Přejít na obsah
Breatharián.cz

Iriguchi


iriguchi

Recommended Posts

Začína jar roku 2014 a symbolicky k začiatku jari zakladám si tento deníček. Som absolútny laik, začiatočník, uvidím kam sa "dostanem"  :) .

 

K téme "pránická výživa" som sa dostal len koncom minulého roku 2013. Od vtedy som absolvoval zopár pôstnych dní, maximálne v trvaní 6 dní. Prirodzene som začal vynechávať raňajky, jem v menších množstvách. Tento týždeň jem 1-krát denne, na obed, fyzické aktivity neobmedzujem. Pokles váhy o 1,5 kg (na aktuálnych 80 kg pri výške 178 cm).

 

Nakoľko sa cítim dobre, budúci týždeň pokračujem v jedle 1-krát denne ...

 

  • Like 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Máme za sebou Veľkonočné sviatky roku 2014. Veľkonočný pondelok spojený s príjmom nadmerného množstva stravy mi "vnukol" myšlienku vynechať stravu na pár dní. Uvidím na koľko ... :) . Nemám žiadnu métu.

 

 

Upraveno uživatelem iriguchi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

3. deň : spánok 6 hodín (budík), ráno váha 77.9 kg, deň v práci, okolo obeda začínam cítiť pokles energie a prichádza únava. Večer ma čaká fyzicky náročný hodinový tréning, tak si dopĺňam energiu 3 banánmi a medom. Po tréningu cítim únavu, pijem len vodu.

 

4. deň : spánok 6 hodín (budík), ráno váha 76.7 kg, deň strávený v práci. Oproti včerajšiemu dňu cítim dostatok energie počas celého dňa. Po práci si idem zabehať 10 km beh - zo začiatku mám dostatok síl, ku koncu spomaľujem tempo - som o 1 km/hod pomalší ako inokedy. Večer mám schôdzku a pijem 2 pivá - mňam  :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

5. deň : spánok 9 hodín (bez budíka), v noci značné kŕče svalov, ráno váha 75.2 kg - pokles až 1.5 kg za deň, zrejme spôsobený zabehnutím štvrťmaratónu deň predtým. Počas dňa cítim nedostatok energie a únavu svalov (nie je to klasická svalovica). Celý deň som len na vode, večer si dávam klystír na prečistenie čriev - prekvapuje ma, koľko "bordelu" ide zo mňa.

 

6. deň : spánok 8.5 hodín (bez budíka), ráno váha 75.3 kg - nárast o 0.1 kg (? z čoho ?), oddychový deň strávený s rodinou, únava svalov ako deň predtým a pocit nedostatku enegie (nie však konštatntný, ale striedavý, nárast a pokles energie počas dňa, celkovo však síl mi ubúda), celý deň pijem len vodu, večer si dávam klystír - opäť veľa "bordelu" ide zo mňa (? z čoho ?) :) a striedavú sprchu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

7. deň : ráno váha 74.5 kg, pracovný deň a večer ma čaká tréning - tak si dávam raňajky a ukončujem pôst z dôvodu celkového oslabenia organizmu ...

 

ZHODNOTENIE : Za 6 dní pokles váhy o 5.4 kg pri neobmedzení športových aktivít. Pocity dostatku energie sa striedali s pocitmi nedostatku - čo je pozitívne. Potreba spánku mi narastala s ubúdajúcimi silami :( .

 

AKO ĎALEJ : Z úbytku váhy chcem čerpať - udržať si novú váhu cca 77 kg oproti pôvodným 80 kg. Jedlo naďalej obmedzovať ako do objemu, tak aj na porcie za deň, pri plnej športovej záťaži, sem tam si dať 1 - 2 - 3 dni bez jedla. A čo je najhlavnejšie, pracovať na sebe a ... čakať ... Takže si do deníčka budem písať príležitostne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 3 months later...

Takže od Veľkonočných sviatkov 2014 som pokračoval v obmedzovaní objemu stravy. Letnú týždňovú dovolenku som využil na očistný pôst v trvaní 8 dní len na vode. Úvodná váha: 76 kg. Váha po pôste: 69 kg, t.j. pokles váhy o 7 kg. Črevná sprcha (klystýr) aplikovaná 5 dní za sebou. Typický deň počas pôstu: ranné čchi-kungové cvičenie, cez deň venovanie sa deťom, večer striedavá sprcha a pred spánkom meditácia. Tentokrát som športové aktivity úplne obmedzil. V 9-tom dni som pil len ovocné šťavy, v 10-tom dni som nabehol na tuhú stravu. Po týždni nárast váhy na 74 kg.

