Přejít na obsah
Breatharián.cz

Zkušenost s přechodem


Recommended Posts

Absolvovala jsem 21 dní žití na práně a pití vody a čajů. Vzhledem k tomu, že jsem již několikrát držela sedmidenní půsty a vždy jsem měla od čtvrtého dne závratě a velkou slabost, bylo to nyní neuvěřitelně snadné. Po 21 dnech jsem ale nesplňovala tři kritéria o kterých mluvil Monfort - byla jsem už trochu unavená a motala se mi občas hlava, počet hodin spánku se mi nesnížil a váha se úplně nestabilizovala. Jím tedy nyní asi tři týdny dvakrát denně - ráno ovocný salát a večer zeleninový se semínky a občas si dám pár lžiček vloček nebo syrových obilných zrn. Velmi stojím o zkušennosti dalších lidí. Existuje nějaká skupina, která by se vzájemně podporovala? Nebo jsou nějaká setkání? díky za odpověď hanka

  • Like 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, začala jsem hledat informace na netu k tomu, co prožívám. Poslední rok jsem byla stále víc přesvědčená, že moje tělo nepotřebuje jídlo. Nějak je stále plné a čím dál tím víc. Zaznamenávám, kdy se potřebuji najíst - většinou když zaznamenám příliv "zlé" energie (jedno zda vnější vlivy, či vlastní myšlenkou - resp. tak daleko, abych to mohla přesně definovat, nejsem). Jak to bývá, když někdo "něco" hledá, vloni jsem narazila na zahraniční článek o indovi, který nejedl - testovali jej, nenašli žádný podvod a pak jej pustili z nemocnice domů. Letos jsem na tom s jídlem čím dál hůř. Maso nejím už také nějakou dobu, snižuji dávky, poměrně dlouho mi bylo dobře s jedním jídlem denně, nebo jen s pitím (čaj, cikorka a mléko s medem). Byly dvě možnosti -myslet si, že je to nějaká nemoc nebo věřit si, že jsem zdravá a vše je v pořádku, jen to jaksi hlavou neumím zvládnout. Začínám být přesvědčena, že jsem nastoupila tuto cestu, aniž bych si to hlavou řekla a naopak hlava je to poslední, co si to nyní uvědomuje :). Jak to bude dál nevím, ráda se podělím. Breatharriánství, Pránu a vše jsem objevila teprve předevčírem, takže se vlastně dozvídám, že opravdu asi nejsem nemocná :)

Amaja

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

jsem moc rád, že se tu někdo ukázal s kým je možné si pokecat.

Můj příběh je dost podobný jako příběh Henriho s tím rozdílem, že já bohužel jsem nedošel ještě k cíli.Taky jsem byl pěkná obludka měl jsem cca 120 kg a nějaké ty zdravotní problémky.

V tu dobu nějak zasáhla vyšší moc - můžeme říkat Bůh a vzal si k Sobě moji maku.Teda "lékaři" z chirurgie v Hradci Králové jí výrazně pomohli zemřela po operaci slepého střeva na otravu krve.

Musím říci, že nějak od té doby nevěřím klasické medicíně.Tato událost mého životu ve mě spustila po nějaké době řadu změn a začalo tím, že jsem začal intenzivně studovat alternativní druhy medicíny,masáží a detoxikačních technik.Přes toto jsem se dostal ke studiu potravin a musím souhlasit s tím co Henri veřejně prohlásil a to:

Potraviny, které člověk nějakým způsobem upravil jsou pro lidské tělo nevhodné prostě jsou to jedy.

Začal jsme na sobě aplikovat to co jsem se naučil a výsledek : za rok úbytek váhy na 97 kg -uzdravení astmatu a vysokého krevního tlaku.

Stal se ze mě ovo -lakto vegetarián směřující spíše k veganství.V tu dobu jsem neměl o brethariánství ani páru.

