Přejít na obsah
Breatharián.cz

IvanSK


Recommended Posts

Zdravim Vas ludia. Knihu mam precitanu za par hodin aj s prestavkami, rovnako ako aj knihy od jasmuhen a genadija malachova o poste. Ako by som zacal, mam skusenost s pranickou vyzivou(vtedy nevedomou koli neinformovanosti a mojej tvrdohlavosti)  .. Bolo to na prelome rokov 2013-2014. Po dlhorocnom "kulturistickom" stravovani pocas strednej skoly som si povedal ze dost bolo jedenia tolkych sacharidov a bielkovin, musim to odlahcit a pridat viac zeleniny a "zdravsieho" masa. Samozrejme aj odstranit rafinovany cukor, pecivo a mlieko. Zacalo sa to diat od septembra 2013.(vaha cca 77kg pri vyske 170cm Cely tyzden som dodrziaval dietny rezim- zeleninove salaty s tuniakom,nejake to sojove maso, celozrnne pecivo, ovocie, cista voda, kava, 4 krat do tyzdna posilka no uz hlavne cviky s vlastnou vahou-trening vazna+beh. Cez vikend som si doprial junk food day ako odmenu. Tak to slo zhruba do polovice novembra. Pocit to bol neopisatelny, vaha 68kg pocit lahkosti, kondicka o 100percent hore. No to uz som sa svojim badanim ohladom stravovania posunul k veganstve. Cize uz len rastlinne bielkoviny na svalovu hmotu. Pridal som k jedalnicku konopny protak, konopne semiacka, mandle a rozne orechy sojove boby psenove a sosovicove kase plus kvalitny med koli chuti sladkeho. Nikdy nezabudnem na tie vycitky a strach v hlase ked som doma oznamoval ze prestavam jest maso a pecivo k tomu narazky rodicov ze to nejedia len chory ludia(celiatici a tak). Jedol som vtedy kazde 3 max 4 hodiny-to mi este ostalo s kulturistickeho rezimu. Cize od polky novembra vegan do polovice decembra vtedy sa moje badanie rozsirilo o rawfood. To sli vianoce. Cize cele sviatky ziadnen kolac, rafinovany cukor, maso, nic co som pominule roky jedol cele dni. Seba disciplina total. .. Prestal som jest aj varenu zeleninu nepil som kavu, daval som klicit sosovicu a cicer. Cize od polovice decembra rawfoodak- surova zelenina a ovocie, klicene semena, cista voda. Plus este nejake drobnosti co si uz nepamatam. Trening stale to iste. Uz asi tyzden na rawfoode som zacal pocitovat privali neskutocnej energie a dobrej nalady, po fyzickej stranke sa vaha posunula na 63,5 kg..pocit lahkosti neopisatelny..doslova som lietal..tvar vycistena ako batola no zasa prepadnute lica budilu dojem choroby. Svaly vyrysovane jak par dni pred sutazou. Tuk skoro ziaden. Spal som zhruba 5 hodin no rano som vstal jak novy clovek a to kazdy den. Svet som zrazu vnimal nejak inak, nwviem to slovami opisat no neustale som bol v jak v extaze s nohami na zemi. Nevadili mi ani reci rodiny ze mam zacat normalne jest lebo vyzeram jak smrtka, pritom nevideli ako mi je dobre. No ja som toto vsetko pripisoval raw strave, a tomu ze musim jest kazde 3 hodiny aby som si udrzal takyto stav bytia. Nezvladol som to po psychyckej stranke. Nakupoval som kazdy 3ti den. Neustale som si robil rozpis co musim a kedy jest. Mysel si ma podmanila, vobec som vtedy nemal info o pranickej vyzive, o zivote bez jedla. Tu sa ukazalo a zazil som to na vlastnej kozi aka je nasa mysel programovatelna a zaroven destrukcna. Cize od  februara 2014 som upadol do hlbokych depresii, cely svet sa mi zrutil, nic mi nedavalo zmysel, ego zasiahla atomovka. Zasa som zacal jest najma sladke a to na kila. Presne ako v knihach o postoch a prechode na pranu. Doterajsie struktury sa zrutia behom okamihu a clovek balansuje na tenkom lade. Od vtedy som nevedel comu mam verit, co sa nakoniec ukazalo ako dobra skusenost. Na jedlo som sa uz nedokazal pozerat tak ako dovtedy. Jedol som secko padol som na dno a len vyssie sily ma zachranili pred samovrazdou. Na jar som sa trochu pozviechal, zacal cvicit nejedol som az tolko hovadin. Vratila sa mi polovicna forma a aj nalada. A nechapal som skade mam napriek zlemu stravovaniu tolko energie, najma v lete kedy som chodil do prace na bicykli plus som dost vela cvicil. Nemal som problem zozrat polkilovu nuttelu na posedenie. A to je len zlomok mojich demonov v jedeni.  k tomu co som doteraz pisal ma priviedla moja povaha "hladaca pravdy". Nikdy som sa nevedel uspokojit s normalizacnym nazorom na danu vec. Vzdy som tusil ze nieco je inak ako nam to vykladaju v skole v telke v kulture. To ma priviedlo ku konspiracnym teoriam na zaciatku strednej skoly, co spustilo moje hladanie inych pravd ohladom politiky, financii, vyvojom dejin, stravovania.atd. Vzdy som v sebe zivil volnomyslienkara no niekedy zo zarytym postojom. Cize vratme sa k lete 2014 kde som neviem preco zasa zacal paktovat zo stravovacimi smermi a detoxami. (Opat som zacal verit vo vyzivu jedla) Nebolo na tom nic zaujimave az na jesen prisiel zlom. Zacal som pracovat za pasom vo vyrobe. Cize psycho job ktory som ale zvladal na pocudovanie dobre v stravovani to boli opat nuttely kavicky zavodne obedy obcas. Zaciatkom oktobra na mna dosli mega depresie o zmysle zivota. Ze clovek je odsudeny k nutenym pracam aby mal co jest a kde byvat. Mal som v plane do tyzdna povedat pa svetu. Ked v tom niekde v polke toho tyzdna som siel do panta rhei a siel k sekcii alternativna medicina a uplne bezmyslienkovito som vytiahol s regala knihu od jasmuheen-strava bohov o nezavislosti od jedla. Zlomovy okamih mojho zivota. Konecne sa mojej dualistickej mysly dostala informacia o nejedeni. O par dni nato na nete najdem video o Petovi Starcovi a Henrymu Monfortovy. Zacal sa boj zo zvykmi a programami v mysli. Zacalo sa cistenie pola vedomia aj ked ono zacalo uz skor . V podstate mi to setko dava zmysel. Potrava nie je o zivinach, je to len marketingovy tah. Vsetky diety s obsahom zeleniny a ovocia len docasne odlahcia travenie na ktore ide menej zivotnej energie. Momentalne som psychicky v pohode, vyrovnany ale prijmam potravu uz len s pocitu miernej zavislost. A koli chuti. Je len otazkou casu kedy mi telo da dalsie znamenia. Aj ked hlavne slovo tu mam ja. Postupne pridam dalsie detaily zo zivota a skusenosti. Kludne majte pripomienky a otazky. 

Dufam ze s toho nejak vyjdete. Teraz to po sebe citam a pisal som to na mobile a dost narychlo. Co to som aj vynechal ale zasadne momenty su tam spomenute. Casovy sled sa da pochopit dufam :P

  • Like 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...