich mohl pochutnat(žaludek protestuje). Česnek způsobil, že jsem na jídlo neměl ani pomyšlení. Vařím trochu vody, ve které nechám povařit a vyluhovat bobkové listy, které popíjím po troškách. Tento den nepovažuji jako den půstu právě kvůli těm dvěma stroužkům česneku dopoledne.

  1. Den: hlad pociťuji velmi mírný, řekl bych, že jsem dnes žádný hlad ani neřešil, předchozí půsty jsem to řešil pitím vlažné vody, ta mě zasytila. Váha ukazuje 84 kg. Večer cvičím pět Tibeťanů v domnění, že získám nějakou energii navíc.
  2. Den: svižná procházka ráno i odpoledne. Cítím se moc fajn, občas pokud vstanu rychleji tak se mi trochu zamotá hlava, (začínají se uvolňovat toxiny) možná je to způsobeno i tím že piji velmi málo. Odpoledne se dostavuje chvilková reakce hladu, tak jsem se napil trochu vody. Dnešní den hodnotím z cela bez problémů. Stoupnul jsem na váhu a ukazuje 81 kg Tibeťany vypouštím a svižné procházky také. Budu muset začít chodit pomaleji, jinak se zachvíli ztratím.
  3. Den: ráno opět krátká procházka a odpoledne také, hlavně proto že jsem přestal jezdit do práce autem. Celí den jsem se cítil dobře, nepociťoval žádné problémy, jen se mi každým dnem zhoršuje dech. Čistím si zuby slanou vodou, ale nepomáhá to, někdo někde psal, že se ten zápach nedá popsat, tak to tady napíši. Dnes je to jako bych měl v pusy kousek masa, které tam je cca 1 ? 2 měsíce v rozkladné fázy. Z toho důvodu jsem si povařil hřebíček a nechávám ho louhovat do zítřejšího dne, abych mohl v práci občas vypláchnout pusu, snad to pomůže. Váha ukazuje 81 kg.
  4. Den: Tak jsem došel z práce a cítím se hodně dobře, ještě zajdu pro mojí holčičku do školy, abych se ještě prošel. Zaznamenávám, že když chodím tak nabírám energii. Váha ukazuje 81 Kg což je hodně zvláštní, protože při minulém půstu jsem shazoval každý den. Myslím že tělo se od minule moc nezaneslo a tak stačilo dočistit ten zbytek. Pokud to takhle půjde dál, tak počítám, než dojdu na 75 Kg, tak budu mít za sebou 14 ti denní půst. Hřebíček pomohl ale je třeba proplachovat častěji, za chvíli je to zpět.
  5. Den: Je pátek a opět žádné změny vše v nejlepším pořádku. Občas během půstu provozuji clisterium donáre pro vyčištění střev. Váha 80,5kg.
  6. Den: nes po škole jsem vzal rodinku na delší procházku. Jinak žádné změny. Váha cca 80 kg.
  7. Dne: šní den jsem byl na křtinách, ještě pře, jsem si udělal malou procházku. Dnes to bylo docela náročné, všude tolik pochutin, do dnešního dne jsem zaznamenával jen mírné chutě a občas hlad, ale dnes jsem uvažoval, že to přeruším a něco zobnu. Váha 79,5 kg.
  8. Den: Ráno jsem jel do práce autem cítil jsem jako by mi chyběla energie, zítra opět pěšky. Celý den opět bez problémů. Váha 79 kg. Den zakončuji klystýrem.
  9. Den: Dnes jsem šel opět pěšky jak do práce, tak z práce a hned pro svoji holčičku do školy. Cítím se naprosto skvěle, dnešek je nádherný den, svítí sluníčko a jsem plný energie. Váha 79 kg. Váha se hlavně řídí tím, zda člověk byl na WC, nebo jsem nalitý vodou. Mělo by se to brát +-0,5 kg rezerva.
  10. Den: Dnešní den jako vždy, měl jsem nějaké ježdění autem cca 250 km. Nepociťoval jsem žádné zvláštní zpomalené reakce ani nic podobného. Už dva dny mám v ústech neustále sucho, do dvou hodin jsem vypil 2 litry a odpoledne jsem pokračoval dalším litrem. Tchýně začíná prudit, a má spoustu důvodů proč bych měl přestat držet tento půst. Do toho mi manželka hlásí, že na nově zrovna proběhla zpráva o tom, že dva lidé zemřeli na půst 21 dnů. Tak na to mrknu a uvidím v čem je zakopaný pes. Dnes mi manželka hlásí že už nemá nervy na to jak jí mamka pořád nadává že mi nic neřekne na to že ještě nejím. Prostě taková normální situace když někdo nechápe situaci druhého, a je přesvědčen o své pravdě. Můj osobní názor je, že ten kdo se zabývá půstováním teď, tak předběhl dnešní dobu o 500 let dopředu. Jsem přesvědčen o tom že tyhle věci se začnou zcela normálně a přirozenou cestou otevírat minimálně za 400 let, to už snad lidé pochopí že jsou pouhými ovcemi, které slouží pár vyvoleným.
  11. Den: dnes ráno jsem cvičil pět tibeťanů, opět pěšky do práce a z práce, ale dnes nastala změna. Dnes jsem začal pociťovat únavu a nebylo mi moc vesele. Nevím čím to je ale mám už asi 4 dny oschlé a popraskané kolem rtů, vody si myslím že piji dostatek. Pokud jedu autem tak se mi sedí dost blbě, něco mě pořád tlačí pod žebrami, jako bych to měl celé namožené, je to v místech kde končí žebra a začíná břicho po bocích. Kdyby někdo věděl o co jde tak písněte, určitě nejsem jediný kdo má tento problém. Jinak nepociťuji žádné větší změny. Ještě mě čeká clisterium donáre, urinoterapie, pomodlit a spát. :) Ještě abych nezapomněl, váha 77,5 kg. Zítra máme pátek a já se chystám zhřešit šálkem bylinkového čaje, tak nevím zda je to velký problém nebo ne.