Další velký zlom ve mě vyvolalo přečtení knihy : mnich, který prodal své ferrari a Čtyři dohody.Začal jsem se velmi zajímat o motivační a duchovní literaturu.Přečetl jsem mraky knih k narozeninám jsem si nechal koupit bibli - setra mě řekla, že jsem magor :) .Prostě jsem si chtěl udělat vlastní úsudek.Zajímám se i o jiná náboženství buddhismus,hinduismus.Nevím jak ostatní, ale já na sobě pociťuji vnitřní změny - nevím jak to přesně popsat : cítím takovou energii, která mě prostupuje v lese na slunci, u moře.Začal jsem mít blíž k Bohu - je to určitě pro mě pozitivní tak to cítím já.

Musím zde poděkovat p.Jaroslavu Duškovi, který je pro mě velký vzor dobrého člověka.Jeho představení čtyři dohody a různé přednášky a film Když kámen promluví jsou opravdu super.Velký dík za pozvání Henriho do republiky myslím, že všichni získali mnoho cenných rad.

Já sám více jak rok mám zkušenosti s půsty různých délek a musím říci Hanko , že já 4.den mám také velikou krizi, ale 5.den bývá veliká změna k lepšímu.Chtěl jsem se pokusit o 21.denní přechod hned od 1.1.2012, ale 6.den přechodu jsem to byl nucen ukončit ze zdravotních důvodů - zřejmě špatná příprava,málo slunce nebo nevím.Určitě se chci pokusit o to samé z jara v době velikonoc kdy snad budou podmínky lepší.

Strašně rád uvítám zkušenosti a rady ostatních buď zde nebo klidně osobně.

Všem přeji lásku,zdraví a dostatek Boží stravy.

Viki

  • Like 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hezký den přeji, sem rád, že se o tenhle fenomén mohu s váma podělit a navzájem si můžem pomoci na cestě duchovního poznání...budu na chatu vždy celé dopoledne, alespon se budu snažit, tak se těším na vás, na vaše příspěvky ...svoboda je to co postrádáme...strach je to co nás svazuje...

  • Like 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Po cca mesicni priprave na stavach z cerstveho ovoce a detox. kury, sem se pokusil prejit na pranickou vyzivu. Vydrzel jsem 9 dni pouze na prevarene vode (jak Henri rikal, nepit neni nutnost). Behem tech 9 dnu na vode jsem shodil 8kg + cca 7kg uz v pripravne fazi. Z pocatku naprosta pohoda, spousta energie a mene spanku, ale 9. den se to otocilo a navic vaha neustale docela rapidne padala, tak jsem to ukoncil resp. odlozil na dobu, az se pripravim jeste po duchovni strance. Matka si samozrejme vsimla, ze mi padaji kalhoty a dela sceny jako i vetsina pribuznych. Maji me za magora a nechteji o nicem takovem ani slyset. Hledam nekoho (nejlepe divku), s kym bychom se mohli navzajem podporovat a prejit na pranu, v rodine podporu bohuzel nenajdu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Juu to je bezva, moc díky za Vaše příspěvky, hned se necítím tak sama :).

Pro Viki: já držela půst zatím max 9dní a několkrát 7 a vždy jsem měla krizi od 4dne až do konce.

Pro Teepacka: když člověk nesolí začne ztrácet na začátku vždy také hodně vody, která se normálně váže na tu sůl, takže ten první týden je vždy rapidní úbytek váhy, pak se to začne rychle snižovat a pomalu stabilizovat. Henry povídal, že by se váha měla stabilizovat do 21 dní, ale Jasmuheen v nějaké své knížce psala, že někomu to trvalo i půl roku. Jde podle mne o to proměnit strach v důvěru. Henry někde povídal, že si řekl kolik chce mít kilogramů a tak se dohodl se svým tělem, Jasmuheen někde píše, že člověk to také může nechat na tom těle a pak se rozhodnout, zda mu to vyhovuje nebo chce přibrat. Mě váha zatím pořád klesá ikdyž už jen pomalouuučku :).

Mě nejvíc pomáhaly meditace, naplňovat se světlem, programovat buňky, pracovat s energií, nadechovat a vydechovat lásku apod. Klíďo v tramvaji či kdekoli jinde :). Hned se mi vždy přestala motat hlava, zvedla se mi energie i nálada. Ze začátku jsem to dělala dost často, vždy, když mi začínalo být ouvej nebo, když jsem měla čas i třeba 10x za den, od poloviny už jen třikrát denně.

