Přejít na obsah

Recommended Posts

Přednáška Hira Ratan Maneka o metodě hledění do slunce (tzv. sungazing), jak je dostupná v angličtině na Youtube. HRM podle svých slov od roku 1995 přijímá pouze energii ze slunce a z vody a jak uvádí na svých stránkách, ze společenských důvodů s hosty příležitostně pije čaj, kávu nebo podmáslí. Je známým propagátorem tzv. bezpečného hledění do slunce (během první a poslední sluneční hodiny, během níž sluneční záření neobsahuje UV složku), v přednášce vysvětluje osobní zkušenost s touto metodou, její prospěch pro zdraví těla i mysli a odpovídá na dotazy posluchačů.

1. díl

http://youtu.be/zlCJPxxKoaY

2. díl

http://youtu.be/pfCU_VCvc9k

Sdílet tento příspěvek


Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatní stránky

Tento odstaveček vznikl překladem životopisu HRM, jak je uveden na jeho vlastních stránkách na adrese zde.

"Hira Ratan Manek se narodil 12. září.1937 v indickém městě Bodhavad, vyrůstal v Kalkatě ve státě Kerala a dosáhl titulu strojního inženýra na Keralské univerzitě. Po dokončení studií se zapojil do rodinného obchodu s kořením a podnikání v oblasti loďařství a v této práci pokračoval až do roku 1992, kdy odešel do důchodu.

Po svém odchodu do důchodu začal studovat starověkou praxi "hledění do slunce", která jej přitahovala již od dětství. Jednalo se o starou, ale zapomenutou metoda, který byla v dávných dobách praktikována v různých částech světa.

Poté co se cvičením hledění do slunce zabýval 3 roky, podařilo se mu znovu objevit tajemství této metody. Během svého studia byl inspirován především učením Mahavíry (Lord Mahavir of Jains), který tuto metodu praktikoval již před 2600 lety. Další inspirace týkající se metody pocházela od starých Egypťanů, Řeků a domorodých Američanů.

Od 18. června 1995, žije HRM nadále pouze ze sluneční energie a vody. Občas, ze společenských důvodů pije čaj, kávu nebo podmáslí. HRM dosud absolvoval tři přísné půsty, během kterých přijímal pouze sluneční energii a vodu a byl pod kontrolou různých vědeckých a lékařských týmů.

První z těchto půstů trval 211 dní a proběhl v létech 1995-96 v indické Kalkatě, pod dohledem Dr. C.K.Ramachandrana, odborného lékaře v oblasti alopatie a ajurvédské medicíny.

Následující půst trval 411 dní a proběhl v létech 2000-2001 v indickém Ahmedabádu. Proběhl pod dohledem týmu 21 lékařů a vědců pod vedením Dr. Sudhir Shaha (odkaz na zprávu Dr. Shaha) a Dr. K.K. Shaha, tehdejšího úřadujícího předsedy indické lékařské asociace. Lékař Dr. D. Maurie Pressman, který popisuje své zkušenosti s HRM ve svém článku, se později k týmům při dalších pozorováních.

Na základě vzrušujících nálezů z výzkumu v Ahmedabádu, byl HRM pozván univerzitami Thomas Jefferson University a University of Pennsylvania ve Filadelfii, na 130 dny trvající pozorování. Tamní tým lékařů a vědců měl za cíl pozorovat jeho sítnici, šišinku a mozek a tým proto vedl Dr. Andrew B. Newberg, přední odborník na problematiku mozku, který také vystupoval v nedávném filmu "What the Bleep Do We Know" a Dr. George C. Brenard, přední odborník na výzkum šišinky. Počáteční výsledky zjistily, že buňky šedé kůry mozkové u HRM regenerují. Bylo pořízeno 700 snímků které prokázaly, že neurony neumíraly, ale byly aktivní. Dále se ukázalo, šišinka se u HRM zvětšovalu a nikoli zmenšovala, jak je obvyklé u lidí ve věku mezi 50 a 60 léty a také, že zatímco její maximální průměrná velikosti je asi 6x6 mm, u HRM byla změřeno 8x11 mm.

Lidí, kteří praktikují metodu hledění do slunce a kteří se dobrovolně nabídli k pozorování je velmi mnoho, ale z důvodu nedostatečného financování a dalších omezení nejsou výsledky zdokumentovány. U HRM se podařilo vzácně poskytnout své živé svědectví k pozorování a pokusům na vlastním těle vědeckými metodami v čase několika podstatných časových období. I když se vědci a lékaři shodli na tom, že pocit hladu se při praktikování metody snižuje nebo dokonce mizí úplně, s ohledem na složitost jednotlivých funkcí mozku se jim nepodařilo vysvětlit jak je možné, že metoda hledění do slunce má tak kladný efekt na lidskou mysl a tělo, další výzkum však zatím stále probíhají.

Od roku 2002 HRM cestuje po celém světě, aby přednášel o své zkušenosti s hleděním od slunce, díky které by mohlo lidstvo vyřešit své problémy bez jakýchkoli nákladů nebo gurů. V roce 2009 HRM během 210 dní přednášek o této staré metodě navštívil 80 zemí. Za posledních několik let poskytl HRM v průměru přibližně 300 přednášek na toto téma ročně v různých jazycích. Rozhovory s HRM o hledění do slunce byly publikovány v předních světových médiích včetně BBC World Services, připraveno bylo i několik dokumentárních pořadů. Další zdroje mohou být dostupné prostřednictvím Youtube případně na Google a to v nejrůznějších světových jazycích jako je francouzština, španělština, angličtina, hindština, atd. Mnohé odkazy jsou uvedeny v sekci Sluneční odkazy těchto stránek.

V současné době praktikuíjcí metody HRM zakládají 'Centra léčení sluncem' po celém světě. Pro ty, kteří mají zájem dozvědět se více o sluneční energii coby účinném nástroji léčby, doporučuje HRM tyto knihy: - "Light, Medicine of the Future" od Jacoba Liebermana a "The Healing Sun: Sunlight and Health in the 21st Century" od Richarda Hobday."

Sdílet tento příspěvek


Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatní stránky

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Vytvořit...