Přejít na obsah
Breatharián.cz

Fornax1713


Recommended Posts

zhruba 10 kcal (40 kJ)

proč?

Díky moc,

no proto že jsem schopný toho vypít  dva litry za den... tak se ptám.

Se dvěma stroužky česneku to fakt zahřeje. Většinou po tom prahnu, když je fakt samec.(zima)

Střídám to s čajem a tak snad je to něco jako čajík z bylin....?

                                                                                                 Hezký den*

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

                         Zdravím a přeji krásný den*

 

Ztotožňuji se s názorem, že prostředí ve kterém začínáme přechod, má úměrný vliv na výsledek.

 

Duševno hraje v tomhle ohledu prim a asi jen lidé typu Dalajlámy, nebo pana Mandeli, by si s přechodem poradili třeba i v kobce. 

 

Nebylo by vůbec marné scházet se jednou měsíčně osobně a povídat si.

Jedlíci i polo jedlíci a ne jedlíci, stejně jsme všichni duševními Breathariány.*

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Fornaxi a Ty tedy jsi teď stále na téměř žádné stravě (tj. pár kcal denně nebo výjimečně jídlo na chuť) a váha Ti už neklesá? Je pochopitelné, že Tě občas svedou chutě na něco, bude jistě trvat pár měsíců než se psychika vzdá požitků a tělo bude procházet těžkými změnami. Tak se těším, jestli to zvládneš udržet, až si Tě budu moci přidat do seznamu breathariánů jako inspiraci. :-)

  • Like 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 Celý můj příběh je po pravdě popsaný tady.

 

 Nejen pro inspiraci a bádání každého, ale i pro lidi kteří tomu nevěří a uvidí mě jíst...

V neposlední řadě i pro mě, nežiji ze vzpomínek a tak si to občas také přečtu.

 

Hmotnost mně přestala klesat na 79 kilech a v současné době zesiluji a vážím posledních deset dní 83-84 kg.

Cítím se skvěle a tenhle týden mně vyloženě dělá dobře nejíst a nic si k jídlu neplánovat.

Jsem bez pokušení a myšlenek co jak chutná.

S největší pravděpodobností vděčím za tenhle blažený stav rannímu rituálu, který každý den s potěšením vykonávám. Spojil jsem cvičení s různým protahováním se a dýcháním v tureckém sedu. Nic metodického, prostě jak mně napadne a nebo podle hudby ( arabský chillaut). Možná dobrý začátek, jak konečně nastartovat pravidelnou duševní hygienu.

   Za hotového ne jedlíka se osobně budu považovat až po létě.

Když to dopadne, s potěšením každého vyzvu, aby tento stav vzal na vědomí *

  • Like 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Od brzkých ranních hodin, s přestávkami,  čtu :,, Životní styl bez jídla " napsal to Joachim M Werdin.

 

 Ještě nejsem ani za polovinou a pobaveně s upřimným úsměvem, i když bych to takhle výborně nepopsal, žasnu jak jsem s tím co říká ztotožněn.

Jeho termín ,,nejedlíci" mně dostal...začal jsem s ne jedlíky s trochou ironie k názvu breatharián, který je pro mně dost obtížný.. :)

Vřele doporučuji, zatím fakt výborné.                                                                                                                                   *

  • Like 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest motomaji

Od brzkých ranních hodin, s přestávkami,  čtu :,, Životní styl bez jídla " napsal to Joachim M Werdin.

 

 Ještě nejsem ani za polovinou a pobaveně s upřimným úsměvem, i když bych to takhle výborně nepopsal, žasnu jak jsem s tím co říká ztotožněn.

Jeho termín ,,nejedlíci" mně dostal...začal jsem s ne jedlíky s trochou ironie k názvu breatharián, který je pro mně dost obtížný.. :)

Vřele doporučuji, zatím fakt výborné.                                                                                                                                   *

Ty na to ideš nejak opačne, fornax1713 :)

Väčšina ľudí si najprv prečíta Joachimovu knižku (ktorá je naozaj veľmi dobre napísaná a tiež ju odporúčam) alebo iné dostupné zdroje, a potom sa pokúša zdolávať prekážky a hľadať svoju cestu k duchovne vyšším sféram, ktoré sprevádza nejedenie.