  12. Den: Dnes celý den bez potíží, cestoval jsem vlakem do Prahy, tak po ránu žádný pohyb měl jsem čas skoro dočíst knížku. Jak jsem vystoupil z vlaku tak jsem místo na metro šel pěšky mým směrem přes Václavské náměstí a dolů k Vltavě směr přístaviště, bylo to daleko a časová tíseň mě donutila sednou na tramvaj. Večer jsem šel kolem Vltavy z přístaviště až pod Petřín. V čajovně http://bily-jerab.cz/ na Smíchově, kde se linuli nádherné vůně z vegetariánské kuchyně, jsem měl jednu konvičku mátového čaje, tak nevím zda něco tím čajem nepokazím. Pozor?? na netu je čajovna na opačné straně ulice. Už se těším, jak pojedu do Prahy a zajdu se tam najíst. Po příchodu na ubytovnu jsem padnul jako špalek.
  13. Den: Dnes opět cesta vlakem, bylo to dost vyčerpávající. Po vystoupení z vlaku jsem se cítil dost unavený a je mi celou cestu zima. Jinak se cítím docela fajn, zrovna se chystám do horké vany s bylinkami, pustím si joganidru a uvidím. Po koupeli vždy když vstanu, tak se mi hodně zamotá hlava. Okamžitě clisterium donáre. Po shlédnutí černé substance podobné černé kávě, celé kolo opakuji. Pro ty co nemají zkušenost, lepší dát méně a po chvilkách se otáčet z levého boku na záda, 5 minut, otočka na pravý bok, 5 minut a opačně. čím déle to udržíte tím lále se voda dostane hlouběji, budete jistě překvapeni co to je a kde se to vzalo. Myslel jsem, že po pěti dnech by to mělo být v pohodě ale každý den je to podobné.
  14. Den: dnes se cítím unavený, cítím, že mé nohy jsou oslabené a že na procházce s dětmi, bude asi problém. S přestávkami jsme to zašli, ale pořád cítím, že jsem hodně oslaben. Po příchodu lehám do postele, a pouštím joganidru. Trochu to pomohlo ale ne nijak extra. Úplně jsem tady zapomněl psát váhu, dnes jsem stoupnul na váhu a ukazuje 77,5 kg. Potom jsme šli na narozeniny. Osobně jsem neměl žádný problém s jídlem, ale jak se začalo něco péct v troubě, tak jsem nasával lahodné vůně linoucí se z kuchyně. Cítím se skvěle, ale pociťuji únavu nohou, jsou velmi oslabené. Večer jsem si udělal bylinkovou koupel a ve vaně joganidru. Jsem jak znovu zrozený. Ještě nachystám zeleninu na zítra abych si mohl udělat čerstvou šťávu, clisterium donare, pomodlit a spát. Zítra přechod.
  1. den přechodu: dnes ráno jsem udělal cca 0,3 L džusu a naředil vodou do půl litru. Do 15 hodiny jsem to pojíjel a cítíl se najezen. poté jsem si udělal ještě jednu flašku, kterou jsem do večera sosnul po malích doušcích.
  2. dnes opět čerstvý džus cca naředěný litr, odpoledne 0,5 l. neředěného džusu. Večer hrníček zeleninové šťávy (mrkev, celer, petržel a cibule) a myska povařeného zeleninového pyré s naklíčenýma mungo fazolkami. Po pyré mi něco tlačí v žaludku. Jinak celí den jsem úplně v pohodě. Nepociťuji žádný hlad, což mě trochu překvapuje.
  3. dnes do 15: 00 dvě malé misky mixované zeleniny. od třetí piji zeleninovou šťávu cca 0,7 L. Jinak vše v pohodě.
  4. Pozor dnes nastala změna, včera jsem měl zanedbatelné tlaky v konečníku, dnes dopoledne jsem zjistil, že mě to bolí více a že mám hemeroidy. Pátrám v paměti kde jsem mohl udělat chybu a moc věcí mě nenapadá. včera jsem dělal domácí ovesné musli, večer jsem samozřejmě ochutnal, odpoledne když jsem byl s dětmi a manželkou, tak jsem je pozval na zmrzlinový pohár, já zůstal bez poháru, ale jak už to bývá, děti mi museli dát ochutnat jak moc dobrou zmrzlinu mají. Nemyslím si že by to mohlo být hlavním důvodem. Tak nevím, co jsem mohl udělat špatně, protože tlaky nastali ještě před tím, než jsem měl zmiňované věci. Prosím toho kdo ví co se mohlo stát ať tady něco málo o tom písne.
  5. dnes začínám jíst, snídaně, tvaroh s lněným olejem a ovesnými vločkami na sladko, ovoce, oběd čočková pol. s chlebem, ovesné musli hmm ani raději nepíši kolik, espreso s mlékem, tak uvidím zda to přežiji. Večer se chystám na clisterium donare.
  6. dnes už jím i mexické fazole s trochou mletého masa, a ktomu spoustu dalších maličkostí jako espreso, čokoláda, musli, chleba a další.
  7. dnešní den zakončuji celí půst a tímto bych chtěl tendo deníček ukončit. Přechod jsem trochu urychlil, a udělal nějaké ty chyby o kterých se ještě zmíním, aby ostatní nedělali stejné hlouposti jako já.

