Přejít na obsah
Breatharián.cz

Breatharianství přes snižování dávek jídla


Recommended Posts

Krásný den Vám přeji ,

moje otázka se týka , zda je možné dojít k breatharianství skrz snižování stravy. Ptám se z toho důvodu , že se bojím moc intenzivní ztráty váhy , jelikož mám 184 cm a aktuálně 63,4 kg váhy a ještě k tomu mi je necelých 20 let a už odmalička jako malé dítko jsem poslouchal řeči typu. ,,MUSÍŠ VÍÍC JÍST , ABY JSI PŘIBRAL" ,, DÁVÁTE MU DOMA NĚCO?" ,,TEN VÁŠ KLUK JE TAKOVEJ HUBENEJ." 

Přiznávám se , že jako malej jsem byl hodně hubenej , ale to by si snad tělo samo zregulovalo v dalších letech , nic méně to byly takové ty typické řeči, které se na člověku značně později podepíšou a projevovalo se to skrz neustálé koukání na sebe do zrcadla , kontrolováním a hodnocením své schránky jako nějaký projekt století. Tudíž , jsem ty mindráky měl po celou základní školu  , vlastně až do ted a to je důvod mých obav. Pokaždé když se podívám na váhu a vidím tam úbytek , tak moje EGO se tak vystraší , jako by mi něco v tu chvíli vzalo život. Bojím se , že budu jen hubnout , hubnout a hubnout , až budu mít vystouplou páteř jako Buddha , když se snažil dojít k osvícení skrz trýznění těla.

A jak bych se rád "prokousal" k breatharianství ?

Hodně se mi snížila intenzita potřeby jíst (veganský jídelníček) , mám za to , že je to díky vědomému jedení , které praktikuji při každém jedení, takže mi stačí opravdu málo na to , abych zahnal hlad a k tomu pravidelně praktikuji vizualizace i při jídle , že primárně přijímám z okolí pránu. Také jsem zpozoroval , že už se mi absolutně hnusí jídla z prášku , dále čokoláda ,bez které jsem si myslel , že nemůžu být a další tuna jídel. Ve skutečnosti mám ted pocit,  že už bych dal jenom přednost jenom tomu co roste a nedá se zpracovat , ale jak říkám ,  bojím se toho úbytku váhy. :|

Při těch vizualizacích se cejtím skvěle a bezpečně. Hodně jsem si také oblíbil meditace,  takže je praktikuju téměr každý den. Začal jsem ještě  praktikovat i yogu a cítím obrovský příval energie , který jsem u mého klasického posilování at už s vahami , nebo s vlastním těle , nepocítil. Cítím se takovej lehčí a vnívám víc svou přirozenost a vše co mi připadalo složité se najednou jeví jako jednoduché.

Na druhou stranu , je tam pořád obrovský strach , že budu furt hubnout a že zase budou poslouchat ty kecy.

Já se vydal na cestu sebe přijetí a abych okusil pravou sebelásku , ale s takovýma podmínkama je to opravdu obtížné. 

Předem si opravdu moc vážím vašeho času a děkuji předem za odpověd.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, vedeš si skvělě, vyřaď ze svého vědomí a slovní zásoby pojem a slovo strach. Nauč se promýšlet a vyjadřovat svoje myšlenky bez tohoto pojmu.

Přeji hodně zdaru.

PIlát St.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bojíš se ztráty hmotnosti kvůli sebe nebo kvůli okolí?

Jestli kvůli okolí, tak si uvědom, že tohle je tvůj život a žiješ jej teď a jenom jednou. Víš, co je jedna z věcí, co lidi na smrtelné posteli nejvíc litují? Že nežily podle sebe, ale snažily se vyhovět představám ostatních. Tak si to uvědom dříve než Ti bude 70... Rodinné kecy budeš poslouchat pořád, tomu se málokdo vyhne. Nauč se to ignorovat maximálně jak je to jen možný.

