Přejít na obsah
Breatharián.cz

Anna Polozova - Vystoupení na kongresu


Recommended Posts

http://youtu.be/PHlarq2tQCQ

 

(Olga Podorovskaya:) Budeme pokračovat v našem setkání, ráda bych Vám představila Annu Polozovou. Anička je již mezi lidmi, kteří se o breathariánství zajímají, dobře známá. Poté, co jsme na internetu uveřejnili rozhovor s ní, nám lidé telefonovali a chtěli se s ní seznámit a tak jsem ráda, že souhlasila s tím aby se zúčastnila našeho setkání a sdílet s námi svoji zkušenost. Její zkušenost je jedinečná, protože její přechod byl jaksi náhlý a spontánní. Lidské možnosti jsou neomezené.

(Anna Polozova:) Dobrý den,

Ráda bych vás všechny pozdravila, velmi hezký, světlý a radostný den, radostné obličeje a jasné oči, jsem dnes moc ráda a veselá. Děkuji Olze za organizaci tohoto setkání. V době vystoupení mého předřečníka mne naplnil pocit bezmezné radosti. Měla jsem pocit míru, který mnou prostoupil a měla jsem pocit, že jste ho vnímali také, jsme jeden.

Začnu s tím, jak jsem na tento způsob života přešla. Nejím od října 2012. Začala jsem ale o něco dříve. Sám přechod přišel spontánně. Nechtěla jsem jej, ani jsem nevěděla, že je možné bez jídla žít. V květnu 2012, když jsem byla na návštěvě u mých příbuzných, jsem si všimla, že nechci jist jídlo, které mi připravili. Odmítla jsem jíst. Teta, u které jsem byla na návštěvě, nic nenamítala a místo toho mi začala vyprávět příběh Zinaidy Baranové. Má nechuť jíst ji nepřekvapila, místo toho jsem to byla já, kdo zůstal po vyprávění o Zinaidě udiven. Moje udivení bylo ale spíše fyzické, uvnitř jsem cítila, jako bych už věděla, že bez jídla lze žít. Informace o možnosti nejíst mne celou naplnily. Jak se dál život vyvíjel, tento rozhovor jsem na několik měsíců zapomněla, žila jsem dála svůj každodenní život, stravovala se jako všichni, kromě masa, to jsem nejedla již po nekolik let. Jeden krásný den ráno začátkem října 2012 jsem pocítila, že nechci jíst. Pocit něco sníst nebo se po ránu napít jsem neměla, měla jsem pocit plnosti. A ten pocit byl tak silný, že jsem nevěděla co si počít. Tak uplynul den. Ráno dalšího dne se vše opakovalo až třetí den jsem si vzpomněla na příběh Zinaidy Baranové. Uvědomila jsem si že je to okamžik, kdy se lze obejít bez jídla. Uvědomila jsem si, že to není sen, že to je skutečnost. Skutečnost kterou jsem já. Já jsem tou skutečnosti. To je zkušenost mého přechodu.

(potlesk)

Můj život šel dál, žila jsem stejným způsobem jako dosud, zpočátku jsem ale měla starch, protože jsem nevěděla, co mám dělat. A tak jsem hledala na internetu a narazila na Olgu Podorovskuju a byla to Olga, která dala moji mysl do pořádku, řekla mi, že je vše v pořádku a že s tím lze žít. Olgo, děkuji mnohokrát ještě jednou. Můžeme přejít do části otázek a odpovědí.

  • Like 1
Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatní stránky

(dotazy posluchačů)
Aničko, jak by jsi ze své pozice popsala svoji zkušenost s breathariánstvím z pohledu změn na tvém fyzickém těle?

Zdá se mi, že se naše těla průběžně sama uzpůsobují ke způsobu života. A tak jak jsem dříve uvedla, nejezení jsem si nepřála ani nevyhledávala, nechtěla a tak nevím, jakým způsobem k tomu u mne došlo. Došlo ke změnám v psychice a proto se změnilo i tělo.

