Přejít na obsah
Breatharián.cz

Nízká váha a půsty


Recommended Posts

Jak má člověk půstovat, když už má normálně nízkou váhu? měřím 176 a vážím 60kg, když zhubnu pouhých 5 kg, bude ze mě kostřička :) Většino u mají lidi nadváhu, tak půsty nevadí, ale co my hubeňouři ? Odpoví mi někdo? Díky...Pasena :-)

Upraveno uživatelem pasena
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U půstů se uvádí, že "vyléčí" i nesprávnou hmotnost - hubený člověk přibere a obézní shodí - samozřejmě za předpokladu, že přejde po půstu na zdravější stravu. Na Vitariánu uvádí Atman, že začal půsty s 61kg/173cm, délky 3-21 dnů, po roce půstů mu váha stoupla na 67kg. Pak dělal 40denní půst, začal s 68kg a skončil s 50kg (BMI 16,8). Zřejmě není třeba si až tak moc z nízké váhy dělat a spíš si to člověk často sám sobě omlouvá, jako výmluvu. http://forum.vitarian.cz/viewtopic.php?p=113311#p113311

  • Like 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 3 weeks later...

pasena,

neztrácej hlavu, nejsi na tom zase tak špatně. Zjistil jsem, že reakce okolí je opravdu to nejhorší vysávání energie se kterým se breatharián setká. a vlastní kůži to zažívám denně. Nejhorší jsou příbuzní, s nimi se už nemohu ani vídat, jelikož nedovedou mluvit o ničem jiném, než o tom, jak jsem vychrtlý. Spousta kamarádů to samé.

Pro zajímavost: před půstováním jsem se věnoval fitness a držel jsem si stálou váhu okolo 95kg na 185cm. Teď už vím, že to bylo jenom moje tupé ego -chodit do posilky a prohlížet se v zrcadle a líbit se sám sobě a slečinkám o mnoho let mladším. Nechápu, jak jsem mohl něco takového dělat. Kam ale mířím? Znepokojovat se nad ztrátou 5kg opravdu není na místě, já totiž jsem z těch 95 spadl na momentálních 68kg a to jsem měl jenom jeden 10-ti denní půst a pár dvou-denních a doržuji 6h mezi malými jídly bez bílkovin. Teď mám za sebou 5.den dalšího delšího, tak uvidím, jak to dlouho vydržím :)

Nejlepší je si najít někoho s podobným zaměřením a táhnout spolu za jeden provaz. Ani já bohužel nikoho takového nemám. Rozhodně nepropadat myšlenkám typu "budu vypadat jak kostřička", které jsou výplodem pouze lidského ega a jeho potlačení je právě klíčem k breatharianství.

  • Like 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:D Dík za podporu, Teepacku, lidi v okolí dokážou udělat peklo, to je pravda, ale já se jen usmívám, zatím jsem zhubla 1kg, a to jen úpravou stravy. kostřička by ani nevadila tak mě, jako všem ostatním :-D.Mám jednu kamarádku, která je dost nemocná a vidí v breathariánství svou jedinou šanci, jak přežít,už komunikuje s Monfortem, aby neudělala chyby, potřebuje dohled. Strašně bych jí přála, aby se uzdravila. Ještě jsem nikde nenarazila na nějaké info pro lidi, kteří jsou hodně nemocní a potřebují se vyčistit a uzdravit, nejlépe přejít na pránu. tak jsme společně usoudily, že nejlépe obrátit se přímo na Monforta, jde jí taky dost o čas.Tak jsem zvědavá, jestli to půjde a jestli má šanci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 1 month later...

Jak má člověk půstovat, když už má normálně nízkou váhu? měřím 176 a vážím 60kg, když zhubnu pouhých 5 kg, bude ze mě kostřička :) Většino u mají lidi nadváhu, tak půsty nevadí, ale co my hubeňouři ? Odpoví mi někdo? Díky...Pasena :-)

Ahoj je to aj môj problém začal som postovat od 1.1.2012 mal som 80kg a výšku 176. Začal som trojkou aby som si dokázal, že to vydržím!!! Potom každý piatok a 1.2. trojku a každý piatok 1.3 prvú 7-ku a 1.4. druhu 7-ku.Takze z 80kg som schudol na 66kg. Doma som mal peklo žena povedala, že sa rozvedie a bol som bulimik , starec atd. teraz musím pribrať a neskôr uvidím chcel by som do budúcna spraviť 21-ku, ak sa mi to podarí budem spokojný!!! Ale neviem kde by som ju robil, lebo doma na mňa striehnu či jem!!!

A teraz mám 73kg a už jem a všetci doma sú spokojný!!! Držím palce treba pribrať a potom znova !!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj feriojes :) :) :) .....dík za příspěvek, no já ještě ani skoro nezačala s půstama a už jsem zhubla asi tři kila jen upravenou stravou. cítím se dobře, jenom okolí má neustále problém, naštěstí ne manžel, jemu to nevadí.Přibrat se mi asi nepodaří, protože jsem vždycky jedla zdravě a tudíž prosím, jestli by někdo neporadil s nějakým řešením, jak přibrat a přitom se nemuset cpát hranolkama :) prostě nějaké hodně výživné a přitom zdravé jídlo :) Za všechny odpovědi předem moc děkuji :) Vynechávám maso a chleba a nahrazuji to luštěninou, ořechama, semenama a různýma vločkama, pohankou a tofu apod.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 4 weeks later...