Ty sa staneš nejedlíkom akoby nič, a potom si už len s úsmevom a pobavením čítaš knižky :-)

Úžasný príbeh. 

Krásne vidieť tú rôznorodosť nás ľudí a to, že každý máme svoju vlastnú cestu... po ktorej ide každý jednotlivec sám a iný ju nemôže zopakovať. Môže sa len inšpirovať a aj tak si nakoniec nájde svoju, originálnu, neopakovateľnú cestu.

Úžasné príbehy sa tu človek dočíta, veľmi dobrý web je toto, som zaňho vďačná. Najmä časť denníkov je pre mňa veľmi poučná. Je skvelé prečítať si o príbehoch ľudí, ich úspešných aj menej úspešných pokusoch s pránickou stravou... no a potom sa pre spestrenie objaví niekto, kto popočúva Monforta, začne sa živiť pránicky a je to :-) "Aký máme vlastne všetci problém?" - toto si musí fornax1713 asi často myslieť :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty na to ideš nejak opačne, fornax1713 :)

Väčšina ľudí si najprv prečíta Joachimovu knižku (ktorá je naozaj veľmi dobre napísaná a tiež ju odporúčam) alebo iné dostupné zdroje, a potom sa pokúša zdolávať prekážky a hľadať svoju cestu k duchovne vyšším sféram, ktoré sprevádza nejedenie.

Ty sa staneš nejedlíkom akoby nič, a potom si už len s úsmevom a pobavením čítaš knižky :-)

Úžasný príbeh. 

Krásne vidieť tú rôznorodosť nás ľudí a to, že každý máme svoju vlastnú cestu... po ktorej ide každý jednotlivec sám a iný ju nemôže zopakovať. Môže sa len inšpirovať a aj tak si nakoniec nájde svoju, originálnu, neopakovateľnú cestu.

Úžasné príbehy sa tu človek dočíta, veľmi dobrý web je toto, som zaňho vďačná. Najmä časť denníkov je pre mňa veľmi poučná. Je skvelé prečítať si o príbehoch ľudí, ich úspešných aj menej úspešných pokusoch s pránickou stravou... no a potom sa pre spestrenie objaví niekto, kto popočúva Monforta, začne sa živiť pránicky a je to :-) "Aký máme vlastne všetci problém?" - toto si musí fornax1713 asi často myslieť :-)

..omlouvám se milá moje, myslel jsem si že si kluk :) příjemné překvapení. I když dušička je bezpohlavní, přeci jen mám ženy raději. Tím jak bývají fyzicky slabší, v životě jsou mnohem moudřejší.

Nemyslím si o nedostatcích druhých, nic špatného. Nic co je lidské, mně není cizí. 

Špatné je si své nedostatky nepřipouštět a být v iluzi ,že jsem lepší než ve skutečnosti jsem. Vážím si každého koho znám i s jeho chybami, pokud mně stojí za to ho i nadále znát.

Zároveň vím, že není mnoho lidí kteří mě poznají osobně, takového jaký jsem a i přes to, si léta našeho kamarádství a mě váží a já jsem vděčný za ně.

Neboť, z pravidla bývá to, že co je letité, je i hodnotné.

  Také pomalu zjišťuji můj střemhlavý let...fakt mně to šokovalo ! I ta jednoduchá dostupnost poznání pomoci přechodu byla na dosah vědomé touhy, aby tady na tom světě opravdu bylo něco jinak -_-

Teprve postupem času jsem  se začal dozvídat o Henriho  radách na přípravu takového rozhodnutí a musím jen souhlasit. Určitě je to lepší cesta.