Můžeš povědět něco více o fázích přestavby?

Postupně jsem se očistila od odpadů těla. Začala jsem se cítit lehce nejen na těle, ale mysl začala létat. Co se dělo s tělem je neuvěřitelné, ale popsat to slovy bohužel nedokáži. Přestože ruský jazyk je bohatý a mocný. Je to v tobě, pohlcuje tě to a ty tím žiješ. Když šplháš do schodů, necítíš tíhu těla, jakoby ses nad nimi vznášel.

Co si myslíš o jezení bez jídla a dlouholetosti?

Myslím si, že tam souvislost je, ale logicky ji, bohužel neumím vysvětlit. Říci, že se cítím skvěle nestačí na popsání toho, co cítím. Přestala jsem být nemocná. Dříva jsem občas onemocněla, někdy jsem v zimě nastydla, ale nyní neonemocním. Pokud se týká dlouholetosti, nevím, zdá se mi, že člověk může žít navždy.

Změnil se nějak tvůj vzhled?

Víte, lidé nejsou dostatečně objektivní pokud jde o hodnocení svého vzhledu, ale moji známí, všichni kolem mne, si té změny všimli. A přitom k té změně došlo ihned po přechodu. Jednou jsem ve městě potkala staré přátele a ti se divili, Anno ty jsi se tak změnila, co se stalo? Nevíme co, ale tvoje oči tak září. A tak si myslím, že ten jas v očích o nečem vypovídá.

Pokud vím, nemáš žádné deti, co si myslíš o breathariánství a rození miminka, myslíš, že je to možné?

Myslím si, že to je možné, jestliže člověk muže existovat sám bez jídla, myslím si, v nutnosti organismus najde cesty k nastavení nového organismu miminka. Pokdu jde o energii, energie je tolik, že nevím, co si s ním počít, proto novému organismu jestli bude potreba, tak věřím energie se najde.

Můžeš říci více o úbytku hmotnosti během tvého přechodu?

Prvních deset dní jsem nepila ani vodu, byl to takový pokus. Slyšela jsem o systému Jasmuheen a pokusila jsem se kombinovat žití bez jídla s pitím džusů, pokus o přechod byl úspěšný, během 10 dní přechodu jsem ztratila 10kg, po 10 dni přechodu jsem začala pít džusy, ale ne proto že bych se něčeho bála, ale protože jsem měla chuť, během 10 dní přechoud jsem po nekolik dní témeř nespala, byla jsem přesycena energií, měla jsem takový klid v duši, takový mír, že jsem kolem sebe nikoho nechtěla, nechodila jsem na internet, nezapínala telefon, bylo to nádherné. Bylo mi v sobě pohodlně, teplo a světlo, procházela jsem se pro městě, hopsala radostí a nestyděla se za svoje štěstí.

Pokračování..

  • Like 1
Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatní stránky
  • 1 month later...

Můžete povědět kdy se vám začala vracet váha, bylo to když jste začala pít džusy nebo když jste je přestala pít?

 

Hmotnost se mi vrátila do původního stavu po týdnu pití džusů. Když jsem je pak přestala pít, moje hmotnost opět poklesla o 2kg. To jsou ty 2kg, které mi dnes chybí (smích), organismus přijal svoji formu.

 

Mnoho lidí následuje systém Jasmuheen, někteří drží dlouhé půsty, co si o tom myslíš?

 

Lidé jsou součástí přírody a v přírodě je vše v rovnováze. V přírodě není násilí. A i my bychom tak měli žít. Je třeba aby bylo vše přirozené a tak i přechod na žití bez jídla. Jestliže je člověk tělesně a duševně připraven a cítí se tak, pak je připraven,  jestliže ne, ať se neomezuje. To je můj osobní názor.

 

Jak vidíš budoucnost rozvoje breathariánství ve světě, je možné aby všichni lidé na breathariánství jednou přešli?