    Shrnutí půstu najdete níže, včetně problémů s půstem spojených.
  • Like 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Všichni máme podobné problémy :)) Totiž ne ani tak sami se sebou, ale s nechápajícím až zlým okolím. Ani u mě to není jiné. Dle naprosté většiny mých "blízkých", mi "ruplo v kouli".

Přeji chladnou hlavu a vytrvat, zároveň se při tom naučit, co se dá komu říkat.

Držím palce...

  • Like 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Do toho mi manželka hlásí, že na nově zrovna proběhla zpráva o tom, že dva lidé zemřeli na půst 21 dnů. Tak na to mrknu a uvidím v čem je zakopaný pes

Vyjímečně jsem tuhle zprávu zachytila, protože jsem zrovna v půstu, byla jsem též rodinou upozorněna na tuhle zprávu :)

Co jsem viděla a slyšela pána, tak pil hodně tekutin. Moje osobní zkušenost s půstem i zkušenosti přenesené - během půstu není potřeba zvyšovat příjem tekutin. Zůstat u své obvyklé dávky, obvyklého objemu - běžně piji během dne tak 3 - 4 litry tekutin. Co do složení je pro klasický půst nejvhodnější pouze destilovaná voda, vyjímečně čaje bylinné. A také vlastní urina.Jinak nic. Je obtížné přestát s veselou myslí acidobazické krize, dá se to.

Výborné zkušenosti mám s fyzickým pohybem, masážemi, urinoterapií. Tohle všechno obnovuje energie, urychluje průběhy detoxikací. Pokulhává u mne výplach střeva, přiznávám.

Osobně si myslím, že je důležitá příprava na půst jak fyzická, tak psychická. Fyzická u mne spočívá v převážně vitariánské stravě (hlídám si minimálně nadpoloviční většinu živé stravy v jedné porci), naprosté vyřazení solí z jídelníčku a složení jednotlivých složek jídla v jedné porci. Psychická je snadná - víra v sama sebe a sebeláska.