Ovšem tu noc, z obavy že nevydržím koukat do konce, jsem onu nahrávku posunoval tak, abych zjistil jestli v besedě dojde také na postup jak nato.

...tak že mně dost uniklo, čehož nelituji  :D

Pravděpodobně ona jediná moudrost poznání pravdy, se šíří bez vědomého učení. Je tady, obklopuje nás a tak i za cenu ztráty té osobnosti,za kterou se pokládáme, nebojme se si ji nechat pustit pod kůži.

                                                         Čisté duši neublíží. :)    *                       

  • Like 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Proto neexistuje žádný zaručený návod na pránu. Nikdo zatím nezjistil jak to vlastně doopravdy funguje, jaké jsou k tomu nutné podmínky a tak to někdo chytne snadno a rychle a jiný se k tomu pracně belhá a nic.

...už samotné bez úspěšné belhání,  je o proti hlouposti skeptiků, překonání duchovních Himálají. 

Nikdy belhajícími nebudu opovrhovat, ba naopak, rád jim poskytnu rámě.

Až jednou budu sám belhat a to si myslím že budu,  poprosím jen o shovívavost. Na té pak osvobodím ducha *

  • Like 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslím, že by sa mal každý držať svojho citu, ktorým sú ženy viac vyzbrojené, preto mužov dobre dopĺňajú...
U Jana to bola vec okamžiku a nadšenia, čo spustilo dosiaľ skryté schopnosti inohmotnej výživy
Slnko je zdrojom tepla a svetla. Tiež nevzniklo len tak samé od seba. Tak ako po tornáde nad smetiskom sa nezloží auto, neverím na náhody a chaos. Ak sa pozriem na poriadok nočnej hviezdnej oblohy...musí tu byť niekde prvotná hybná sila a sily, čo tento krúživý pohyb udržujú v procesoch vzniku a zániku...
Prána musí mať tiež svoj zdroj,...   prenikaním cez vzdušný obal zeme mení svoje vyžarovanie tak, aby podporovala kolobeh života na tejto Zemi...Nikola Tesla i Albert Einstein o tom podávai fyzikálne  kusé info...a i v básňach všetkých období povolaní básnici vytušujú akúsi prvotnú živú silu..., ak by prestala prúdiť, všetko by postupne vyschlo, ako sa spieva  v opere .Parzifal od Richarda Wagnera
Asi básnici boli chápaniu prány bližšie...lebo ju nehľadali fyzikálnou aparatúrou ale preklopili najskôr svoje chápanie na citový level...a až potom to transformovali do slov, aby dej zviditeľnili v slovách.

  • Like 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

..tenhle týden ani sousto a kupodivu, krom nepatrných záblesků, ani žádné chutě... :)

Dokonce jsem upustil od plánu na vaření svíčkové omáčky. Vadí mně tam to maso, no a bez masa, zase nemám zkušenosti a už se to učit nechci.

Na příští týden se těším, prostě jen tak.

Chtěl bych navrhnout vidět se  pravidelně,možná co nejhojnějším počtu. Vím že to máme k sobě daleko, ovšem co je jeden den v měsíci, strávený na cestách ?

Také se blíží léto a čas dovolených a různých festivalů. 

Tímto navrhuji najít si nejvhodnější fesťák a v symbióze s ním se scházet pravidelně, jednou za rok.

ˇ Účastnil jsem se několika ročníků ,, Mystického lesa". To je ode mně první konkrétní návrh. Tak co vy na to ? *

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 Nikdy jsem nepochopil a neustále nemám vyjasněné, k čemu že slouží celibát ?

Milování, pro mně představuje vrchol komunikace.

Toužím po milované osobě a zároveň se jí stát. 

Ovšem také si začínám myslet, že duchovní osvobození, neumožňuje být se životním partnerem.

Těžko bych se kdekoliv na téhle planetě o tuhle milující duši nestrachoval...a co hůř, 

pomalu se zdávám všeho,  do tří let, to mně bude padesát, nechci krom osobních dokladů, sebou nic vláčet. Nic čeho bych se nebyl ochotně vzdal.

