Přejít na obsah
Breatharián.cz

40-ti denní půst


Recommended Posts

Ahoj. Děkuji za reakci. Ona se o tom hodně rozjela diskuze na vitarian.cz a tady bylo mrtvo, tak jsem usoudila, že bude lepší se přesunout tam. Ráda Tě tam uvidím. A je to, jak říkáš, shodli jsme se tam na tom, že pokud je to první 40 a ještě k tomu jsem měla nadváhu, tak se budu čistit celou dobu až do konce 40. :)

 

A strašně moc držím palečky, aby to všechno klaplo, jak si přeješ. Kdyby byly jakékoli otázky, určitě se ptej. Co vím, ráda odpovím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj vsem, a vsem palce drzim na jejich putovanich. Take si myslim, ze 40ti denni pust s breatharianstvim prilis nesouvisi, a tak jsem rad, ze to nakonec tak i bylo vyciteno, vitarian.cz je pro toto tema urcite vhodnejsi misto k diskusi. Pokud vim, tak Henri Monfort pred dlouhodobym hladovenim varuje, kratkodobe pusty, o kterych mluvi, maji jen cloveka pripravit na pocity, ktere jej mohou provazet pri 21 dennim prechodu tak, aby je pak umel lepe zvladat. Ja osobne nevidim prinos v tak drastickemu odpirani energie organismu, ktery je na jejim prijmu zavisly v mire, ze dojde k odbourani nejen energetickych zasob, ale i svalove hmoty, cetl jsem i o oslabeni srdecniho svalu, ktery muze selhat, nejedna se spis o hazardovani se zdravim? Myslim si, ze clovek, ktery se stravuje dlouhodobe ciste, vegetariansky, udrzuje spravnou zivotospravu, tak nemusi podstupovat drasticke cistici kury, je zdravy (v moznostech dnesniho zivotniho porostredi a kvality potravin), nemusi ani drasticky redukovat svoji hmotnost, ta se ustali na urovni odpovidajici danemu zivotnimu stylu. Vyzaduje to ale zmenu ve vnitrnim nastaveni, v chapani okoli, ztiseni, ktere muze byt dosti odlisne od projevu dnesniho hlavniho proudu. Z vypovedi, ktere jsem cetl mam nekdy pocit, ze k extremnim pustum se uchyluji casto lide, kteri ziji obecne rozsirenym zpusobem zivota, a kteri doufaji ze touto trochu drastickou metodou se jejich cesta jakoby narovna ke zdravi, jako pilulka zvenci. Dovolim si ale odhadovat, ze ono ztiseni a stabilizace se dostavi spise po dlouhodobem zjemnovani po zvladnuti jednotlivych temat a na nich staveni dalsich. Bylo by fajn byti breathariany, ale zdalo by se mi spravnejsi miti toto nejdrive zpracovano a pak, kdo vi?, treba budeme jednou pripraveni?

  • Like 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, děkuji za rekci.

 

Já si myslím, že půst s brethariánstvím souvisí. Mám to postavené tak, že právě půst vede k brethariánství (+ samozřejmě další věci). Já svoje půsty držím proto, že to vnímám jako duchovní cestu. Je mi při tom dobře a poznala jsem nepoznané. Ze zdravotního hlediska všechny problémy, co jsem snad kdy měla zmizely. Půst mě strašně moc věcí naučil a to jak na fyzické, tak na duchovní úrovni. Pro mě je to určitě přínosem, myslím, že nejdůležitější je naslouchat tělu, a to tě pak vede samo. Několik kratších půstů vyústilo v tuto čtyřicítku a moje tělo to tak chtělo samo, nebylo to rozhodnutí pouze hlavou. A hlavně cest je mnoho a každému vyhovuje jiná. Já jsem zatím v půstech našla svojí cestu, která mě uspokojuje. Jsem si jistá, že mě to má něco naučit. Pak se třeba vydám po jiné :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 1 year later...

Ahoj, mám zkušenosti se třemi půsty během 4 měsíců, jeden třídenní, druhý týdenní a poslední 12 dní, ráda bych se zeptala na Váš názor, zda je rozumné zkusit rovnou 21 denní či 40 denní, neměla jsem v období žádné problémy, až na občasnou únavu a ráda bych překonala sama sebe a šla do toho, děkuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
před 8 hodinami, matty napsal:

 Cituji: "ráda bych překonala sama sebe a šla do toho," jako do čeho? pokud do přechodu na pránu pak je to předčasné, měl jsem tu možnost mluvit s prániky a jistě by ti řekli, že pokud uvažuješ v tomto duchu tak jsi stále nastavená ná půsty. Tudíš na přechod na pránu ještě nejsi připravená. Ale stejně si skvělá když si nastartovala půsty a překonala strach o živit. Přeji hodně úspěchů.

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...