Krásný postup čištění děla v sedmi krocích je přístupný na mnoha místech - např. MUDr. Partyková jej uvádí ve svých knihách.

Podstupuji pravidelně očistu kloubů.

Držím palce, vydrž

Hanka

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, ještě jsem zapomněl napsat něco o té reportáži na nově, myslel jsem že to bude něco vážného a ono nic.

Chlap se rozhodl držet půst, tak to svedl na vládu. Předpokládám, že si stanovil 21 a potom zase začne normálně fungovat.

proč nespojit dobré s užitečným? Ten druhý to vzal zase nějak zhurta, 90 dnů a pokračovat v jeho stavu, to si myslím, že šlo spíše o sebevraždu jak o nějaký půst.

Kdo ví, televize vždy vytáhne ty nejzajímavější perličky. To je přece živí, každý má zdraví selský rozum a umí si udělat obrázek sám.

Jinak děkuji za podporu, měl jsem v plánu 14 dnů, s tím že raději budu při zemi a budu šťastný, když udělám sedmičku. Uvidím zda dojdu k té 14tce.

Přeji všem to nej, zatím ahoj

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neboj, když jsem držela svůj první půst, tak jsem si původně říkala, že dám tak těch 7 dní, pak se mi nechtělo nějak začínat jíst, tak jsem prodlužovala a prodlužovala až z toho bylo 30.

Naslouchej svému tělu a ono ti řekne, co chce a co je pro něj dobré.

Hodně štěstí

Hanka

  • Like 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj s tím prodlužováním jsem to takhle měl v plánu, ale bohu žel, manželka i když mě ze začátku podporovala, tak teď mi nadává že jsem jako chrt, a že můj zadek odcestoval do teplých krajů, a že takového chlapa si nikdy nepřála. Tak to dnes na 99% ukončím. Začínám se cítit trochu unavený, ale to bych jako impuls k ukončení za jiných podmínek nebral. To že jsem unavený, dávám za vinu včerejšímu dni, kdy jsem půl dne seděl ve škole, a zbytek jsem strávil ve vlaku. Takže včera bez pohybu a to je hlavní důvod mé únavy. Za chvíli se chystám na procházku s dětmi tak uvidím, zda to potom bude lepší.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Shrnutí na závěr:

Celí půst zcela jistě ještě zopakuji, ale první budu muset nabrat nějaké to kilo navíc. Příště se určitě lépe připravím, než začnu, tak upravím stravu na vyčištění organismu. Určitě bych na příští půst měl mít v rezervě nějaké bílkoviny v podobě svalové hmoty. Začnu před půstem běhat, abych mohl běhat i při půstu. Zcela jistě je hodně důležité při půstu mít daleko více pohybu než obvykle!!! Všude se sice píše o tom, že by se mělo hodně chodit, ale nikdy jsem to nevnímal jako nejdůležitější věc. Proto tady opět potvrzuji, že lehký pohyb při půstu, je asi ta nejdůležitější věc, pokud nechcete ztrácet kilogramy. Pro příště se připravím tak, že bych chtěl při půstu i běhat. Chtěl bych si vyzkoušet, zda pohyb jako je běh, je schopen dodat více energie než jen dlouhé procházky. Ten kdo by chtěl hlavně shazovat kila, tak dlouhé půsty nedoporučuji. Těmto lidem raději doporučím, přestaňte jíst maso a přestaňte kupovat v obchodě polotovary a tovary. Držte krátkodobé půsty a začněte si všechno jídlo připravovat sami. Např. nekoupím si fazole v plechovce, ale namočím si je a druhý den uvařím, koupím si obyčejný kyselí jogurt a do něj vložím trochu medu a lněný olej, popřípadě spařím ovesné vločky a přidám do něj. S takovou stravou máte jistotu, že se vaše tělo začne čistit a ne do nekonečna zanášet. Potom můžete jíst, kolik chcete a stejně nepřiberete.

Už to bylo zmiňováno mnohokrát, ale stejně to zopakuji, ten kdo půst jednou vyzkouší, tak ne něj neřekne nic špatného. Ten kdo ho nezkusil, tak bude vždy vysvětlovat proč by jste ho neměli držet. Proto když držíte půst, tak to ze začátku nikomu neříkejte, lidé si sami všimnou že jste jiní, že se na Vás něco změnilo, potom jim vezmete vítr z plachet, když jim řeknete že už jste neměli v ústech ani zrnko máku již x dní, a kupodivu stále žijete a navíc se cítíte skvěle.

