Přejít na obsah
Breatharián.cz

Prechod na pránu prejedaním sa


Guest motomaji

Recommended Posts

Guest motomaji

Dá sa prejsť na pránu pomocou prejedania sa?

Ak hej, tak vás budem informovať o svojom pokroku. Momentálne sa mi totiž nedarí krotiť a aj tak si myslím, že som na správnej ceste :-)

Veľa zdaru nám všetkým!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přestože to vypadá paradoxně, přejídání je také cesta. Lidé, kteří touží po práně, jsou častěji ti, co mají problém s jídlem a chtějí se zbavit závislosti na něm. Ti, pro které je jídlo okrajovou záležitostí, nemají moc potřebu se nejedením zabývat. Přejídání zde vystupuje jako výchovný prostředek, který tlačí člověka ve svém vývoji, aby se o něco snažil a tento problém řešil a tím se vyvíjel.

 

Přejídání není problémem sebeovládání. Lidé, co tento problém nemají, nejsou disciplinovanější. Na druhou stranu sebeovládání může někdy problém napravit, ale často ne. Příčinou může být např.:

 

- Vyhladovění půstem nebo kalorickou dietou. Tělo se snaží vrátit na svou původní hmotnost a někdy ji ze setrvačnosti i přetáhne. Hrají zde roli vyhladovělé tukové buňky i psychika (představa podvědomí o požadovaném stavu těla). Tady je nutná vůle ukrotit se.

 

- Chybějící živiny z důvodu drastické diety. Některé složky kvůli nevyvážené stravě chybí a tělo se je snaží dohnat přehnaným dožadováním stravy, ve které tyto složky jsou. Nadměrným množstvím jednostranné stravy se organismus rozvažuje zas jinde a tak člověk ulítává od jedné stravy k druhé. Stává se to např. při náhlém násilném přechodu na vitariánskou stravu - organismus není schopný se rychle adaptovat (např. některé orgány nefungují správně, např. střeva jsou perforovaná), vznikají deficity a člověk pak sklouzává k přehnanému přejídání se, obzvláště jídlem kterému se snažil vyhýbat. Často do toho zasahuje ještě psychika s návykem, co považuje za "normální" stravu, které se nechce vzdát. Tady je potřeba přejít na pomalý přechod a organismu dávat to, co požaduje, jinak to může skončit zdravotním problémem.

 

- Candida. Bakterie candidy vylučují látky, které člověka nutí přejídat se sacharidovými jídly (cukry) a tím zajistit candidě živiny. Řešením je ne ani tak krotit se ve sladkostech, ale nastolit správné prostředí v organismu - např. syrovou zeleninou.

 

- Uspokojení psychiky. Problém který znají kuřáci i lidé s nadváhou. Člověk cítí v sobě nepokoj a hledá uspokojení svých vnitřních pocitů v tom, že sáhne po jídle (jako prostředek potěšení), aniž cítí hlad. Je to falešná berlička a obvykle nepřináší moc uspokojení. Je potřeba se zabývat psychikou, hledat příčiny vnitřního neklidu (dobrým prostředkem je např. Cesta od Brandon Bays).

  • Like 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 1 month later...

Někde jsem viděl článek o tom, jak si nechat od těla poradit. Rady byly zajímavé a princip snadno pochopitelný. Ve zkratce.. v první fázi bylo sníst naráz pecen celezrnného chleba (1kg) a pak poslouchat co na to tělo říká. Až se tělo z toho zážitku zotaví, pak pokus zopakovat, ale s 1kg hroznů. Opět poslouchat tělo, co říká. Cílem je vyvolat intezivní pocity, proto také hned 1kg potraviny. Tělo vám pokaždé samo odpoví, jak se mu daří s danou potravinou vypořádat, jak se cítí, co ho trápí nebo co mu chybí. Není to sice úplně téma pro nejedlictví, ale je to zajímavý pokus. Tady se primárně jednalo o pocítění rozdílu mezi mrtvou a živou stravou. Ještě poznámka - maso je mrtvá strava, protože v mrtvém zvířeti už nejsou živé procesy. Utržené čerstvé hrozny jsou stále živé, ale upečené zrní už nikoliv.

  • Like 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...