Láska nemá možnost volby, na tomhle životním rozcestí bych slepě následoval právě ji, se všemi bonusy i strachy.

Na druhou stranu, umožní mně to milovat každého ?

Prekérní situace, nesmím se zamilovat :(      *

  • Like 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 Začínám nabývat přesvědčení,  že je to především cesta duchovní.

Žít ohleduplně, nelhat, nekrást, chovat se ekologicky, radovat se z maličkostí, tam někde započala  duchovní cesta u mě. V osobní morálce normálního žití.

A když už jsem si myslel, jak že dobře jsem si to nevybral,pěkně po ušlapané cestičce, nijaký Francouz,  záhadným způsobem, mně poradí, abych také na té cestě otevřel oči a rozhlédl se kolem. 

Do tohohle okamžiku setkání, jsem neměl ani tušení, že jsem nevidomý.

A abych toho ještě neměl málo, také se říká že ve třech je společnost, na té samé cestě v onom čase, jakási postava snad komika nebo co, začala povídat o přítomnosti okamžiku. Pan Eckhart Tolle.

Zuby, nehty, se držím té ušlapané. Zřetelně pociťuji, že marně.

Stojím před rozcestím, tečou mně slzy a mám na výběr. Po té staré ušlapané..., ale už vím kde a kdy končí, bydlím u hřbitova.

Ukazatel směru k cestě druhé, možná že ne zdaleka tak pohodlné a kdo ví jak dlouhé a s jakým koncem, není zřetelně čitelný a není ani divu, když jsem slepec. Jediné na co se mohu spoléhat, je tam někde z dálky jako by tlukot srdcí obou pánů učitelů. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cirkev sa domieva, že celibát kňazom duchovne  prospieva...
Sú ľudia, ktorí nepotrebujú partnera, tých je ale málo
Mnohí kňazi míňajú kopu energie, aby bojovali s prirodzenosťou tela...čo často vedie k úchylkám, ktoré sa vyskytujú len u katolíckych kňazov, u evanjelikov je to v pohode
Doplatili  na to mnohí , ktorý si mysleli, že celibát je Bohu milý...
Pri sexuálnom akte dochádza aj ku obapolnej  výmene jemných energií, čo vyciťujú najmä ženy, keď prijímajú od milého nežné prejavy.... U sexu len pre sex  k tomu nedochádza, len nepatrne, a mnohé ženy sa tomu aj preto vyhýbajú.
Vždy existujú v blízkosti muža ženy, s ktorými by muž  prežil krásny život ... A ktoré by mu v každom smere lahodili... Príroda nestavia na jedinej žene ani na jednom jedinom mužovi...Ak ju  muž  zavrhne, previňuje sa. 
Karol IV mal dlho pri sebe ženu, Ktorá ho inšpirovala a vďaka nej vznikla Karlova univerzita...to isté v stredoveku na francúzskom dvore, vzore diplomacie a aj čistoty. V stredoveku boli kňazi bežne ženatí, nik sa tomu nečudoval...v mnohých stredovekých  kláštoroch Európy sa páchali ohavnosti so ženami...
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Naše žalostné novodobé dějiny, plné náboženství, hrůz, válek a utrpení z peněz,  jsem se snažil pochopit dost dlouho. 

Dneska je pokládám za nesmyslný úděl z dob temna a pohrdám všemi těmi katedrálami. Pohrdám všemi kulturami, v nich jsou ženy brány jako méně hodnotné.

Stydím se i za společnost z které jsem vzešel a to už delší dobu. 

Díky nejedení, uteču tomu stínu duše, ke slunci, které svítilo v dobách moudra života.

Sice kráčím nevidomí, ovšem cestou srdce, které z dálky hřeje ono prastaré moudré sluníčko.

