Přejít na obsah
Breatharián.cz

Ray Maor - Breatharián z Izraele

Recommended Posts

Doporučuji shlédnout video (2 díly celkem) o breathariánovi Rayi Maorovi, který se nechal 8 dní sledovat, bez vody a jídla. Video je s anglickými titulky. Sice v procesu přišel o pár kilo, ale i tak to stojí za podívání.

Část 1 - http://www.youtube.com/watch?v=wVXxEaYRhrI
Část 2 - http://www.youtube.com/watch?v=cSlM8PYih7o

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatní stránky
  • 2 weeks later...

Ahoj Medunko,

dival jsem se na tu reportaz, a nevyplyva mi z ni ze Ray je breatharian, spis jsem mel dojem, ze to je 'bezny' clovek, ktery se na sobe snazil prokazat, ze lze vydrzet 8 dni bez vody a jidla. Behem 8 dni ztratil 9 kg a na konci reportaze se vraci k piti s tim, ze se experiment podaril. Nevis o nem neco vic? Nepodarilo se mi nic vic vyguuglit. Diky a ahoj M.

• Like 1
Odkaz na příspěvek

Jasmuheen také přišla o 4 kilogramy. Může to být stresem, ale také nedostatkem vody. Většina breathariánů se potřebuje čas od času napít. I Henri pije. Ray říkal, že si dělal zelenino-ovocné šťávy a že je schopný žít s 500 kaloriemi denně, aniž by ztrácel na váze (běžně člověk potřebuje alespoň 2,5 tis. kalorií). To znamená, že částečně na práně je. Možná měl ještě pár měsíců počkat, dokud nebude mít absolutní jistotu, že je 100% na práně. Také si myslím, že každodenní odběry krve nejsou ok pro nikoho. Je to obrovská zátěž pro organismus. Navíc doktor potvrdil, že jeho krevní testy jsou úplně v pořádku, což podle něj není možné po takové době půstování. Navíc na začátku tvrdil, že není možné přežít bez vody déle jak 3 dny. Což Ray vydržel.

Krom toho si myslím, že tam vůbec nezahrnuli také poznatky jako jestli chodil na záchod. Protože jestli ne, tak to znamená, že neměl nic ve střevech a tedy byl na "půstu" již před nastoupením na tento pokus. A zřejmě nic nevylučoval ani během těch 8 dní, takže to není jen o tom, jestli něco jedl, ale také o tom, že v jeho těle není jídlo.

Ten pokus není úplně vydařený, jak by si člověk představoval, nicméně tento dokument úplně nezahazuje myšlenku, že něco na tom je. Což je podle mne velký pokrok. Do teď se breathariáni setkávali s mediální manipulací a toto je příjemná změna.

Zkrátka myslím si, že Ray na práně je, ale měl počkat, až to bude mít víc pod kontrolou a nebude tak snad ztrácet sílu při větší stresové zátěži.

Odkaz na příspěvek

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se

• Vytvořit...