 

ZHODNOTENIE : Za 8 dní pokles váhy o 7 kg. Opäť sa pocity dostatku energie striedali s pocitmi nedostatku. Potreba spánku bola tentokrát konštantná, možno preto, že som mal dovolenku a ráno som si mohol pospať.

 

AKO ĎALEJ : Udržať si novú váhu cca 73-74 kg. Jedlo naďalej obmedzovať ako do objemu, tak aj do počtu jedál a skvalitniť ho. Príležitostne zaraďovať dni bez jedla. Najbližší pôst naplánujem na 10 dní a po ňom zaradím dlhšiu návratovku. Uvidíme ...

 

Priatelia, prajem vám všetkým čarokrásny zvyšok leta.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 5 months later...

Január 2015. V týchto dňoch je to 1 rok od kedy som sa dozvedel, že niečo také, ako život bez jedla, je vôbec možné. Táto informácia sa mi dosala mailom - odkaz na prednášku Henri Monforta. Živo si spomínam, ako ma táto informácia zasiahla: sedel som na zafu (meditačnom vankúši) a plakal som. Bol to plač radosti s pocitom "to je ono".

 

Od vtedy prešiel rok. Základný pocit, ktorý teraz mám je, že to bol prvý rok prípravy na výživu pránou. Zopár dní bez jedla, vynechávanie a zmenšovanie objemu jedál. Získavanie informácií, študovanie, uvedomovanie si a preciťovanie skutočností. Stretnutie s Petrom Starcom, slovenským pránikom, bol takisto jeden veľký zážitok a inšpirácia. Jedlá konzumujem vedomejšie ako predtým.

 

Život mi priniesol do cesty situácie a ľudí, ktorí ma veľa naučili. Mnoho krát som skonštatoval: "to nie je možné, ako sa veci dejú zdanlivo náhodne". Som v štádiu prípravy, kedy cítim, že idem správnym smerom. Som citlivejší, vnímavejší, telo vibruje inak, stretávam ľudí rovnakej vlnovej dĺžky, ...

 

Prajem si, aby to takto pokračovalo ďalej. Byť pránickým nie je cieľom. Byť pránickým je vedľajším efektom harmonizovania celej ľudskej bytosti, jej štyroch tiel, preprogramovania buniek. Viem to, cítim to.

  • Like 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 1 month later...

Marec 2015. Prestal som v práci chodiť na obedy. Je tomu asi mesiac. Cez týždeň jem 1-krát denne, po práci. Cez víkendy jem 1 - 2 - 3 jedlá denne, ako kedy. Nerobí mi problém sa najesť. Od januára mám pravidelne 1-krát do týždňa deň bez jedla. Občas si dám pár dní bez jedla. Ako to cítim. Minulý týždeň som nejedol 5 dní. Zámerne nepíšem, že som držal pôst, pretože som pôst nedržal !!! A toto vnímam ako podstatné - že som si nejako vnútorne uvedomil / predefinoval, že keď nejem, tak nepôstujem, ale sa pripravujem, je to prechod. Tu a teraz som v prechodnom období. Toto je manifestovaním mojej prípravy v praxi.

 

A skôr naopak - príjem potravy cítim ako niečo, na čo sa treba vedome pripraviť. Niekedy po najedení cítim prílev energie (aj mi raz po najedení vyhŕkli slzičky ...), inokedy sa cítim ťažko. 

 

Zopár faktografických poznámok:

- váha sa mi pohybuje od 72 - do 68 kg,

- cítim, že mám prečistenejší organizmus (používam črevnú sprchu pri viacerých dňoch bez stravy),

- necítim potrebu skvalitňovať potravu (momentálne nevnímam rozdiel napr. medzi jablkom a čokoládou - obe sú pre mňa rovnocenný kus hmoty dodávajúci chuťový zážitok).