 Vaše děti a následující pokolení, budou přímými účastníky oné vše-přítomné inteligence. Více než na náročnosti školních osnov,čím dál více požaduje se na absolventech vědomé chápání toho, kdo jsem, odkud přicházím a kam směřuji. To také mnohým pomáhá rozšiřovat své možnosti, bez egoistického přeceňováním se.

Jako jasně zářící hvězdy z tunelu temna pak vidím ony nespočetné příklady lidských hrdinů a přemožitelů mentálního času.

Právě jsem jednou tohle jasnou hvězdou celý den osvícen a posílen i do dnů dalších. pan Móhandás Karamčand Gándhí. *

  • Like 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

..ráno při cestě do práce, jsem si naplánoval langoše.

Čas od času si na něj pomyslím. Zaparkoval jsem proto na dohled od stánku s občerstvením, v Plzni na Dubravce, na proti Centrumu... vlastní těsto :)

Ani jsem nevylezl z auta a po chvilce odjel.

Chuť a nutkání mě přešlo s pomyšlením, že si to ponesu v útrobách, že to tady bude cítit, což kupodivu stačilo.

 Druhý aspekt tohohle zážitku spočívá, že to jsem píšu. Kdo mně nezná, možná si pomyslí, že si tady masíruji ego.

 Já se domnívám, že mně prostě pomáháte. :)  Děkuji za to. *  

  • Like 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest motomaji

Konečně se oteplilo .)

 Napjatě čekám jestli mně něco bodne.

Sem tam pošilhávám po komárech a zapomínám na mír mezi námi...Henri nemá problémy s hmyzem :)  Mír trvá * :D

Nezabila by som komára... už dlho som žiadneho nezabila.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Upíři - tahle báje vznikla na základě nepřesného překladu starých textů (zřejmě sanskrt). Lidé tam četli o tvorech, kteří se živí krví, zabíjí je slunce a česnek. Jenže - v době překladu lidé ještě neznali bakterie! Staré národy je znaly. Texty byly lékařské dokumenty, ne upíří duchařina.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Včera jsem viděl našeho milého pana Duška, díky mu za všechno, v  pořadu ,,Na plovárně".

Jako tradičně, nezklamal :)

Navedl mě k učení moudrostí starých Toltéků.

V knize ,, Čtyři dohody",  úvodní moto :Ohnivému kruhu

těm, kteří již odešli
těm, kteří jsou zde
těm, kteří teprve přijdou
DON MIGUEL RUIZ
1997

 

Není to tak dlouho, co moje intuice zplodila obdobnou myšlenku ....

 Také, kromě zajímavých nových poznatků, jsem určité statě jen přejížděl očima a kontroloval dané téma. 

 Nemusel jsem ho doslovně číst, svou jasností principu učení, jako bych si jen opakoval školní látku, tam někde z doby pochopení daru života.

Nic méně, mám se ve čtení kam vracet a také mám v sobě touhu poznání původní mentality, jenž sálá svoji energii z každé myšlenky odkazu žití našich prarodičů.

 

V mém případě, na počátku všeho, byl zase ten Dušek Jaroslav. Kdo by to do něho řekl, do komedianta , Nebo se pletu a nevidím mistra ?

:) malý příklad osobní slepoty.

Určitě toho pána chci zpovzdálí vidět v divadle. Moc ho obdivuji *

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 V sobotu třináctého tomu budou tři měsíce.

Chtěl bych si jít zatancovat, kdyby se vám někomu chtělo také :)

 

Dneska jsem vyrazil s čoklama k řece ke splavu. 

Náramné počasí, ptactvo ve svém živlu, spousty rostlin a vůní. Všem a všemu se chce žít, nádhera.

 

 Pro mě osobně ve čtyřech dohodách....budu mít obtíže s dohodou druhou.

Nebrat si nic osobně, když v tomhle ráji najdu skládku odpadu, je dost nepřekonatelné.

Obávám se, že byt svědkem ničeho takového, srazím  k zemi pěstí každého blba.

Procházkou jsem vychladl a přišel na důvod mého hněvu. Chceš trestat ? A nebo chceš aby se to neopakovalo ? Co by v důsledku byl platný výprask? 