Čtrnáctý den, pokud něco počtete o urinoterapii, tak vás přesvědčí o tom že se vše změnilo, že je vše úúúplně jinak než před několika dny.

Chyby které jsem udělal při přechodu:

S největší pravděpodobností jsem se dopustil závažné chyby, když jsem si dal první nebo druhy den kalcium v šumivé tabletě!!! Další chyba byla když jsem si připravil džus s grepu, jablek, mrkve a pomeranče!!! Takový džus je hodně silný hlavně díky grepu! Proto bych doporučil dva dny přechodu pít jen ředěné džusy mírně sladké, to co jsem pil já hned druhý den, mě zřejmě podráždilo sliznice v celé trávicí trubici a projevilo se to tím, že jsem měl po dvou dnech opary a hemeroidy které se většinou objevují když v zažívací trubici probíhá nějaký zánět, popřípadě jiný vážný problém. Mixovaná zelenina druhý den přechodu asi také nebyl nejlepší nápad. Po džusu by mělo být něco co vám zakryje sliznice, třeba nějaká hodně jemná kaše, třeba ovesné vločky s klíčky, nebo třeba rozvařená rýže dle receptur ajurvédy. Dále postupovat pomaličku, krůček po krůčku. Cítím že se něco odehrává v tlustém střevě, ale nevím co, tak proto buďte hodně opatrní.

Mějte se všichni moc krásně a držím palce všem kteří právě začínají s novým půstem.

T.Milda

  • Like 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 5 months later...

Ahoj, je konec prázdnin a po neskutečném přejídání se pokusím o další půst. Ze začátku jsem nemohl nabrat zpět své kila, tak jsem tomu musel trochu pomoci tím, že jsem si začal kupovat cocacolu a dělat nezdravá jídla. Dopracoval jsem to až na svých 91 kg. Mám v plánu udělat 21, jestli se tam dostanu a budu pokračovat dále je ve hvězdách, moc bych si přál dopracovat to až na 40.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Proč se snažíš o nabrání kil? Nevím sice výšku, ale 91 kg je už docela dost (jestli nejsi kulturista). Při pročišťování půsty a zdravější stravou je běžný pokles váhy, protože jdou pryč toxiny a tuky ve kterých byly vázané. Např. při 185 cm může být běžná váha až tak nějak k 70 kg (když se člověk nehýbe). Váha se pak nabírá pohybem a nárůstem svalstva. Řešit váhu cocacolou a nezdravými jídly je také hloupost - protože to znamená, že se uzavírají toxiny do tukových buněk, čili nárůst váhy je v tom případě projevem toxikace organismu a exekt půstu se tím ztratil. Jestli usiluješ o přechod na pránu, tak bez důkladného pročištění půsty a čistší stravou to nepůjde.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 2 weeks later...

V tom s tebou souhlasím, potřeboval jsem nabrat kila z důvodu, že kdybych po sedmičce vážil pod osmdesát, tak bych to měl doma dost těžké.

teď mám za sebou 11 den a jsem pořád nad osmdesáti kg. manželka už se pomalu smířila s tím že asi skončím na 70 kg. Zatím se cítím skvěle, energie mám také dostatek, tak věřím, že se dostanu do mého cíle. (moje výška je 187cm)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnešní den jsem si naplánoval malou tůru v Tatrach, šel jsem na Roháče 1962 m/n.m. do Smutného sedla ze Zuberce.

Musím uznat, že jsem sáhnul na dno svých sil, původně jsem myslel, že udělám i Tri Kopy ale musel jsem to vzdát.

14 tý den mám za sebou a cítím se naprosto v pohodě, výšlap jsem pociťoval jako něco, co mi bere neuvěřitelné množství energie. Stačilo trochu odpočinou, energie se vracela rychle zpět a mohl jsem pokračovat.

Moje váha se přehoupla pod 80 kg na 79,5 kg.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak dnes je to 20 tý den, bohužel jsem se nachladil, i když nechápu proč, všude se píše, že všechny nemoci se normálně vyhýbají půstujícím. Je fakt, že při včerejší procházce mi byla trochu zima ale to je mi poslední dobou pořád. Poslední dva dny pociťuji větší únavu, necítím se úplně nejlépe ale věřím že minimálně 21 udělá.

Celí půst jsem se snažil hodně chodit, když bylo špatné počasí a nebyl jsem venku dva dny, tak jsem cítil velký úbytek energie, jinak do dnešního dne dělám aspoň pár dřepů a kliků. Moje váha je 78 kg.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 2 weeks later...

