Přejít na obsah
Breatharián.cz

K přechodu se chystám


Jerry

Recommended Posts

Díky za předešlé informace.

K přechodu se chystám. Právě dočítám dvou knihu Strava bohů- božská strava. Následovat bude kniha Využití prány, Life From Light a kniha od Henryho (až mi ji někdo přeloží z francouzštiny do češtiny). A samozřejmě jsem viděl i zajímavé filmy ? Na počátku bylo světlo.

Jsem zasvěcen indickým jogínem do jógy (kriya), což vnímám jako výhodu.

Aktuálně řeším sestavení vyváženého chutného jídelníčku s rychlou přípravou. Jakmile pokročím ve zkušenostech, dám vědět.

Je zde jedna nekonečná energie, pokud pochopíme její podstatu a to je láska. Pokud si ji uvědomuji, že ji mohu čerpat ze všeho kolem mne, dodává mi neuvěřitelnou energii.

Jerry

  • Like 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, ahoj Zlati

protože Henri přijede do Čech, tedy se do Francie nechystám.

Právě jsem dočetl dvoj knihu Strava bohů a božská výživa. Dost věcí jsem si uvědomil například já a vy jsme my. Není ty a já, protože žijeme na jedné planetě jsme my.

Přechod dle mne začíná změnou myšlení.

Jasmuheen v knize Strava bohů poukazuje na přínosný vliv Krija jógy. Doslova téměř všichni předchozí lidé, kteří žili z prány, se většinou rozhodovali pro Krija jógu. Zde si dovolím přiložit odkaz http://www.kriya-yog.ic.cz/index.html na ojedinělý seminář Krija jógy kterou již nějaký ten pátek cvičím.

Následovat budou knihy Využití prány, La nourriture pranique a Life From Light až knihy dorazí a někdo je přeloží do češtiny. Kdo se hlásí dobrovolně ;)

Jerry

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Ahojte vsetci,

volam sa Adriana a som z Bratislavy. Kedze som na Slovenskych strankach zatial nenasla nikoho, kto by sa zaoberal breatharianstvom, pripojila som sa k Vam :-). Precitala som si vsetky Vase prispevky a bola som nadsena. Ziskala som dobre rady a odkazy na rozne internetove stranky, ktore mi pomohli mnohe pochopit. Ked budem pripravena na cestu a vyrazim, rada sa podelim o moje skusenosti. Zelam vsetkym vela energie na dosiahnutie vytuzeneho ciela.

Prajem krasny den.

Adriana

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zdravim adriana, tady v čechách je nás víc, už i kvůli návštěvě Henryho Monforta...já osobně projíždím internetové články, videa, zajímám se ve všech směrech..měli jsme v praze také sraz z nákými příznivci breathariánství, což mi taky dalo pár cennýh rad či informací, týkajících se jak přechodu tak o výživě obecně...budu rád, když i ty se podělíš o své cenné zkušenosti...já se ted vyživuji vegansky..dá se říci zelenina, ovoce, bagetka, buráky, olovový olej... při pomyšlení na pránickou výživu, jsem ještě nezaváhal a věřím na sto procent, jen se člověk musí řádně připravit než se vrhne na 21 denní proces... končím ted práci a zaměřim se na sebe a své sebepoznání...přeji tedy všem krásný den

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj všichni,

pár dní na stránky nakukuji a moc děkuji za vaše podněty a zkušenosti.

Sama se o pusty a zdravou stravu zajímám poměrně dlouho,cvicim Jogu,

praktikují pro sebe i rodinu Reiki, zajímá mě vše kolem duchovna.

Velmi mě inspiroval Jarda Dušek, kterému jsem vděčná za pozvání Henriho

Monforta k nám do Ceska.

Mějte se fajn, Jana

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahojte,

dakujem za prijatie a mam taku otazocku ale bude zrejme smerovana skor k zenskemu pohlaviu :-).

Zacala som asi pred troma tyzdnami obmedzovat stravu ale ked prisli "moje dni" mala som celkom problem

aj ked som nebola hladna ale musela som nieco zvachlat :-(. Ako ste to vyriesili ???

A este jeden taky rodinny problem co na to hovoria Vasi rodinny prislusnici ??

Zatial som len obmedzila prisun stravy ako som uz pisala a nestretla som sa velmi s pochopenim :-(((((((.

Dakujem za skore reakcie a prajem vela lasky.

Adriana

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj Adriano,

slovo "zvachlat" znamená jíst i to co nechci či ikdyž nemám potřebu jíst? :)

S "našimi dny" souvisí i hormonální výkyvy - ty nás provázejí vlastně po celý mesíc. Čím jsem starší, tím je to intenzivnější. Pár dní "před" mám stavy, že bych snědla i koně :D Je to docela náročné na zvládnutí a když se přidá nějaká psychická zátěž, tak podléhám :( .