A jestli se bojíš kvůli sobě, tak to si pak musíš odpovědět sám, co za tím je. Strach ze smrti? Strach z neatraktivity?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuji vám za rychlou  a flexibilní odpověd.

Pilár - Děkuji ,Provedu. :) 

detox -  Tahle pointa má dost něco do sebe :) Já od té doby co  se opravdu intenzivně věnuju expanzi vědomí , tak jsem nedávno přišel na to , že jsem opravdu žil jen podle představ druhých a že moje sebevědomí záviselo jen na úznání druhých , což člověka samozřejmě hodně hluboce raní , když tohle zjistí. Uvědomil jsem si , že se musím mít opravdu začít rád a tahle výzva přinese spoustu obětí a jednou z nich bude určitě úbytek váhy a právěe , nevím , do jak velké míry se to potáhne , to mě děsí , abych pak neměl  60 nebo dokonce kolem 50 kg.

Mě by proto zajímalo , zda  ikdyž budu vitarián / frutarián / liquitarián . Zda to tělo si tu váhu samo stabilizuje  , ikdyž je tohle pro to tělo ohodně výhodnejší. Zda se teda dá přes jídlo dojít k breathariáství.

A je to pravda , že se bojím neatraktivity a ztráty svalové hmoty, kterou jsem si budoval poměrně dlouho , proto se bojím i půstovat.Jednou jsem to zkusil a půst je úžasná věc , jak člověk se cítí svobodný  ,dokud se nedostaví absták a následně úbytek váhy

ale je pravda , že už se s tím smiřuji a věřím tělu , že mě podpoří a když budu  dělat například yogu , že si to nějak udrží ,ale já si rád věci ověřuju , proto se chci s vámi o tom poradit.

Rozhodně mi přijde , ale jako jednoznačný fakt , že člověk když mín jí , tak má prostě víc energie , to už si nenechám vymluvit. Vnímám to dost intenzivně , normálně v tuhle dobu bych už cítil únavu , ale pochvíli se zase člověk probudí.

Když se o tomhle občas s někým bavím , kdo vypadá , že vybočuje ze systému , stejně si o tom myslí svoje a podle  mě to bere moc jako fantasmagorii :D 

A mě by ještě úpřímně zajímalo , jak to máte vy. 

Namaste 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Breathariáni většinou tvrdí, že tělo si po přechodě na pránu najde a stabilizuje svou optimální hmotnost. Jestli jedí, kolik jedí, nebo jestli vůbec jedí, to na jejich hmotnosti nic nemění. Jídlo není to, co tvoří tělo. Tělo je živé z prány tak či onak, a jedení hmotného jídla je jen a jen emoční závislost.

Pránická výživa vůbec neznamená, že člověk musí být vyhublý - v tomhle směru odporoučím knihy od J.G. Sunfire nebo Ray Maor.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 2 months later...

Děkuji za odpověd :) 

Ted jsem z toho všeho opravdu vybočil. Důvodem byl nadměrný stres a já už to nezvládal a začal jsem se přejídat.A ted mám hlad skoro furt , musím se zase do toho dostat :D Opravdu se mi osvědčilo , že jakmile člověk necítí tu lásku a sebepřijetí , tak to hledá prostě v tom jídle a za každou cenu chce vymáčknout co nejvíce toho sebepřijetí skrz jídlo. Nejvíc se to projeví , když nemáte plně funkční 3-tí čakru [Solar Plexus] což je spojený také se scházováním váhy , nebo jejím nabíráním. 

 A víte , co ? To si piště , že ani gram jsem nepřibral.  Je to opravdu  fakt. Mám úplně stejnou váhu , jako když jsem jedl spíše organickou stravu, jedl jsem o doost menší porce  , ale už se vůbec necítím tak skvěle jak jsem psal. :( 

Ale opravdu když člověk jí a u toho se soustředí na sebepřijímání skrz jídlo a k tomu ještě na to , že přijímá bílé světlo , které  "nakrmí" každou bunku v těle. Člověk potřebuje o dost mín. 