 

Myslím si že to je nevyhnutelné. Je to proces nezvratný a rychle se šíří. Všichni to můžeme vnímat a tenhle kongres je toho důkazem. Lidé, které téma zajímá se shromažďují, sjednocují.  Myslím že z diváků zde by bylo jen málo těch, kteří by o breathariánství dříve neslyšeli. Po mém videu na youtube mi mnoho lidí začalo psát, zajímat se a až poté jsem si uvědomila jak je pro lidi to téma důležité. Ti, kteří vyjádřili zájem, k těm se informace obratem dostane.

 

Pověz prosím o výhodách a nevýhodách breathariánství.

 

Nevím ani čím začít, protože rozdělovat se na plusy a mínusy je težké. Stav se mění. Tak nejprve o psychice, protože tělesně se cítím skvěle stále – je najednou mnoho volného času, protože dlouho nespím. Cítím se čerstvá a aktivní a nechci prakticky téměř spát, někdy nespím nekolik dní za sebou a nevím co v tu dobu dělat. V současnosti se hledám, nevím kde jsem a co dělat.

 

Jak se změnil okruh tvých přátel, jak je jejich přístup, sdílíš s nimi svoji zkušenosti

 

Okruh mých přátel se, jako u ostatních lídí, kteří se účastili přechodu, rozdělil na dvě části, na ty kteří situaci přijali a na ty ktěří ji odmítají. Moji nejbližší příbuzní těmto věcem bohužel nerozumí.

 

Co ti brání jí o té informaci říct?

 

Mají v myšlení příliš mnoho stereotypů. Čekám na ten správný okamžik.

 

A co tví přátelé?

 

Ti ze mne mají radost, většinu z nich zajímá, jak by sami mohli přejít, ale vše je u nich na úrovni mluvení, nic konrétního zatím nepodnikli, užívají jídla, společenský život  a nechtějí se jich vzdát. Ale jsou mezi nimi i tací, kteří na sobě pracují, čistí svá těla, zřekli se masa, jedí většinou ovoce a pijí džusy.

 

Jsi fyzicky fit a děláš nejaké aktivní cvičení?

 

Skončila zima a začínám chodit ráno běhat, v takém režimu jsem žila posledních 5 let. V zimě chodím do tělocvičny, ale nikdy se nenutím. Většinu času běhám a protahuji své tělo.

 

Mnoho lidí, které se o téma zajímají si myslí, že by takto získaný čas měli trávit aktivním sportem , co bys jim mohla vzkázat.

 

Myslím, že když přestanou jíst, získají tolik energie, že ti, kteří sportují, ji budou umět zužitkovat. Bude to pro ně výhodné a víte že trávením jídla tělo vydá více energie než kolik jezením získá. To jsem pocítila během prvních dní po přechodu, cítila jsem lehkost jako bych létala.

 

Mění se tvůj pohled na lidi

 

Přestala jsem vnímat sebe jako oddělenou, cítím se spolu s vámi, jsme všichni spojeni, jsme jedno. Nedělím lidi na dobré a špatné, srovnávat lidi nemá smysl, říkat že někdo z nás je lepší nebo horší je nesprávné, jsme pouze odlišní.

 

Cítíš negativitu vysílanou od jiných lidí a jak s ní nakládáš.

 

Lidi, kteří jsou uplně negativní, jsem naštestí nepotkala. Je ale velmi mnoho těch, kteří nerozumějí procesu, kterým procházím, mnozí nevěří, ze žiji bez jídla, myslí si, že žertuji. I ti, kteří si ověřili, že nejím, nevědí jak to funguje, jak je to možné. A protože nerozumí, nevědí, jak se ke mně chovat. A tak se ke mne chovají jako dříve, ale zároveň si uvědomují, že nejsou na stejné urovni a co je nejzajímavější je, že jsou díky tomu nervózní, zatímco já jsem klidná. Příšla jsem na to, že čím méně se znažíš vysvětlit lidem, co se děje, tím to bude pro obě strany lepší, protože díky jejich vnímání není důvod abych něco vysvětlovala. I když se pokusím vysvětlit, mají pocit, že se je pokouším přesvědčovat. Lidé se vždy snaží namítat a neposlouchat nikoho než jen sebe. Když víte, že dveře jsou zavřené, jaký je smysl klepat na ně. Vše se děje přirozeně samo. A ti kteří včera nevěděli, se dnes mohou začít zajímat. Když je v tobě mír, lidé kolem tebe ho také cítí. Jen mír a svoboda.

