Přejít na obsah
Breatharián.cz

Zkušenost s přechodem


Recommended Posts

Ahoj, dlouho jsem tu nebyl a koukám, že je to tu také nějaké neživé :). Má nová další zkušenost s Breathariánstvím je spíše asi negativní. Ti co sem chodí, asi vědí, co jsem absolvoval. Teď momentálně u mě převažují sklony k přežíráníse a hlavně myšlenky především na sladkosti. Samozřejmě že většinou dojde k manifestaci myšlenek v realitě, takže sežeru třeba 7 zákusků na posezení a ještě stále na ně mám chuť nebo dvě kila třešní nebo 7 tyčinek typu MARS/Delissa apod. Fakt mazec! Teď, až mi přijde destilátor, mám naplánovaný zase delší půst, tak uvidím jak se mi to povede. Lednici jsem vyprázdnil, ovšem díky tomu, že ji můj spolubydlící neustále plní a dokonce mi připravuje jídla a nebo pro sebe připraví jídlo, které nedovede před spotřebovat do jeho znehodnocení, mi to neusnadňuje :)). Takže bacha na to, aby se z těch všech potencionálních Breathariánů nestaly cukr požírající zombie :))

Rozhodně mám ale díky neustálému hloubání v kvantovce, bytí a vědomí nové vize o celém tom našem vesmíru atd. Přemýšleli jste někdy o tom, že vše co na Vás samotných funguje, může být ve skutečnosti jakési PLACEBO s 0 - 100% ním účinkem ? Tedy vlastně činnost Vašeho vědomí. A vlastně to co berete jako příčinu Vašeho úspěchu, je ve skutečnosti jenom "zbytečnost" potřebná k tomu, aby jste svou víru proměnili ve své absolutní vědomí, které jako myšlenku manifestujete do přítomnosti? Pak může nastat patrně cokoli, tedy i to, co chemie, lékeřství nebo fyzika, tedy krom té kvantové, nedokáže vysvětlit.

Jak je třeba možné, že se pouhým působením myšlenky, změní chování vody? Viz. objev Masaru Emoto s vodními krystaly atd. atd. Pozor, jsme cca z 80-ti % voda!!!

Podle mě je naše realita, jenom energie dotvářená naším vědomím. Jak to vidíte Vy?

Co když Vás jenom naučili, že kalorie jsou nositelem energie a přitom je to pouze vedlejší změřitelný jev a ve skutečnosti energií potřebnou je prána, která je obsažena v hmotě, kterou přijímáte, jenom díky tomu, že Vás od narození naučili "neochvějnému" přesvědčení, že člověk bez jídla nemůže žít?

Okolí Jičína stále vyzívám na osobní setkávání. Domluva je možná na tel. 602 207 803 .

Přeji nádherný den, plný neustálého objevování a bádání a teším se na všechny "hubeňoury" xD

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, dlouho jsem tu nebyl a koukám, že je to tu také nějaké neživé :). Má nová další zkušenost s Breathariánstvím je spíše asi negativní. Ti co sem chodí, asi vědí, co jsem absolvoval. Teď momentálně u mě převažují sklony k přežíráníse a hlavně myšlenky především na sladkosti. Samozřejmě že většinou dojde k manifestaci myšlenek v realitě, takže sežeru třeba 7 zákusků na posezení a ještě stále na ně mám chuť nebo dvě kila třešní nebo 7 tyčinek typu MARS/Delissa apod. Fakt mazec! Teď, až mi přijde destilátor, mám naplánovaný zase delší půst, tak uvidím jak se mi to povede. Lednici jsem vyprázdnil, ovšem díky tomu, že ji můj spolubydlící neustále plní a dokonce mi připravuje jídla a nebo pro sebe připraví jídlo, které nedovede před spotřebovat do jeho znehodnocení, mi to neusnadňuje :)). Takže bacha na to, aby se z těch všech potencionálních Breathariánů nestaly cukr požírající zombie :))

Rozhodně mám ale díky neustálému hloubání v kvantovce, bytí a vědomí nové vize o celém tom našem vesmíru atd. Přemýšleli jste někdy o tom, že vše co na Vás samotných funguje, může být ve skutečnosti jakési PLACEBO s 0 - 100% ním účinkem ? Tedy vlastně činnost Vašeho vědomí. A vlastně to co berete jako příčinu Vašeho úspěchu, je ve skutečnosti jenom "zbytečnost" potřebná k tomu, aby jste svou víru proměnili ve své absolutní vědomí, které jako myšlenku manifestujete do přítomnosti? Pak může nastat patrně cokoli, tedy i to, co chemie, lékeřství nebo fyzika, tedy krom té kvantové, nedokáže vysvětlit.