Teď na stejné téma, ale trochu jinak.

V průběhu přechodových 21 dní přišli i "mé dny" a dokud jsem nezačala jíst, tak to ve velmi slabé formě přetrvávalo. S dalším měsícem ovšem nic už nepřišlo, ikdyž jím už normálně, tak čekám, kdy se to objeví. Symptomy kolem ovulace přišly právě v čase té zmeškané menstruace. Počítám, že se mi to jen posunulo. Těhu nejsem , to jsem již zjišťovala :D :D

Co se týká rodiny, tak u nás už jsou všichni zvyklí, že většinou běžnou stravu nejím, vědí, že mi to nedělá dobře. Širší rodina si určitě myslí své, ale nechávají si to pro sebe.

O tom, že začínám s 21 dny jsem nikomu neřekla, ale manžel mě po pár dnech odhalil :D a respektoval to, ví, že bych neděla nic, co by mě ohrozilo.

Krásný den

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

ja se postupně na přechod chystám asi půl roku, z toho 2 měsíce intenzivně.

Jim 1 lehké jídlo denně, někdy 2, záleží na náročnosti.

Jsem hodně časově vytížena, mám 3 děti a dvě práce.

Jednou týdne držím 1~3 dny pusť,taky podle sil.

Včera a dnes. Jsem měla docela energetickou krizi, měla jsem větší psychickou zátěž než obvykle a hned to bylo znát.

Podle řady jsem dala do čaje med a je mi skvele

Menstruaci normálně moc nemám, ale teď jsem měla hodně, až mě to zarazelo...

Doma si postupně zvyklí, potřebovali trochu čas a teď už to nikdo neřeší, nebo mi nic nerikaji

Mějte se fajn ,J

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj lidičky, když jsem viděla přednášku Henriho Monforta, začala jsem shánět informace hlavně na netu. Protože od malička se mi nechtělo moc jíst, všichni mě pořád nutili, abych nebyla hubená. Jídlo mě celý život jenom nafukovalo a nikdy jsem se nemohla "přežrat", takže moje váha je už víc jak dvacet let stále stejná. Cvičím jógu a snažím se taky už víc jak 20 let jíst zdravější stravu, ale vlastně to spíš tak střídám. Myslím, že spousta energie je v hudbě, kterou miluju, takže na mě dost působí a poslední dobou čím dál víc. Po shlédnutí přednášky Henriho jsem snížila dávky jídla a zlepšila kvalitu, tak uvidím, co bude dál, jenom si musím hlídat váhu, nepřiberu a nepřiberu, což je taky divný, když všichni(skoro) to mají naopak. Jídlo mi teda moc dobře nedělá, takže bych se bez něj nejspíš obešla, když pomyslím, co bych tím získala. Ale nebudu předbíhat, budu sledovat svoje tělo, to mám nacvičené z jógy, takže jsem zvědavá, kam mě to zavede. Lidi kolem mě jsou už zvyklí, že s tím jídlem "to mám nějaký divný, pořád ňáký zrní :-))).....když viděj maso na mým talíři, tak se mě ptaj, co se mi stalo :-)))...ale to maso nejspíš vynechám. Zrní mi dělá dobře. Alkohol už téměř skoro nesnesu :-) Takže nechávám tomu volný průběh. Díky za vás za všechny, mějte se zdravě jak to jen jde :-)))))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 4 weeks later...

Zdravím všechny,

objevila jsem tyhle stránky včera a hned jsem se zaregistrovala. Děkuji všem, kteří přispívají a dělí se o své zkušenosti. Na pránu se chystám výhledově. Mám ještě hodně co čistit, i když se zhruba poslední rok a půl stravuji výlučně vegetariánsky, vlastně vitariánsky a zajímám se o to, co do svého těla pustím, v jaké kombinaci a podobně. Svět energií (reiki, Shamballa,energie Země...) mi také není cizí.

Podstupuji v současné době svůj druhý dlouhodobý půst - první 30 dnů, nyní se chystám na 42 dnů. Hodně mi pomohly knihy od MUDr. Vilmy Partykové o půstech a urinoterapii. Též doporučuji.

Krásné dny

Hanka

  • Like 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen tak BTW musím podotknout , že mě potěšil fakt, že cest k přechodu na breathariánství existuje více. Jako většina lidí, jsem se mylně domníval,že 21 dní od Jasmusheen, nebo pozvolnější proces který vydala v dalších knihách, je jediný. Takže jsem si určil vlastní metodu, ve které kombinuji způsoby, které cítím že jsou pro mne dobré.

(Pokud nekdo zkusí metody od Jasmuheen a neuspeje, tak to neznamená jen to že není připravený k breathariánství..ale může to znamenat že tato metoda pro něj není správná. Jasmuheen dostala svoji metodu od jakési nemateriální bytosti a metoda byla určena pro Jasmuheen a jeji skupinu, ale ona se domnívá že je dobrá pro každého na Zemi.)