 

Vím že ty jsi teď svobodná, až potkáš někoho, vadilo by ti kdyby byl masojed, vegetarián, breatharian, mohla bys řít s člověkem který jí maso.

 

Teoreticky ano, nevadilo by mi žít s takovým člověkem, ale těžko by se žilo takovému človeku se mnou. Protože já jsem byla v jeho pozici, ale on v té mojí zatím ne. A tak bych chtěla aby muž vedle mne mi rozumněl a uměl mne přijmout.

 

Jsou nějaké otázky z publika? Máte nějaké duchovní vhledy?

 

Mívám barevnější sny a někdy nevím jestli je to realita nebo sen a velmi často ke mně ve snu přicházejí lidé v bílých pláštích a vstupují do mne. Jednou jsem se ráno probudila a řekla jsem si, no zase mám halucinace. (smích)

 

Začala jsi vnímat energii, čakry, meridiány, duchovno?

 

Nic takového jsem bohužel nepocítila, moje tělo se asi bojí osvícení (smích)

 

0:55:00

Pokračování

  • Like 1
Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatní stránky
Tiež si myslím, že prechod  by mal byť prirodzený..
Týranie tela je  veľké ego ...buď naskočíš na pránu, inak Ťa, milé telo,  vyhladujem až do vychrtlosti... 
Mnohí ťahajú prechod 21 dní, nechcú v nadšení prestať  a končia unavení ako kostlivci...
Naopak , i pri bežnej strave človek pozná okamžik, kedy už má dosť...
 
Semienko tiež nevyrastie v suchu a v neúrodnej zemi len zakrslo vegetí
HM hovorí  len o  1-3 dňových  pôstoch
  • Like 1
Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatní stránky
  • 2 weeks later...

Jak se cítíte, když vidíte jídlo, které jste dříve jedla.

 

Nemám vůbec žádné asociace, nenapadá mne vůbec nic. Udělala jsem si takový pokus, měla jsem možost sníst bonbon a vůbec nic jsem přitom neprožívala.

 

A volné asociace s jídlem zmizely okamžitě nebo s časem.

 

Zpočátku ve mne nejrůznější vůně jídel vbuzovaly spíše nepříjemné pocity, ty ale později zmizely, asi tak po 1.5 měsíci po přechodu.

 

Přestala jsi používat mýdlo?

 

Nepřestala, neměla jsem pocit, že bych měla přestat.

 

Jste breatharián nebo jen člověk, který nejí?

 

Víte, já nemám přiliš zkušenosti s názvoslovím, nepotřebuji potravu tak kdo jsem? breatharián?, pránojed?, jak se vám hodí. To že jsem naživu o něčem vypovídá.

 

Pijetu vodu?

 

Ano, tuhle lahvičku piji od včerejšího rána.

 

Džus?

 

Nepiji. Pouze vodu.

 

Zajímalo by mne, jestli pociťujete nějaké emoce, když vás pozoruji, působite jako bez emocí.

 

Stala jsem se více emocionální, ale je třeba říci, že emoce nejsou větší, ale spíše je prožívám hlouběji.

 

Jaké emoce prožíváte právě nyní?

 

Radost, světlou radost.

 

Jaké máš vzdělání a jak se změnil tvůj světonázor?

 

Vzděláním mám vysokoškolské, jsem právník. Mé hodnoty se mění a jsou přehodnocovány, to je asi jediná nevýhoda, o které se Olga zmínila. Mínus je v tom, že staré hodnoty se rozpustily a nové se ještě neobjevily, nemám šablony, stereotypy, podle kterých žít. Jsem ve stavu hledání sebe samé.