Jak je třeba možné, že se pouhým působením myšlenky, změní chování vody? Viz. objev Masaru Emoto s vodními krystaly atd. atd. Pozor, jsme cca z 80-ti % voda!!!

Podle mě je naše realita, jenom energie dotvářená naším vědomím. Jak to vidíte Vy?

Co když Vás jenom naučili, že kalorie jsou nositelem energie a přitom je to pouze vedlejší změřitelný jev a ve skutečnosti energií potřebnou je prána, která je obsažena v hmotě, kterou přijímáte, jenom díky tomu, že Vás od narození naučili "neochvějnému" přesvědčení, že člověk bez jídla nemůže žít?

Okolí Jičína stále vyzívám na osobní setkávání. Domluva je možná na tel. 602 207 803 .

Přeji nádherný den, plný neustálého objevování a bádání a teším se na všechny "hubeňoury" xD

Ahoj :) , tak mě napadlo, jak jsem kdysi dávno vynechala ze své stravy skoro ůplně sladidla , a jak jsem potom dlouho nemohla jíst nic sladkého, nechybělo mi to, prostě jsem si na to odvykla....takže ono to jde, stačí překonat tu závislost, která je asi v hlavě, když člověk chce, tak to není tak těžký....a sedm zákusků najednou je teda síla :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 1 month later...

Milí přátelé,

29.7.2012 jsem se vrátil z 21 denního procesu z Francie z báječného horského prostředí plného energie i společného souznění ostatních členů skupiny. Rád se podělím o své zkušenosti se všemi na tomto webu, ale prosím mějte strpení než se mi to uvnitř trochu usadí, protože zpáteční cesta (2 dny autem - každou 1 až 1,5 zastávka a obnova energetického obalu) byla opravdu velmi náročná a ještě teď se dávám dohromady. Stručně řečeno 21 denní proces, jak výstižně charakterizuje Henri, je "housenka" líhnoucí se z kukly a další náročná práce sama se sebou teprve začíná, protože vylíhnutý "motýl" se potřebuje teprve naučit létat a začít naplno žít novým způsobem života. Po 21 denním procesu nikdo ze skupiny nenaskočil do pránické výživy rovnýma nohama a všichni vyrazili zpět domů ve velmi energeticky citlivém stavu, o který je nutné zpočátku velmi pozorně pečovat. Nejdůležitější je stabilizace poklesu váhy a splněné další 2 podmínky (pocit dostatku energie a zkrácená doba spánku)! Nikdo z odjíždějících členů skupiny neměl neomezený pocit energie, který roste pomalu ze dne na den a je nutné velmi rozvážně nakládat s fyzickou zátěží.

Tolik zatím pro začátek a až budu mít pocit, že jsem schopen vše sdělit ostatním, určitě sem svoje zkušenosti napíši.

  • Like 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

... Teď momentálně u mě převažují sklony k přežíráníse a hlavně myšlenky především na sladkosti. Samozřejmě že většinou dojde k manifestaci myšlenek v realitě, takže sežeru třeba 7 zákusků na posezení a ještě stále na ně mám chuť nebo dvě kila třešní nebo 7 tyčinek typu MARS/Delissa apod. Fakt mazec! ...

...a dokonce mi připravuje jídla a nebo pro sebe připraví jídlo, které nedovede před spotřebovat do jeho znehodnocení, mi to neusnadňuje ....

Ahojky všem. :)

Je skvělé, že existuje místo (alespoň na netu) kde si člověk nepřipadá jako exot.

Výše zmíněná citace mi připadá, jako by někdo opisoval …

Je to hodně podobné i u mě.

Při mém předposledním pokusu o přechod na pránu jsem skončil po osmi dnech. Výška zůstala zachována= 185 cm. Váha se smrskla na 55, 3 kg. Ale za 13 dnů jsem už měl 64,8 kg.

Samozřejmě, že se hodně naplní střeva (údajně má nečištěný člověk v tlustém střevě 8-15 kg fekálního kamene) jídlem a odpadem. Ale mám takové podezření, že k tomuhle váhovýmu skoku nahoru mi pomohla nejenom moje žravost po téhle zkoušce, ale i trošku nabíhající pránická výživa.

Koukám se denně do sluníčka, chodím bosky, cvičím Tai-Ti a do toho ,,přesvědčování“ všech částí těla, že tedy s tou pránickou výživou je to lepší. Těžko se to dokáže, ale mám takový pocit …

Pro mě osobně je zajímavým inspiračním filmem, jak přeprogramovat a motivovat tělo (a to na cokoli) film od autorky Byrne-Rhonda ----The-Secret----Tajemství.