- v osobnom živote čoraz viac ľudí vie o mojej "úchylke nejedenia" a je celkom komické (a zároveň je to umenie) podať rôznym ľuďom rôzne vysvetlenia, v závislosti od ich vibrácií / poznania / prebudenia. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 9 months later...

December 2015. Príprava pokračovala celý rok 2015 konštantne. Cez týždeň jedno jedlo, po práci okolo 17 hodiny. Toto jedno "jedlo" ale nie je "klasické jedlo" pozostávajúce z jedného menu, ale mix rôznych chutí - prekladám jedno cez druhé, doslova rabovanie chladničky, ten chtíč je obrovský, niekedy až obžerstvo - nasledované bolesťou brucha, pálením záhy, výčitkami, zlým spánkom v noci ... Zaujímavé na tom celom je fakt, že cítim, že si tým mám prejsť. Aj keď ma chtíč premôže, stále som v roli pozorovateľa, s určitým odstupom sledujem, čo sa deje. Vrátane následkov ...

Celkovo hodnotím obdobie od marca 2015 - do decembra 2015 ako obdobie "boja" so samým sebou pri konzumácii toho jedného jedla denne. Viac sa mi ani nechce o tom rozpisovať, uvidím, čo prinesie budúcnosť. Pokračujem v nastúpenej ceste. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 4 months later...

Apríl 2016. Stále som na ceste, príprava pokračuje. Každý deň sa nesie v znamení "prány" nejakým spôsobom. Najpodstatnejšia zmena, ku ktorej došlo od decembra 2015 je, že som začal skvalitňovať prijímanú potravu, len tak postupne to prirodzene prišlo. Ako som písal vyššie, že som nevnímal rozdiel napríklad medzi čokoládou a jablkom, tak teraz som v štádiu, že ten rozdiel vnímam brutálne :-)

Prakticky to znamená, že stále jem 1 - 2 jedlá cez deň (vrátane víkendov), ale sú to hlavne šťavy, ovocie, zelenina, orechy, klíčky. Prakticky sa stávam vegánom, resp. raw pojedačom, lebo tie jedlá nie sú varené. 3M (mlieko, múka, mäso) sú na minime. Takisto potreba miešania rôznych chutí mizne. Šťavy sa stávajú čoraz dôležitejšou súčasťou jedálnička (celej rodiny), šnekový vertikálny odšťavovač je už objednaný ...

Celkový postoj k jedlu mám ale mierny, nenásilný. Ak ku mne príde jedlo, ktoré je "mimo", ale zo spoločenských dôvodov je vhodné ho skonzumovať, tak ho zjem. Napríklad pečený koláč na návšteve, varené jedlo cez víkend u rodičov a pod. Manželka je už v pohode, prestala sa báť a sama sa začína lepšie stravovať. Ani na deti už toľko netlačí ohľadom jedla, postupne sa to celé vylaďuje aj v tomto smere. A to je dôležité pre celkovú pohodu v rodine.

Dni bez jedla si dávam podľa pocitu - spozoroval som, že k nim inklinujem okolo splnu a novu. Bežne sú to 2 - 3 dni. Váhu si nesledujem. Stále behávam, minulý rok 2015 cez leto som začal behávať na boso, v tomto roku pokračujem ...

Viem, že moja cesta sa uberá správnym smerom. Jednoducho to cítim, vnímam a presviedča ma o tom každodenný život, denné situácie. Naladenie na matrix je čoraz pevnejšie a častejšie. Život je potom "v prúde" a tým pádom v harmónii. Cítim sa šťastne a prajem si, aby to takto pokračovalo ďalej.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 7 months later...

November 2016. Hmmm ... niet čo písať. Cesta pokračuje, život je krásny, hmotný, zaujímavý. Ľudia, vzťahy, pocity, rozum, srdce - život je ako hojdačka. Cieľ je neurčitý, vlastne ani nie je žiadny. Len tušenie na pozadí, kam moja duša smeruje ...

Ale predsa len, od ostatného príspevku po dnešok vo mne sa upevnilo poznanie, že jedlo je droga, generáciami naučená závislosť, obyčajný zvyk. Toto som vedel aj predtým, len v poslednom období som si to precítil nejako skutočne, životne, osobne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 3 months later...
  • 2 years later...
  • 2 years later...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...