 

Aničko, pusobíš tak radostně, byla jsi vždy taková nebo to přislo s přechodem?

 

Přišlo, přišlo.

 

To je krásné, děkuji.

 

Trpěla jsi nečím před přechodem? Je nějaký vnitřní konflikt?

 

Ano a občas se opakovaně vrací. Vetšinu času jsem v harmonii a klidu, ale někdy nastupují okamžiky, kdy se vše stírá, mizí smysl všeho, nerozumím, proč žiji a co bych měla dělat. Před přechodem jsem takové stavy neměla. Snažila jsem se zjistit, čím to je, ale zatím se mi to nepodařilo. Pracuji na tom.

 

Jak to utrpení zvládáš?

 

Naštestí to trvá jen několik minut, jindy několik hodin, ale ne déle, objevuje se to periodicky. Zjistila jsem že není smysl s tím bojovat, ono to pomine vždy nezávisle na mém chtění, tak to možná v našich životech chodí.

 

Ptala ses někdy sebe, proč se to stalo právě tobě?

 

Vůbec ne. Když jsem se o tom jevu dozvěděla při mé návštěvě příbuzných, v ten okamžik jsem věděla, že to bude i moje cesta a že my všichni toho můžeme dosáhnout. A nakonec i dosáhneme.

 

1:11:00

Pokračování

  • Like 1
Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatní stránky

Aničko, objevily se u Vás po přechodu nějaké zvláštní schopnosti - jako třeba jasnovidnost?

 

Nic takového.

 

Mám pocit, že se nacházíte se ve stavu jakéhosi vnitřního klidu..

 

Možná to tak je, někdy když jedu v metru, ztratím ponětí o čase, a někdy když si povídám s přáteli, zjistím, že jsem půlku času neposlouchala, co si povídali. Přitom jsem během té doby o ničem nepřemýšlela, můj mozek se ničím nezaměstnával, prostě jsem tam nebyla.

 

Jaké věci vám v každodenním životě přinášejí radost?

 

Život sám. Radost z jídla, která dříve byla, odezněla a já jsem si uvědomila, že ani prve žádná nebyla. Byl to pouze starý zvyk. Když jsme smutní, máme zvyk jít sladkosti, přitom nám proti smutku nepomáhají, netřeba mluvit o alkoholu nebo drogách, myslím, že to je způsob jak utíkat před sebou samými, bojíme se zůstat se sebou samými, bojíme se samoty.

 

Jěstě se vrátím k mé otázce, kdy pociťujete v životě radost? Když jste s přáteli, běháte po nábřeží řeky..

 

Práce, kterou vykonávám mi dříve ne vždy přinášela radost, pracuji jako office manager. Ale dnes pracuji s radostí a každý můj kolega mi přináší radost. Když potkám kolegu, pozdavím ho, řeknu ahoj a smějeme se na sebe, je to příjemné a zdravé. Potkávám přátele, vidím jejich tváře, úsměvy, sdílíme spolu smutky i radosti. To vše je život, to vše je zdravé, je to překrásné, raduji se s nimi.

 

Procházim se po městě a potkávám se s lidmi, smějeme se na sebe. Usmívají se na mne, kterou také neznají, je to příjemné, zdravé překrásné, usmívám se na slunce, dešť, nebe, měsíc, hvězdy, je to úžasné. V Petrohradu máme umělce který zpíva píseň Bláznu je lehko žít, já si tak také připadám když se procházím po městě v takovém stavu radosti, neskrývám to, dříve mi nebylo příjemné potlačovat úsměv, pohyb na rtech, dnes již ne a co je nejzajímavější, lidé mi na úsměv úsměvem odpovídají.

 

Je úžasné, že jste přešla okamžitě, protože většina lidí musí vykonávat nejrůznější praktiky, připravovat se..