Sice trochu v americkém stylu, ale myslím si, že na naší kulturu tohle sedí.

Úžasné příběhy, kdy si člověk uvědomí, že může uskutečnit cokoli.

Mějte se všichni fajn a už se těším na příspěvek Honzy, jak se mu daří dále. Držím palce, aby vše proběhlo v pohodě.

Když jsem prvně viděl lidičky, kteří po absolvování 21 denního procesu začali znovu jíst, ve filmu ,,Na počátku bylo světlo“, tak jsem byl trošku smutný.

Ale teď je mi jasné, že to není boj. Je to souznění a oni prostě zcela nesouzněli.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj všem,

jsem moc ráda, že jsem objevila tuhle stránku, před sedmi lety, když jsem držela svůj první půst, asi 7-9 dní, jsem totálně "lítala", vstávala jsem před úsvitem, běhala jsem rychle a neúnavně, a v tu chvíli jsem si vzpomněla, že jsem někde zaslechla o breathariánství, tak jsem googlila a skoro nic nenašla... nic podpůrného, ještě jsem asi neuměla používat google nebo tam v tu dobu toho moc nebylo,,

myšleka breathariánství mě neskutečně přitahovala,, ale půst jsem ukončila a dalších několik let pokračovala ve veganské stravě s občasnými půsty. Až na začátku minulého léta jsem začla přirozeně s frutariánstvím,, po nějakých 6 měsících jsem se ocitla slintající na hamburgr před mekáčem, vlastně jsem měla krizi a snědla bych cokoli nechutného, hlavně aby to bylo mastný a prostě heavy,, ale ustála jsem to a až v zimě jsem začla jíst z 10-20 procent vařenou vege stravu, k té frutariánské a tyhle bažení po junk foodech zmizely.

A teď tadá po pár týdnech na melounech a rajčatech (zbožňuju melouny!) 21 dní přechodu...

Mám za sebou třetí den, hlad neznám, akorát melancholie, při představě, že bych se už nikdy nemohla zakousnout do melounu, ale nebudu si nic násilně odepírat.

Trochu mě znepokojily některé příspěvky, kde se píše, že např. všichni z monfortova retreatu měli na konci málo energie... či jiné nevydařené pokusy.

Jinak mě překvapilo, že mě vůbec nebolí hlava, jak jsem to při půstech mívala, asi mě to ovoce dost očistilo.

A co mě těší, je neskutečná výdrž při mém učení se cizího jazyka a mé práci na překladu knihy, vydržím u toho asi 20krát déle než obvykle (je pravda, že to normálně flákám...)

To mě fascinuje a inspiruje, že pak budu mít mnoho energie a času na učení nových věcí, čehokoli, co se mi zachce.

A dále mám dilema, mé tělo dostalo neskutečnou chuť na česnek, celý den... napadlo mě kousek odšťavnit a vypít s vodou, takový stroužek česneku má prý 4 kalorie, a šťáva z něj tak půlku? A bylinkový čaj či kafe mají také 2 kalorie...

Nevíte někdo, jestli se to může?

Pak bych také uvítala nějaký sraz v Praze, ale můžu i někam poblíž zajet, ráda se vzdálím z Prahy.

Uvidím, jak to půjde dál a ráda se pak podělím o zážitky z přechodu. Jsem teda dost zvědavá, jak to půjde s mou váhou, díky frutariánství jsem už dost štíhlá...

tak nanapísanou!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A teď jsem se dočetla něco k tomu bažení po zákuskách a tak, jak tu psal Teeepack, zde http://www.librarising.com/health/monyvital.html

"Most people have parasites. If you clean up your system, you clean up the parasites. The parasites are a symbiotic relationship. You don’t get cravings for certain foods, your parasites get cravings for certain foods and you feed the parasites when you satisfy your cravings."

Tuto informaci jsem už četla v knize jednoho ruského autora, co je zatím jen v ruštině. Také psal o tom, že ten kdo má chuť na junk food jsou paraziti v nás, kteří s námi žijí v symbióze a ne my... Proto jsem měla tak ohromné chutě a pomalu mi sliny tekly po bradě při pohledu na smažák v housce s tatarkou,, což bylo po asi 6 měsícich na ovoci, kdy už byli parazity vyhladovělí a chtěli to něčím pořádně vyrovnat...nejspíš...

Třeba malachov napsal knihu "Jak se zbavit parazitů" nebo tak nějak,, poté by už nás ty chutě neměli otravovat.