Výsledek : s největší pravděpodobností, pro zlepšení komunikace, bych ho přeci jen praštil a to tak ,až by viděl auru kolem sebe a až bych se nad nim skláněl, možná i svatozář  kolem mě. Potom,až bychom společně sbírali střepy z obrazovky, plastové kryty čeho si a různé laskominy, snažil bych se mu domluvit.  Snad to tak bude..?

 

  Hmatatelným poznáním, oné celo společenské mentální obrody, bude právě úbytek těchto  němých svědků neuvěřitelného počínáni lidí, divokých, bezohledných skládek. 

......... tady jedna přibyla  :(

:D  je nade slunce jasnější, tenhle námi oblíbený kout nesnese mnoho návštěv, abych to svinstvo, neuklidil já.    Sluníčko v dušičce *

  • Like 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Povím vám osobní příběh, 

všechno se odehrálo někdy v počátcích sametové revoluce. 

V náručí jsem si přinesl domů po schodech do druhého patra, tehdy ještě plzeňského bytu, nohaté psí štěně Bulteriéra.

Díky respektu k těmhle psím duším a k jejich původní divoké povaze, nikdy je netrestám fyzicky. Neznamená to však, že k ním nejsem důsledný, ba na opak, je třeba mnohem více času, pochopení a právě té důslednosti.

Po devíti neuvěřitelně krásných letech, denně žitých vedle sebe, důvěrou,láskou, nespoutaností,radostí ze samotné přítomnosti, se naše duše stali v životě neoddělitelné. 

O co více jsme žili ve stylu nesmrtelných, o to přesvědčivěji jsem poslední společný den cítil, že je poslední.

Chvátal jsem z toho důvodu k lékaři, kde jsem ho s osobní letitou důvěrou k tomuto pánovi, nechal. 

 

Měl jsem v oné době zakódovanou dohodu, sám se sebou, že budu za každých okolností, nejprve plnit své pracovní povinnosti.

S dírou v srdci plnil jsem ten večer dohodu.

 V prvním možném oka mžiku, jsem držel u ucha sluchátko telefonu, v naději že by doktor byl v ordinaci a .., poslouchal jsem vyzváněcí tón.

Po druhé jsem měl chvilku víc času, vyděl jsem při zvuku sluchátka u ucha, jak v ordinaci na stole drnčí aparát. Jak je to po druhé co v tiché ordinaci probouzím svého druha z umírání.

S třetím zvoněním v tiché ordinaci, kolem čtvrté ráno, věděl jsem, že jsem se dopustil největší chyby v mém životě.!!!

 

   Rozedral jsem onu nelítostnou dohodu, až z ní cáry létali.

Mnohem důležitější, než hloupé pracovní povinnosti, je být s milovanou duší na cestě poslední.

 

Díky tady tomu provinění, celý rok jsem byl smutný. Ve svém smutku potkal jsem anděla smrti a on mě dal sílu doprovázet ..

 

Včera s andělem setkali jsme se v Toltécké knize.

Věrohodnost naší rozpravy snad i skeptika na moment znejistí, v pondělí se pojedu zeptat na práci sanitáře, do nově postaveného nemocničního komplexu v Klatovech.

Ochotně podstoupím i na vlastní náklady, všechny potřebné kurzy a vstupní procedury 

Přijmou li mě, vyměním tak velice pohodlnou, časově bezkonkurenční práci, za tři šichty v baráku plném ambiciozních lidí...

Také jsem se ptal na důvod proč bych to měl dělat ??

... jak je prostý, proč jsem na něj nepřišel sám ?

,, Největší odměnou ti pak bude obyčejné setkávání s lidmi, ve chvilkách jenž si dlouho pamatují a víra v to, že si ono setkání ponesou domů a bude jim pomáhat šířit lásku dál do svého okolí"

                                                                        Nikdy nemůžu zapomenout na žádného ze svých psů :)  *

  • Like 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...