 

Nevím. Zdá se mi, že nejezení jako způsob života je překrásné, nemohu ale zároveň říci, že by jezení pevné stravy bylo špatné, ve světě není nic špatné nebo dobré. Já se cítím výborně, je to pro mne zdravé a chtěla bych se s Vámi o tuto zkušenost podělit. ráda bych ukázala, že to je možné, a je to možné pro každého, jsem toho důkazem. Ráda bych vzkázala těm, kdo by se o nejezení chtěli pokusit, aby tak nečinili násilím. Není třeba si s tím hrát. Jestli cítíte, že by to tak mělo být, přejete si to, tak se to stane.

 

Dalo by se řící, že nejezení je cesta k sobě samé?

 

Myslím, že ano, všichni toho stavu dosáhneme, když budeme sledovat vlastní cestu.

 

Když se radujete, v jakém místě těla radost vnímáte?

 

Asi někde ve středu hrudi.

 

Jak vnímáte smysl života a existence lidstva?

 

Na tu otázku neznám odpověď, hledám ji.

 

Nemám dotaz, jen pro doplnění, myslím si, že Anna je dobrým příkladem pránojezení, jak víte, prána v sanskrtu znamená 'život' a Anna jím žije.

 

Děkuji.

 

V současnosti řada lidí, kteří nejedí říkají, že strava je jedovatá, zabíjí, ráda bych vědela, co si o tom myslíš.

 

Když se podívám na produkty, které konzumujeme,  nemají v sobě nic přirozeného, nemají v sobě život, odkud potom bereme látky, díky kterým získáváme energii, když dostupná potrava je plná chemie? Odpověď je myslím jasná, energii získáváme odkudsi zvně.

 

U nejedlíků dochází ke změně dechu, jak tomu je u vás.

 

Vnímáni těla zevnitř se změnilo a spolu s tím i dýchání. Účastnila jsem se zajímavého semináře Olgy na téma dýchání.

 

Máte nějaké špatné návyky jako sledování televize, kouření..

 

..Televizi nesleduji posledních 12 let, alkohol jsem pila naposledy před sedmi lety.

 

Máte problémy při společenských setkáváních, v restauracích? Jak takové situace řešíte?

 

Objednávám si zelený čaj.

 

Podstoupila jste nějaké telesné čištění.

 

Ne.

 

Uvedla jste, že Váš přechod byl spontánní, ale zároveň jste prošla procesem podle Jasmuheen..

 

Možná jste mi špatně rozuměli, přechod byl spontánní v tom smyslu, že k němu došlo spontánně v květnu, jíst jsem přestala v říjnu. Za přechod považuji okamžik, kdy jsem si uvědomila, že mohu nejíst. V říjnu jsem prostě přestala používat jídlo, protože již nebylo potřeba. Pocit hladu mne opustil.

 

Mnohokrát děkuji za Vás příběh. Ráda bych se dozvěděla, k čemu docházelo několik dní před přechodem.

 

V tém době jsem byla v procesu hledání práce.

 

(Olga Podorovskaya) Aničko poslední dotaz, bohužel. Nacházíš se ve společnosti našich lidí, kteří se zajímají o nejezení. Často se stane, že když člověk přestane jíst, ze společnosti se vytratí, co bys k tomu mohla říci?

 

Budu se opakovat, jsem zástancem přirozenosti a věci dělám jen když cítím, že je chci dělat. Necítila jsem tohu ani potřebu. Zdá se mi, že v mnoha případech ve fórech lidé o tomto tématu mnoho řeční, je to jako jako přelévat vodu z jedné nádoby do druhé a nazpět, je třeba se zahledět do sebe samých, uvidět svoje přání a na základě toho si klást otázky, protože ve většině případů lidé něvědí, na co se ptají a co potřebují. Takže hledejte otázky uvnitř sebe a dostanete odpovědi. Na každou otázku je odpověď.

 

Děkuji.

 

Děkuji Olgo.

 

(potlesk)

 

Děkuji Vám všem.

 

(konec vystoupení)

  • Like 1
Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...