At se vám všem skvěle daří :) 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je to nejlepší co tě mohlo potkat, takovým odvazem jsi dal tělu najevo že se o něho postaráš. Těť pracuj na zharmonizování duchovního a mentálního těla, pak pracuj na tělu emocionálním a fyzické tělo se rádo přidá proto že ti důvěřuje.

S pzdravem

Pilát St.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 1 month later...

Kazda zkusenost je dobra zkušenost at se tyka cehokoli. Prece zijeme z prozitych zkusenosti a zkusenosti nejsou prenosne na druhé lidi. Fandim lidem kteří se snazi pracovat na sobe a jsou ochotny se menit. Jsou otevreny ke zmenam a pripousti myslenky které jim byli třeba cizi. Clovek musí byt trochu tvrdohlavy aby dosahl ceho chce. Když se rozhodneme pro nejakou věc nebo zážitek pokazde se najdou 2 skupiny lidi kteří nas budou podporovat nebo odrazovat.  A my se rozhodnem které skupine budeme verit.

Rozhodla jsem se jit cestou diplomata. Mnoho let se snazim zit "duchovne a zdrave". Nejdrive jsem se před lety stala vegetariánem, veganem a ted prechazim na vitarianstvi. Hodne se poslední dobou zajimam i o ziti z prany. Ctu knihy, koukam na dokumenty, přednášky snazim se zjistovat co nejvíce o tom informaci z teorie ale i praxe. Zkousim pomalu prichazet na to jak prana funguje na lidske telo. Otviram se tomu a musim rict ze jim mnohem méně. Nepotrebuji to. Delam to intuitivne a vedomne.

Také chodim do přírody a cestuji. Byla jsem několikrát v Asijských zemi kde jsem si uvědomila hodne věci o zivote.

Tim ze mluvim diplomaticky tak nikomu hned nereknu na plnou hubu co delam nebo co jim o co se zajimam. Když prijde vhodna chvile s nejakym clovekem a citim ze je tomu otevreny muzeme prejit třeba na téma ziti ze svetla. Také se mi stalo několikrát ze to lide okamzite smetli ze stolu a prohlasili to za hlouost, nesmysl a duchařskou sektu.

Pokazdy se najde nejaky kritik který muze prevalcovat všechno svou teorii. Muj tatka rikal ze to není prirozeny. Na jednu stranu ma pravdu pac jsme se narodili do kunzumni spolecnosti.

¨Ja ted mluvim za sebe a jsem otevrena tomu prejit na ziti z prany. Uz mam ze sebou nejake zkusenosti s pusty i dlouho-dobejsimy, ocistnymy kuramy, detoxem atd.

Vim ze to nebude ze dne na den ale dlouha cesta a proces, preprogramovani mysli, transformace vedomi atd. Vim ze se najde hodne lidi kteří s tim nebudou souhlasit, budou proti tomu ale clovek musí byt občas beran. A ja citim ze to je to prave pro me. U dokumentu o pranicke vyzive jsem uz tolikrat plakala ze to chci také a ze dekuji Bohu ze takovy lidi jsou a uz pomalu se zacina ve svete o tom mluvit a není to tabu.

Proto preju vsem lidem pevnou silu, vnitrni mir, harmonii a lasku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj Bedřiško, cesta diplomata je pokud v okolí není nikdo s podobnými záměry dobrá volba a jak patrno dotáhla si to již daleko, příprava je nutná, tělo tak nenásilně přejde na jemnější výživu a přihlížející okolí přivikne tomu že se stravuješ odlišně. Jeden pránik Peter Sterec, přešel na pránu spontálně po mnoha leté osobní transformaci energetických těl a jednoho jídla na konci dni. Příkladu je nesčetně, ale každý má svoji cestu přechodu. Přeji hodně světla ve tvém konání.

S pozdravem Pilát St.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...