22 den jsem to ukončil, odpoledne jsem se rozhodl že to ukončím. Musím uznat že jsem měl dost sil na to, pokračovat dále, během tohodle půstu jsem zjistil jednu zásadní věc, jsem schopen bez větších problémů žít bez jídla klidně i déle než jen 21 dnů. Problém je v tom že miluji vaření, ochutnávání jídel a vše kolem gastronomie. Proto jsem také ukončil tento půst, už jsem se těšil na všechny ty jídla která musím ochutnat když je uvařím, bylo to něco tak strašnýho, když jsem vytvořil gastronomickou pochoutku kterou musela moje žena degustovat a říkat mi že je to ok. Opak byl pravdou, když jsem ochutnal svůj výtvor s odstupem času, tak jsem věděl že manželka nikdy nemůže správně posoudit co je ještě třeba k opravdové dokonalosti dané potraviny. Zrovna teď se chystám najít si práci v Praze v gastronomickém oboru. Všem přeji hodně úspěchů. Pamatujte při půstu na jedinou věc!!! pokud máte vydržet bez problémů, tak musíte zachovat čisté střeva!!! Pokud bych měl někdy někoho provádět půstem, tak jediná rada by byla, clisterium donáre každý den nebo hydrokolon co možná nejčastěji jak to půjde, jen tohle vás udrží v perfektním stavu, bez únavy a pocitu vyčerpání.

Tak jen do toho. :-)

  • Like 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 4 weeks later...

Ahoj.

Několik suchých půstů jsem dělal (postupně v odstupu během cca jednoho roku 1,2,3,4 a 10). V té době jsem ale měl za sebou už asi rok a půl normálních půstů (do tří týdnů) a roky v podstatě rostlinné stravy, takže jsem nebyl až tak zanešený a líp je snášel.

Než jsem se do nich pustil, znal jsem osobně dva lidi, kteří vydrželi těch 10 dní. Jeden z nich je paní Vilma Partyková (ta je prý dělala 3x a o.k.) a druhý je můj známý, který udělal 9 dní s velkou chybou při návratu, takže musel, hned jak to šlo, udělat těch 10 a tentokrát správně. Což se mu podařilo.

Takže dá se to, ale je to docela náročná disciplína:) a na základě informací jenom z internetu bych se do toho asi bál jít.

Určitý návod najdeš každopádně v knize Hladovění pro zdraví:http://www.urinoterapie.eu/pust_new.htm a s MUDr. Partykovou se můžeš cca 1x za měsíc v Praze setkat a probrat to podrobně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je dost důležitá strava před suchým půstem (já měl suchý max. 7), protože na začátku je potřeba nejdříve odplavit zplodiny stravy. Nejlépe několik dnů před půstem jíst vitariánsky (syrové ovoce a zelenina), vyhnout se soli a aromatickým složkám (koření, cibule, česnek). Případně - nejdříve pár dnů mokrý půst a po odplavení produktů přejít na suchý.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Lada: To bych raději nerozepisoval. :) Plán byl po 7 pokračovat mokrým půstem, jako pokus o přechod na pránu, ale ta 7 byla na hranici mých schopností, udělalo se mi dost těžko z příliš silné intoxikace a tak jsem zachraňoval urychleným návratem ke stravě (zrychlenou návratovkou). Kdybych se vracel řádně, tak bych asi pokračoval den o vodě a pak standardní návratovku podle Pavla - tj. lehce spařenou zeleninou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je právě to. Že je to tvrdý druh půstu... U těch 10ti dnů (u těch devíti patrně taky, u kratších, např. u pětidenního, to prý ale už neplatí /V.Partyková/), má každý z těch dnů vydat za 3 až 4 dny normálního půstu o vodě. Takže jde o hodně a může se přihodit jak v průběhu, tak při návratu ledacos. Taky bych mohl vyprávět. :mellow:

Je tu i nejedna zajímavá otázka. Dostávají tu zabrat ledviny a někoho třeba začnou po pár dnech bolet.Co udělat pak?

Vzít to tak, že tělo si jasně řeklo, že tak dlouhý půst nechce a ukončit půst (s tím, že ty ledviny můžeš taky pak nějaký čas „cítit“ - znám takový případ) nebo si říct, že je to „jen krize, kterou je třeba překonat“ a pokračovat dál?

Jinak se tu doporučuje i trochu jiná návratovka než u klasických půstů, tak proto jsem se ptal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 2 weeks later...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...