Všichni se mne ptají na mé zážitky a neb já toužím poznat další takové lidičky, rozhodla jsem se uspořádat setkání - takovou diskuzi se sdílením. Bude se konat 7.2. od 18,30 do 20,30 v pražském A centru (Vítkova 10, Praha 8 - Karlín). Srdečně Vás tedy všechny zvu. Přihlašuje se přes internet na www.acentrum.eu když naleznete rozvrh, nalistujete si další měsíc a příslušné datum :). Mělo by to zítra už jít.

Jinak mám teď takovou radostnou zkušenost. Byla jsem lyžovat v alpách a měla trochu strach, zda to zvládnu a nebude mi slabo, jen na těch dvou minijídlech za den. Ale bylo to bájo, poprvé mi snad nebyla zima a to bylo -10 stupňů na sluníčku, nebyla jsem ani vyfluslá a ještě jsem stíhala syna, který mi normálně ujíždí. Tak jsem nyní nadšená, že i při takové fyzické zátěži to všechno jde.

krásné dny plné světla :) hanka

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj Hani,

půstuji skoro dva roky a začal sem hned 40kou, ale asi 3 měsíce před tím, sem se dost aktivně čistil bylinkama a hydrocolonem, jinak bych to asi nedal. Od té doby sem jel po pravidelných jedničkách týdně, někdy 3,7,15 a od začátku tohoto roku sem se taky pokusil o přechod na Pránu, kterou sem byl vždy schopen vidět, jako malé kmitající světýlka. Hodně mě inspiroval Jarda Dušek a pak samozřejmě Henri Monfort, se kterým sem si po dobu mého přechodu psal. Skončil sem v mém 18tém dni, páč sem měl patrný úbytek energie a začal mi slábnout hlas. Vzhledem k tomu, že zpívám po plesech a měl sem jeden zrovna před sebou taxem se po konzultaci s Henrim vrátil k jídlu v podobě jedné hrsti napařené zeleniny. Jejikož tento přechod měl diametrálně jiný průběh, díky vizualizaci a programování buňěk dle Henriho, energie se mi vrátila bleskově i z hlasem, čili sem vše v pohodě zvládl.Od te doby sem jedl druhý den 1ks ovoce a čekal na hlad, který se nedostavil. Další den sem tedy nejedl, pouze bylinné čaje a hlad pořád nikde. Energie plno,ale váha mi klesala, sice pomaloučku a spánek hodně nestabilní, někdy hodně málo, jednu noc sem nespal vůbec a byl sem pořád nabitej, ale hlad se pořád nedostavil, čili od te doby jedu po skoro po 1 ks pouze ovoce denně a čekám co se bude dít dál tak uvidíme :-)

Taky mě MOC těší, že k tomu došla už spousta lidí a myslim, že v tomto roce bude takový BUM v tomto stylu stravování a následně vědomí lidstva, čili by to magické datum tohoto roku mohlo dojít k očekávané evoluci :-)

Měj se Pránicky na vždycky ;-)

Pepíno

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je super, moc díky za příspěvek. Musím říci, že mne to skutečně povzbuzuje. Jím toho tedy o trošku víc, ale prožívám to asi dost podobně. Já taky nemám problém s hladem, překvapivě vůbec, jen s nízkým tlakem.

Dnes jsem poprvé přibrala, jupííí :) . Můžu začít někde ubírat. Taky jsem si nechala dělat krevní testy, byla jsem holt zvědavá ;) . Všechno bylo naprosto ideální, jen jsem stále jako již několik let chudokrevná. Ale unavená nejsem jako jsem bývala jindy. Ještě to bude chtít popracovat na té radosti ze života :P .