  • Like 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Česnek, kafe, čaje, žvýkačky, citronová šťáva - ne ani že by se to při půstu nemohlo kvůli obsaženým kaloriím, ale docela Ti zaručuju, že Ti to nastartuje trávení a chutě, neustojíš to a vrátíš se předčasně k jídlu, ať už tomu říkáš půst nebo přechod na pránu. Pokud půst, tak jedině o vodě, nekompromisně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 7 months later...

Absolvovala jsem 21 dní žití na práně a pití vody a čajů. Vzhledem k tomu, že jsem již několikrát držela sedmidenní půsty a vždy jsem měla od čtvrtého dne závratě a velkou slabost, bylo to nyní neuvěřitelně snadné. Po 21 dnech jsem ale nesplňovala tři kritéria o kterých mluvil Monfort - byla jsem už trochu unavená a motala se mi občas hlava, počet hodin spánku se mi nesnížil a váha se úplně nestabilizovala. Jím tedy nyní asi tři týdny dvakrát denně - ráno ovocný salát a večer zeleninový se semínky a občas si dám pár lžiček vloček nebo syrových obilných zrn. Velmi stojím o zkušennosti dalších lidí. Existuje nějaká skupina, která by se vzájemně podporovala? Nebo jsou nějaká setkání? díky za odpověď hanka

Ahoj Hanko.

O skupině nevím, ale něco určitě najdeš.

Jestli stojíš o moji zkušenost, tak můj půst je hlavně o čakrách a dechovém cvičení s přímou vizualizací vstupu prány do jemnohmotných těl a nakonec těla fyzického.

Hodně moc mě zkraje půstování pomohlo cvičení "vnitřní pránajáma". Praktikuje jej škola ing. Jiřího Vacka. Koupil jsem si kdysi cédo a praktikoval třeba i večer u televize.

Podstata přechodu je v tom, že pokud Ti nepracují aspoň spodní čakry na 100%, úplný přechod není možný.

A úplně to nejhlavnější je nevěnovat pozornost vnějším projevům, ale stále se soustředit do vlastního nitra.

Tak jen do toho. Zdraví Honza

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 1 year later...
  • 1 month later...