Taky se přidám. Ztratit váhu je normální..těla samo ví kolik má vážit. Pro víc zkušeností se podívejte na vitárinské forum.

Merim 185, je mi 22 a važil jsem kolem 80 kg..potom jsem přešel na vitariánskou stravu ( po 6 letech vegetarianství)..behem 1,5 mesíce jsem zhubnul na 68 kg. Váha mi brutálně klesala, až tak že jsem začal mít strach...po 2,5 mesících jsem začal zase přibírat a znova rostou svaly. Zhubnutí přícítám intenzivní detoxikaci, kterou pocituju stále.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 2 weeks later...

Jak má člověk půstovat, když už má normálně nízkou váhu? měřím 176 a vážím 60kg, když zhubnu pouhých 5 kg, bude ze mě kostřička :) Většino u mají lidi nadváhu, tak půsty nevadí, ale co my hubeňouři ? Odpoví mi někdo? Díky...Pasena :-)

To záleží na tom, čemu věříš a jaké jsou v mysli tvrzení o váze a jídle. Nejlépe je si udělat tento postup:

1. vypsat si tvrzení o jídle a váze (např. "Než ten tlustý zchudne, tak ten chudý zdechne." nebo "Musíš jíst nebo budeš slabý/á" apod.) sepsat vše

2. pak ke každému tvrzení napsat zdroj - kdo to řekl, odkud jsem to slyšel - zase sepsat vše od začátku do konce

3. vybavit si každou událost na seznamu a přehodnotit rozhodnutí, která jsem udělal/a nebo převzal/a od ostatních za své

Protože u půstu platí dvojnásob: Čemu věříš, to se stane! - U půstu je to otázka života a zdraví :)

Je třeba poslouchat svou vlastní intuici.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 1 month later...

Zdravim vas vsetkych.

S vahou mam problem odjakziva - vzdy som bola ta chuda a pocuvala posmesky "zacni uz konecne jest" a pod.

Ked som bola v puberte cpala som sa vselicim (nebolo to ale nikdy nejak extra nezdrave ako jedava vacsina populacie) - ale nedarilo sa mi priberat.

Moja maximalna vaha bola 47,5 a meriam 169cm. (mam vahovo lahky druh kostry, stihle dlhe kosti)

No ale zdravie sa zhorsovalo. V marci 2011 som zacala jest salaty a vacsinou surovu stravu (ale vtedy som o nej este nevedela) - zacala som koli tomu ze som mala histaminovu intoleranciu a kandidozu. Za mesiac a pol som zistila ze vazim 44kg ... mama z toho nebola nadsena... ani ja moc nie. Tak som sa snazila pribrat, ale jedla som chlieb, vajicia, jogurty atd.... podarilo sa mi pribrat tusim len na 45kg ... nic moc ked som bola stale prepchata.

Ale stale som sa zdravotne necitila uplne dobre.

Medzi casom som natrafila na info o surovej strave, tak som sa v septembri rozhodla byt len na tom - vaha 44 kg, cely rok - vela energie atd.. stale som sa snazila pribrat - jedla som vela energetickych veci ako orechy a semena.... ale stale nic.... pribrala som na 46 ked som zacala behavat (svaly). to mi pomohlo aj po zdravotenej stranke.

Ked prestanem behat, tak sa zas vratim na tych 44kg...

Teraz som si dala parkrat post (ktory mi velmi prospel) a dostala som sa na 42.7 :/ ... dala som si limit ze nechem klesnut pod 40 a dufam, ze neklesnem... ale no neviem ci ked prestanem jest tak nepojde aj nizsie....

Akoze mne je to momentalne jedno, pokial prejdem na pranu, alebo sa minimanle vyliecim a priberem neskor... ale mama by ma najradsej dala na psychiatriu ... ani jej nehovorim na co sa chystam ... budem jej musiet klamat, ze preco nepridem 3 tyzdne domov v tom oktobri.

Stale by sa mi len starala do toho co robim, co vobec nechapem. Mnoho krat som jej hovorila ze je to moje telo (zivot) a ja si s nim mozem robit co chcem... ze ona o tom nerozhoduje ... ja vazne nechapem, preco sa druhi takto staraju a nestaraju sa hlavne o seba. (a to nie len co sa tyka vahy, ale aj akychkolvek inych zmien)

Kazdopadne... co ked klesnem pod 40 pri pokuse o prechod? mam pokracovat? ..... ako mam zistit svoju limitnu vahu?

Drzte mi palce v priprave ale aj potom pri prechode! :)

  • Like 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ivetko, budu ti držet palce, aby se ti všechno povedlo. Mě padá váha pomalu a jistě, jsem zvědavá, kdy se to zastaví. Asi to tak máme nastavené, ten spodní limit hodně nízko. Buď na sebe opatrná, snad poradí někdo zkušený. Určitě se ozvi, jak pokračuješ, jestli až budeš na práně přibereš apod.Přeju hodně úspěchů :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...