Taky začínám cítit, že mi ten můj stav už začíná být přirozený, vlastní, což vyžaduje o mnoho víc se hlídat abych opět neskočila do vlaku přepínání se, zatím ale dobrý :).

všem hodně prány

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahojky všem,

včera jsem skončila s 21 denním přechodem na pránickou výživu, ale bohužel se mi nezadařilo. Čtyři dny před koncem jsem začala pociťovat hlad :( Tři dny před koncem to bylo už tak kritické, že jsem hlady nemohla ani usnout. Začala jsem tedy podle doporučení Jasmuheen pít šťávy, ředila jsem si je 1:1 a pomohlo to.

Téměř čtyři roky mě mé tělo samo vede. Na naprostou většinu potravin reaguji alergicky, ale lékař by to samozřejmě zhodnotil jako psychosomatické.

Se svým tělem jsem se dohadovala o tom, že něco přeci jíst musím, když jsem se dozvěděla o bretharianství, tak jsem zjistila, že nemusím :)

Proto mi přijde docela paradox, že ke konci těch 21 dní jsem si začala uvědomovat, že mi to jídlo vlastně chybí, ale přitom ho stejně nemůžu jíst, protože zase začnu mít náročná rána v podobě kýchání, smrkání a tíhy na průduškách. Asi si potřebuji v sobě ještě něco zpracovat.

Těším se na pokus č.2, ale ten si nechám až bude sluníčko, bez něj je to náročnější.

Za celých 21 dní jsem shodila 8 kilo - po všech těch čistících kůrách už není moc co shazovat :D

Děkuji za tyto stránky, jsem ráda, že si můžu přečíst i zkušenosti dalších lidiček :)

Přikládám odkaz na stráky, kde autor průběžně přidává své zkušenosti z přechodu http://www.pranicka-vyziva.cz/index.html

  • Like 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já měla zalehlé uši taky a kupodivu až na úplný závěr 21 dnů. Mám astma a skoro po celý proces jsem se docela odhleňovala, na konci jsem již byla čistá a tak si nemyslím, že by to zalehnutí souviselo s čištěním.

Nevím čím by to mohlo :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj Hanko,

moc se těším na setkání 7.února v Praze, je to skvělý nápad a jsem si stoprocentně jistý, že to bude užitečné pro všechny zúčastněné. Vůbec nevadí, že zřejmě nepřijde žádný skutečný "breatharián", důležité je naše společné směřování a výměna zkušeností.

za pár dní naviděnou! :rolleyes:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hanko s ti zalehnutím jsem to měl naprosto stejné, ale teď poslední půst alias pokus o přechod už jsem to něměl. Myslím, že je to tím, jaxe dokonale čistí ty kanálky, nosní dutiny tzv. od spoda od toho total přilepeného hlenu, který je tam už hooodně dlouho a vlastně tím způsobuje chronickou rýmu, těžší dýchání a chrápání ve spánku. Teď spím, že mě manželka neslyší a jednou mi ráno říkala, že mě prej v noci z blízka poslouchala, jestli vůbec dýchám :-) je to super lehký dýchání po dokonalém vyčištění :-)

Přeji MOC fšem ;-)

Pepíno

  • Like 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

díky za reakce, jsou celkem úlevné, z některých emailů jsem měla celkem obavy, že čekají nějaký zázrak :) .

já mám chronickou rýmu od malička, takže jsem se ani nedivila, ale zaujalo mne nyní, že je zalehnutí uší tak časté.

bude nás kupa, doufám, že se tam všichni vejdeme :) . jsem moooc zvědavá :) .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 2 weeks later...

zdravím všechny, tak jsem se pročetl až sem a bylo by moc fajn kdyby tady někdo napsal, jak dopadlo setkání. Moc by mě to zajímalo.

Dočetl jsem zrovna pranicka-vyziva.cz a jsem na tom dost podobně jako autor stránek, vážil jsem 100 kg, teď vážím díky poslednímu půstu 86 kg a měřím cca 187 cm, po cca dvou měsících se mi nedaří přibrat. Před vánocemi a na nový rok jsem dal po sedmi dnech, minimální váha byla 81 a prostě bych nerad držel půst s tak malou váhou.