Ahoj vsichni,

ja jsem poprve absolvovala 21 denni proces v srpnu 2013. Nedelala jsem zadne pripravy a jeste den predtim jsem jedla i maso, zmrzlinu, pizzu apod. Bylo to rozhodnuti, ke kteremu me ale neco vnitrne pohanelo a rikalo mi, ze je to tak v poradku. Jasne, ze jsem videla vsechna videa s Henrim, ale moc jsem do toho nestourala a vydala se svou cestou -sam Henri rika, ze co clovek, to cesta... Jeste chci podotknout, ze jsem 10 let predtim absolvovala kurzy reiki, tudiz pranu mam jiz nejakym zpusobem aktivovanou, a i kdyz se reiki venuji jen okrajove, prana ve mne uz hodne veci vylecila a jak padaly moje bloky, stale jsem objevovala JAKOBY nahodou nove veci - jak funguji energie, jak se stat TVURCEM( to odhaluji prave nyni diky Pavlu Vondraskovi -pristi rok se chystam na jeho kurzy Kvantoveho doteku...) a vse ohledne techto veci...
Proces byl narocny, ale hlavne z toho duvodu, ze zhruba po 4 dnech se zacalo me telo lecit a projevovalo se to misty palenim, jinde krecemi, ktere trvaly treba i 4 hodiny -ale nee, ze by me to vylozene bolelo- jen to bylo nepohodlne. Casto me bolelo i u srdce, a tak kdyz prisla krec u srdce, tak pretrvavajici, ze jsem klesla na kolena a rikala jsem si, ze umru- stejne jsem podvedome vedela, ze je to jen zpusob leceni, ze je to pro moje dobro a pak krec zmizela a musim rici, ze od te doby se bolest u srdce jiz nikdy neobjevila a to jsem ji trpela 20 let a doktori mi rikali, ze mam srdce v poradku, ze to bude asi od zad... ale nikdo mi nebyl schopen pomoci, az tento proces. V prubehu procesu jsem hlavni prvni tyden byla dost bez sily, druhy tyden stridave oblacno az do 10. dne. Pak jsem najednou stihala strasne moc prace, nemyslim moc fyzicke, ale spis takove te kancelarske - srovnavani dokumentu, zalohovani do pocitace atd. ale tedy jela jsem takhle i 10 hodin denne a pak jsem pocitila malou unavu, schrupla jsem si na 5 minut a pak se mi vratily opet sily, jakobych spala snad 10 hodin a ne 5 minut. Oci me nebolely, byla jsem stale plne koncentrovana a ve vsem mela uplny prehled a stihala jsem registrovat i jine veci z meho okoli... az jsem mela pocit, ze jsem snad robot nebo co. Treti tyden se mi vracely fyzicke sily, ale od 19 dne jsem zacala byt nervozni a zacala jsem myslet na jidlo a to narustalo, a tak ihned po skonceni procesu jsem zacala jist a byt velice nestastna, protoze jsem okamzite byla unavena, otupela, potila jsem se a celkove mi bylo tezko. Nyni vim, ze to bylo spatnym naprogramovanim -protoze jsem si telo predem nastavila, aby vydrzelo na 21 dni a ne, ze teprve po 21 dnech zacina to prave blaho- jak to dobre vysvetlil Henri a ja to nyni plne chapu.
Abych to shrnula: procesem jsem prosla, hodne veci se mi v tele uzdravilo a jedna zajimava vec: presto, ze jsem jiz napul pranicka, tak treba ale maso jist dal mi nedela problemy... Prana se mi zacala vizualizovat jako zlate jiskrici svetlo a take se projevuje casto jako sladke sliny. Kdyz mam chut, napojim se a je to vzdycky, jako krasne objeti.
Druhy pokus jsem absolvovala letos v cervnu. Byl to velice hladky prubeh, energii jsem skoro neztratila a leceni probyhalo v daleko mensi mire( uz asi nebylo moc co lecit) . Jo, a podotykam, ze v mem pripade oba procesy predchazely hodne stresujici situace a emocni vycerpani a vzdy v prubehu procesu jsem se krasne uklidnila a vse si srovnala. Takze v mem pripade ani neplati to, ze by se mel provadet, kdyz je clovek v klidu a v pohode.
Ale byl doma muj pritel a ten zacal mit o me strach a porad chtel, abych se najedla - nepomohly ani moje argumenty - zkratka 17.den jsem se rozhodla, ze uz ho nemuzu dal takhle videt a ze se tedy najim, aby dal pokoj, haha. Samozrejme, ze jsem toho pak litovala, ale ted jsem opet samaa jdu doto do tretice, s tim, ze budu mit spravne naprogramovani a jak vidim, tak kazdy dalsi pokus je lehci a lehci a jakoby i kratsi, protoze vse nabiha rychleji a rychleji.
Nyni mam pred sebou casove obdobi obdobi 2 mesice, kdy jsem sama, takze jdu do toho a jsem sama zvedava, jake to bude po 21 dnech a dale a rada o tom napisu. Hlavni je i to, ze jsem si to vyresila i s pritelem a okolim, a ze ne vsechny kaslu a nenecham se uz nikym ovlivnovat, protoze na prane je mi fakt dobre, ciste, nic me neboli, nepotim se, staci mi malo spanku a muj mozek jede jako pocitac a o to se uz nechci dale nechavat pripravovat. Je to uplne novy svet. A jak pisi tento clanek, celou dobu polykam sladke sliny - to se mi deje fakt casto, hlavne, kdyz se nasmerovavam dobrym smerem, jak pak mohu vzdy zpetne zhodnotit- je to takovy muj mimovolny navigacni system, ktery me zatim jeste nezklamal.

Tak zatim, lidicky, jdu na to... jo a predem se omlouvam za mozne preklepy a chybicky, dlouho ziji v cizine, tak uz se mi to nekdy plete a je mi to vlastne jedno, protoze kdo bude chtit, tak to pochopi tak ci tak a to je vlastne dalsi vec, kterou jsem procesem ziskala(hlavne po tom druhem)- je ji uuuuplne jedno, co si kdo o me mysli a je to naprosta super uuuuuuzasna svoboda

 

Tak dnes je 6.10. a bohuzel mi padl plan, ze budu mit cas pro sebe, takze to zkusim zase az pristi rok na jare, protoze pres zimu je to strasne narocne, to uz mam vyzkousene....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 6 months later...
Návštěvník

Milá zuzu7, těším se na Tvůj příspěvek o daším  přechodu, jaro je tady a já se taky připravuji. Podle vzoru Jasmíny z Astrálie jsem si ověřoval termín přechodu a opakovaně mi vyšel červen 2015. Postupně jsem se během 3 roku dobral ke konzumaci sladkého ovoce, a zalévám si hrachovou mouku horkou vodou jako instantní polévku (hrách si melu, mouku nekupuji). Těším se na okamžik v červnu jakým způsobem mi tělo řekne "dnešním denm končím s pevnou stravou a přecházím na Pránu".

Děkuji za další příspěvky.

Pilát

Upraveno uživatelem Návštěvník
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...