  • Like 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je chyba, že si lidi myslí, že přechod je možný jen přes 21 dní - navíc často provedou jen fyzické kroky (týden suchý půst a 2 týdny šťávový), ale bez duchovní stránky jim to pak nefunguje. Werdin popisuje různé metody a upozorňuje, že metod je tolik, kolik je lidí: http://www.breatharian.eu/breath/polsko/werdin/zsbj/055.html ... Nakonec jde vlastně jen o 2 body: 1) pročistit se po fyzické stránce, 2) probudit v sobě životní sílu (projevující se jako vnitřní pocit Lásky, radosti a duchovní síly).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 2 weeks later...

Ahoj lidičky :) ......Tak jím asi o třetinu menší porce, někdy i o polovinu, kupodivu nemám hlad, ani když se zapomenu navečeřet :D ....je mi mnohem líp než dřív, žádný trávicí problémy a pocity plnosti a přeplněnosti,taky mě to mohlo napadnout...no ale dřív bych možná nejspíš měla hlad, teď ne. Dost si vybírám co jím a jím s větší radostí, protože vím, že mi nebude zas těžko :) když mám občas mlsnou, kouskem hořké čokolády nepohrdnu ;) ....váhu nemám, takže až mi spadnou kalhoty, tak budu vědět, že tudy cesta nevede :D a něco už vymyslím :) .....mějte se zdravě :rolleyes:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vsetkych Vas s laskou zdravim!

Volam sa Lenka, prave som sa zaregistrovala, mam 24 rokov a pripravujem sa na prechod na pranicku vyzivu. 2roky zijem podla programu LLP (luscious lifestyle program), pricom som to robila intuitivne, ani som nevedela, ze taky program je sformulovany a na zaklade komunikacie s mojou bozskou podstatou som si urcila jar 2013 ako datum prechodu. V sucasnoti sa vyzivujem najmä pranicky, stale som na fyzickom jedle(len ziva surova strava a cerstve stavy) a som ohurena vsetkym, co v sebe objavujem.

Bola by som rada, keby mi niekto napisal, ci je na Slovensku clovek vyzivujuci sa pranou alebo budem prva?

Prajem vela pokoja a radosti. Lienka

  • Like 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Všechny moc zdravím,

jsem moc ráda, že jsem toto forum objevila.

Já už dlouho (cca 8let) jím docela málo a taky mne okolí bombarduje, že jsem hubená a proč nejím a tak. Já si uvědomuji, že mne touto cestou (cítila jsem že mín jídla mi je příjemnější) vede docela traumatický zážitek z detství, kdy se nikdo nezajímal jestli mám co jíst. Pro mne je proto paradoxne cesta výživy ze světla cestou jak pracuji na odstranění strachu z odříznutí - od zdroje (Boha, jídla). Neni to pro mne snadné a vím, že to nebude krátký proces, rozhodně si myslim, že ne 21dní. Dokonce pri posledních meditacích jsem cítila, že tato cesta nemůže vycházet z pocitu nedostatku, pocitu "nedostávání" a proto se musím naučit jíst. Pro mne tedy tato cesta vede přes pravidelné porce výživného jídla..... ale pořád si vizualizuji, že veškeré jídlo, které přijímám je z toho jediného nekonečného zdroje lásky a kdyby tento zdroj-láska mohl tak by lidi které kdy trpěli hladem zahrnuli jídlem jen aby pocítili tu lásku ten důvod proč se to všechno deje....

Takže moje cesta je ted přijímat jídlo, děkovat za nej lásce, snažit se cítit tu lásku , která je v pozadí "jedení" A až se bytost nasytí a přesytí touto láskou pak už sám pocítí, že není nic co by toto spojení mohlo ohrozit.....

S láskou Polgara

  • Like 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 3 weeks later...

Pro pránické adepty - teď s příchodem teplých slunečných dnů (obzvláště těchto jarních) je nejlepší doba pro breathariánské snahy - pročišťování půsty a lehčí zdravější stravou (vitariánskou). Nejen že je tepleji (takže pak tak nevadí pocit chladu vznikající z důvodu snížení příjmu energie z potravin), ale hlavně slunce dodává člověku více životní energie. Energie ze slunce tak velmi usnadňuje přechod, snáz se drží půsty a lehčí strava, protože má člověk více jiné energie než z potravin, takže má tak možnost se snadno pročistit a snáze tak přejít na pránu. A také se cítí optimističtěji, snáze všechno překonává, snáze se odpoutává od závislostí (na jídle). Slunce hodně působí i bez pobytu na slunci, ale samozřejmě čím více na slunci tím lépe. Jistě by hodně pomohlo praktikování Sluneční jógy (Sunyogi Umasankar). ... Takže - jdeme pořádně do toho, právě teď, ne? ;-)

  • Like 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...