Všichni se na mě dívají jako na nemocného člověka, ti co vědí že občas nejím, tak zas řeší jak moc si zahrávám se svým zdravým. Je tady někdo kdo by mě podpořil a pomohl mi projít 21ničku??? Váha jakou mám teď jsem měl naposledy před cca 18 lety. Snažím se dost jíst ale prostě jsem pořád na stejné váze. Tak si říkám, když tolik sním a nepřibírám, nebude problém s dalším půstem? Předpokládám že pokud dám další sedmičku nebo i více, jak asi budu vypadat? Má tady někdo nějaký návod??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pro milda : tak za prvé si myslim že váha 81kg na člověka měrícího 187 není vůbec málo, problém je v přístupu...není důvod přibírat, když se člověk cítí dobře...váhu si tělo samo stanoví...pak je také rozdíl mezi půstem a pránickou výživou...rozhodně žádný návod neexistuje, člověk se musí sám učit a sám pochopot podstatu... podle mého názoru se breathariánem může stát každý člověk....chce to jen řádnou přípravu a výsledek se dostaví... je to o lásce, o víře v něco nadpřirozeného, je to v každém z nás... :) já ted přijímam potraviny jako vitarián a je mi skvěle jak duševně tak fyzicky...jak říkám je jen otázka času než se rozhodnu a podstoupím 21 denní proces...moc se těším na život plný lásky a svobody bez stresu a násilí...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 1 month later...

Ahoj,

všem Vám přeji hodně štěstí ve Vašem úsilí a chci poděkovat za možnost se zde spojit s lidmi, kteří jdou stejným směrem. Jsem na cestě a ve fázi, kdy posiluji vůli a čistím tělo a mysl. Přecházím na vitariánskou stravu + 1-2 denní půsty. Na léto plánuju 21.

Zajímá mě zda se míníte i nadále scházet. Rád bych se připojil a podpořil všechny kdo se zajímají o svoje zdraví.

Jarin

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím,

co jsem zjistil tohle téme (ŽSBJ), nemůžu klidně spát a stále se mi to honí hlavou. Řekl jsem si, že budu držet půst každý pátek ale najednou mi do toho přišla i středa a do pusy už nedám nic než rozmixovanou a zeleninu a tu když vařím tak nakonec přidám ještě čerstvou ( aby tam byl život :) a nebo ovoce či ořechy. Mám práci, kde musím mít sílu a navíc jsem pochopil, že bez pohybu ta energie bude chybět, takže se snažím o víc aktivity a s redukováním jídla na to půjdu jak to bude cítit a doufám, že v létě už budu pročištěný a naladěný na to, co zažívám při meditacích a bezprostředně po. Taky pociťuji návaly energie z jídla po půstu. Je to velmi zajímavé a příjemné. Všechno jako by začalo dávat větší smysl. Mám pocit, že přichází doba, kdy spousta z nás pochopí a zažije..

Všem přeji krásný den

J

  • Like 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsem rád že se tu něco děje :) Myslím, že by bylo dobré se častěji osobně setkávat, hodně to pomáhá, jelikož negativní reakce nezasvěceného okolí většinou Breatharianům vysávají energii, která je při přechodech vždy nezbytná.

Já začal v prosinci přípravou na cca 95kg bez živočišných bílkovin a převážně syrové stravě a po 10-ti denním půstu v lednu jsem skonči asi na 80kg. Nadále pokračuji celou dobu v lehké stravě a každý týden 1 až 2 dny půst a min. 6h mezi jednotlivými jídly. Momentálně jsem v pátém dni delšího půstu a jsem na cca 69kg. Reakce mého okolí jsou opravdu asi to jediné, co mi bere pránu.

  • Like 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 4 weeks later...

2.5. a 3.5. se mi přihodil 2 denní půst s velmi vysokým podílem pránické výživy. Do úplné pránické výživy chyběl pocit neomezené energie, ačkoliv únava byla minimální nebo prakticky žádná. Zkrátila se však doba spánku na polovinu a příjem tekutin byl naprosto minimální i při práci v teplém počasí. Podrobný popis naleznete na a snad to pomůže ostatním v orientaci při jejich prožitcích.

Zpožděný zápis je z důvodu vnitřního pocitu se na vše dívat s odstupem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 3 weeks later...

Ahoj,

jsem moc rád, že se tu někdo ukázal s kým je možné si pokecat.

Můj příběh je dost podobný jako příběh Henriho s tím rozdílem, že já bohužel jsem nedošel ještě k cíli.Taky jsem byl pěkná obludka měl jsem cca 120 kg a nějaké ty zdravotní problémky.

V tu dobu nějak zasáhla vyšší moc - můžeme říkat Bůh a vzal si k Sobě moji maku.Teda "lékaři" z chirurgie v Hradci Králové jí výrazně pomohli zemřela po operaci slepého střeva na otravu krve.

Musím říci, že nějak od té doby nevěřím klasické medicíně.Tato událost mého životu ve mě spustila po nějaké době řadu změn a začalo tím, že jsem začal intenzivně studovat alternativní druhy medicíny,masáží a detoxikačních technik.Přes toto jsem se dostal ke studiu potravin a musím souhlasit s tím co Henri veřejně prohlásil a to:

Potraviny, které člověk nějakým způsobem upravil jsou pro lidské tělo nevhodné prostě jsou to jedy.

Začal jsme na sobě aplikovat to co jsem se naučil a výsledek : za rok úbytek váhy na 97 kg -uzdravení astmatu a vysokého krevního tlaku.

Stal se ze mě ovo -lakto vegetarián směřující spíše k veganství.V tu dobu jsem neměl o brethariánství ani páru.

Další velký zlom ve mě vyvolalo přečtení knihy : mnich, který prodal své ferrari a Čtyři dohody.Začal jsem se velmi zajímat o motivační a duchovní literaturu.Přečetl jsem mraky knih k narozeninám jsem si nechal koupit bibli - setra mě řekla, že jsem magor :) .Prostě jsem si chtěl udělat vlastní úsudek.Zajímám se i o jiná náboženství buddhismus,hinduismus.Nevím jak ostatní, ale já na sobě pociťuji vnitřní změny - nevím jak to přesně popsat : cítím takovou energii, která mě prostupuje v lese na slunci, u moře.Začal jsem mít blíž k Bohu - je to určitě pro mě pozitivní tak to cítím já.

Musím zde poděkovat p.Jaroslavu Duškovi, který je pro mě velký vzor dobrého člověka.Jeho představení čtyři dohody a různé přednášky a film Když kámen promluví jsou opravdu super.Velký dík za pozvání Henriho do republiky myslím, že všichni získali mnoho cenných rad.

Já sám více jak rok mám zkušenosti s půsty různých délek a musím říci Hanko , že já 4.den mám také velikou krizi, ale 5.den bývá veliká změna k lepšímu.Chtěl jsem se pokusit o 21.denní přechod hned od 1.1.2012, ale 6.den přechodu jsem to byl nucen ukončit ze zdravotních důvodů - zřejmě špatná příprava,málo slunce nebo nevím.Určitě se chci pokusit o to samé z jara v době velikonoc kdy snad budou podmínky lepší.

Strašně rád uvítám zkušenosti a rady ostatních buď zde nebo klidně osobně.

Všem přeji lásku,zdraví a dostatek Boží stravy.

Viki

Myslím že z mé vlastní zkušenosti bylo určitě pár chyb ...... dobrý začátek jsou knížky od MUDr.Vilma Partyková pokud si dobře vzpomínám i ona byla na přednášce s Henrim a měla tam dotaz aniž ona sama věděla že má zkušenosti s betarianstvím .

Já sám jsem udělal několik chyb neb je zavadějící jak se všude uvadí že každý je jiný a má svá pravidla. Opak je pravdou je vyzkoušenou a přesně dáno co je potřeba dodržet a jen pokud jsou příznaky značně rozdílné (značně zhoršený průběh ) je potřeba ustoupit dokončit proces očisty a zkusit další pokus.

Rád se zúčastním jakekoli diskuse která je věcná a vychází z vlastních zkušeností které potvrzují nebo vyvracejí poznatky . Diskuse typu co kdyby a nekdyby jsou jen stráta času.

Romank@seznam.cz

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...